Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet olyan valaki a...

Hogy lehet olyan valaki a példaképünk akit személyesen nem is ismerünk?

Figyelt kérdés
Pl.olvastam hogy valakinek Weisz Fanni a példaképe,valakinek Palvin Barbi,valakinek Hosszú Katinka,stb.Nagyszerű embereknek tartják őket.De honnan tudja pl.Piroska Záhonyból,Hogy Palvin Barbi Amerikában milyen nagyszerű ember,mikor életében még csak nem is látta?Hosszú Katinka jó úszó de azon kívül csak azok tudhatják milyen ember akik személyesen ismerik.Én egyik közszereplőt sem ismerem,így nem is példaképem egyik sem.
2019. júl. 31. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan példaképem is van, aki több, mint 100 éve halott.

Én példaképet elsősorban a munkássága szerint választok, hogy mit tett le az asztalra, mennyire küzdött az álmaiért, mit hagyott hátra. A jellemkükről csak azt tudom, amit a szeretteik és ismerőseik írtak róluk, bár szívesen beszélnék velük, ha lehetséges volna.

Példaképem például Tolkien, Agatha Christie, Ed Wood (jó, ő nem a minőség miatt), Houdini, Kolombusz.

2019. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Google a barátunk

Fenn van egy csomó dolog a karrierjükrőp, hogy honnan indultak és milxen úton jutottak el oda ahol most tartanak. Néha még a magánéletükről is kiderül egy-egy infó. Aki pedig felnéz rá és követi, az a példaképének tudja általában, mert olyan szeretne lenni mint ő.

2019. júl. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem nincs példaképem.Majd ha megismerek egy olyan embert személyesen,aki tényleg normális jó ember és a szakmájában is kiemelkedő,akkor majd ő lesz.
2019. júl. 31. 23:10
 4/8 A kérdező kommentje:
76%-os az nem derül ki a googleból hogy milyen emberek.Hogy kedvesek e,Vagy lenézik az egyszerű embereket.Ezt csak ázok tudják akik ismerik őket.
2019. júl. 31. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem az ember a példakép, hanem amit és ahogyan mutat magából.

De ugyanez van, ha személyesen ismered az embert. Mindent nem tudhatsz róla, csak azt, amit mutat magából.

2019. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A médiában,tévében rádióban általában mindenki a normális oldalát mutatja.De az nem jelenti azt hogy a valóságban is normálisak.
2019. júl. 31. 23:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De ha a valóságban valaki normálisnak mutatja magát, az nem jelenti, hogy valóban az.

Egy sorozatgyilkos is menthet állatokat és te csak azt látod, meg hogy milyen jó fej, milyen kedvesen beszél veled, milyen jó a szakmájában. De ha nem akarja, nem fogod megtudni, hogy ő sorozatgyilkos volt.

2019. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés: elolvastam Elon Musk könyvét az életrajzáról, inspiráló volt számomra az akarata (ebben hasonlítunk), a tudása. Emiatt választottam példaképnek, hiába nem ismerem.
2019. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!