Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért háborodnak fel az...

Miért háborodnak fel az emberek, ha jelzem, hogy zavar a helytelen helyesírásuk?

Figyelt kérdés

Nem csak itt, ezen az oldalon, hanem másutt is, rettenetesen önérzetesek az emberek. Amikor kijavítom, vagy jelzem nekik, hogy olvashatatlanul ostoba az írásképük, és a helyesírásuk, még nekik áll feljebb, és megpróbálnak mással belém kötni, hogy eltereljék magukról a figyelmet.

Illetve miért nem igényesek már az emberek az írásukra?

Senkit nem akartam a kérdésemmel inzultálni, és nem képzelek magamról többet, mint aki vagyok, én sem vagyok tökéletes. Csak egyszerűen nem értem, mit éreznek ilyenkor az emberek?


2019. aug. 1. 20:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt magyarázza már el valaki, hogy AZ miért van, hogy egyre többen ínak fordított ékezetekkel? Ez valami új netdivathülyeség?
2019. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
*írnak
2019. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a már eltűnt "wok" és társai utánpótlása, amikor mindent w-vel irtak.
2019. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg simán csak a technika áll a háttérben. Vannak telefonra tölthető billentyűzetek, és ott némelyik igen furán kezeli az ékezetet. Nekem pl a fordított ékezet az első a sorban, magán a billentyűzeten nincs is ékezet, de én hajlandó vagyok kikeresni a rendeset a felvillanók közül. Bár az is igaz, hogy a javaslatok alapján írok és így sokkal gyorsabb, meg helyesebb is. Nincs helyesírás ellenőrzés, viszont a pár betű után kidobott szavak 98%ban helyesek, úgyhogy már szinte olvasás nélkül dobálom őket egymás után. A baj az, amikor egy betű vagy rag eltérés van az általam áhított és a valójában beírt szó között, és nem olvasom épp vissza a választ küldés előtt. Na olyankor szoktam kaparni az arcom. XD
2019. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!