Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akármit csinálok az életben,...

Akármit csinálok az életben, úgy érzem semmi jutalmat nem kapok érte, csak még több szomorúságot. Mi értelme így élni?

Figyelt kérdés
Nincs senkim, akivel őszintén tudnék beszélni, akivel meg lehetne vitatni a mindennapi dolgaimat. Semmi kedvem egyedül élni, újra és újra megpróbálom, hogy társaságba menjek, már nem tudom mi az a komfortzóna, mert egyfolytában azon kívül vagyok, vagy a depressziós időszakomban. Egyszerűen elfogyott minden erőm, nem érdekel senkit az életem. Amikor én próbálok nyitni, senki nem veszi észre az érdeklődésemet, a jóindulatomat le se szarják, márpedig én senkinek nem akarok rosszat okozni, csak segíteni. Nem tudom mi lesz ennek a vége, egyszer talán idegösszeomlást kapok, vagy szívinfarktust, mert ez a mentális állapot kihat fizikailag a szerveimre. Jelen állapotban úgy érzem hogy eltűnt a lelkem, semmilyen érzelmi reakciót nem adok, akármi is történik.
2019. aug. 2. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Üdv a klubban. Értelme nincs élni ha az ember nem élvezi. Ha tudsz olyan kis akármi apróságot, ami még örömet okoz, foglalkozz azzal. Nagyjából ennyit tehetsz. Ha meg az se? Kötél, szénmonoxid, ugrás. Én pl ezeket fontolgatom.
2019. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Azt nem értem, hogy ti Gyakoris depiládák miért nem fordultok pszichológushoz? Miért mindegyikőtök a baráti körét fárasztja az idegrendszeri problémáival?
2019. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem teszik a kérdés, lépj tovább. Köszi.


Amúgy nincs baráti köröm, az orvosok meg max gyógyszerrel tömtek eddig is, és semmit nem segítettek, de ártani legalább ártottat, többször is. Ami engem illet, hangoztatni se szoktam, hogy amúgy szarul vagyok, legfeljebb egy anonim oldalon, ahol úgysincs arcom és nem számít.

De tudod mit? Remélem egy szeretted majd szintén depiláda lesz. Vagy esetleg te magad. Aztán majd rájössz magadtól is. Addig kötekedj csak nyugodtan. Nem engem minősít.

2019. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A pszichológus tanácsát követtem. Nem csodálkozom hogy nálam ez is fordítva működik. Az egész élet arról szól hogy túlélj, lehetőleg boldogan, nekem sajnos nem jött eddig össze. Pedig semmi másra nem vágyom, minthogy legyen egy társam, akivel egymás mellett élhetünk. Semmi anyagias dologra nincs szükségem, ez a világ túl nyers nekem, egyfolytában azokat kell kerülgetni akik ilyenek.
2019. aug. 2. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Fiu vagy vagy lany? Hany eves? Hol probalkoztal eddig ismerkedni?

Hidd el nagyon sokan vannak, akik hasonloan ereznek, mint te.

Szerintem a legjobb, ha a boldogsagot onmagadban talalod meg. Pl elkezdessz egeszsegesen elni, elmesz uszni, futni, elkezdessz nyelvet tanulni, jo konyveket olvasni, filmet nezni, szinhazba jarni,jo nagyokat turazni, bicajozni, beszerezhetsz egy kisallatot tarsnak stb.

Es amikor mar egy pozitiv energiat sugarzol a vilag fele, es nem “akarod” akkor fogjak az emberek a tarsasagodat keresni.

2019. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Az utolsó jól leírta.

Az emberek csak azt szeretik, aki pozitív, mert az az ember nem fog tőlük lehúzni semmit, de ők lehúzhatják alkalmasint.

Az emberek nem szeretnek egymásba túl sok energiát fektetni. Ha valaki sérült, oldja meg egyedül vagy pusztuljon bele, mindegy csak ne legyen senki terhére.

Már körbejártam a témát. Ilyenek vagyunk. Ocsmány egy faj.

2019. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Te se vagy normális #1, adjad még neki a hülyébbnél hülyébb tanácsokat.

Hasonlóan éreztem/érzem magam én is, de igaz a mondás, mely szerint minden fejben dől el. Zárd ki a rosszat, ne engedd, hogy bárki is kihasználjon, összetörjön illetve megbántson, ha kizárod a negatív gondolatokat és csak a jóra fókuszálsz minden át fog értékelődni benned ezt megígérhetem. Nyiss az emberek felé, de tartsd meg a tisztességes távolságot, mindig a legrosszabbat feltételezd az emberekről, akik körül vesznek, így nem érhet meglepetés. Ne mondd azt, hogy nem érdekel senkit az életed, ekkora hülyeséget még neked sem szabadna elhinned, igenis érdekel sok embert, hogy mi van veled attól hogy nem mutatják jelét. A szüleid, a rokonaid, a barátaid mind szeretnék még ha néha az ellenkezőjét is éreztetik, és engem is érdekel most már, hogy mi van veled szóval fel a fejjel és birkózz meg a problémákkal!! URALD A KÁOSZT!!!

Hidd el nekem, hogy nem hat ki fizikailag a testedre, csak már eljutottál egy olyan szintre, amiből úgy érzed nincs kiút, de ez nem így van. Most mondhatnám, hogy gondolj a holokauszt áldozataira, vagy azokra, akiket szexuálisan bántalmaznak, esetleg értékesítenek, de nem teszem, mert nincs értelme, ettől nem érzed majd magad jobban. Volt olyan időszakom amikor lelkileg a padlón voltam és úgy éreztem mint te, hogy fizikálisan is leépülök, de segítettem magamon, beláttam, hogy nincs értelme önsajnálatba menekülni és elhitetni magammal, hogy beteg vagyok, mert nem voltam az ahogy te sem vagy az, csak azt akarod, hogy az legyél, mert könnyebb a lelkednek.

Azért ajánlom, hogy gondolkozz el ezeken a dolgokon, mert szerintem magadra ismertél. Nem tudom elhinni, hogy sose történik veled semmi jó, mindig van valami szép az életben, néha sivár és ködös, de a nap kisüt és a köd felszáll csak engedned kell, akarnod kell, hogy változás álljon be, hogy újra mosolyoghass.

4 éven keresztül kihasználtak, segítettem pár embernek mindenben, ugrottam ha kérték, mindent megtettem, cserébe az első adandó alkalommal hátba támadtak és megforgatták a szívemben a pengét. Tudtam, hogy egyoldalú a barátságunk, de nem tettem ellene semmit, mondhatni behódoltam, nem is vártam viszonzást, aminek meg is lett az eredménye. Nehéz megbízni másokban, közel engedni embereket a szívünkhöz, de ha nincs melletted senki akkor joggal érzed magad elveszettnek, hiszen a problémáinkat ki kell beszélnünk magunkból, ha nem teszük azzal elindulunk az önpusztítás kegyetlen útján, mindezt önakaratból.

Engedd el magad és egy kicsit szórakozz, ne gondolj a társadalom elvárásaira, a nagyok által alkotott szabályokra csak érezd jól magad egy napig, annyi mindent más szemmel fogsz nézni. Ameddig nem változtatsz a jelenlegi helyzeteden addig nem fáj eléggé, ezen csak te tudsz változtatni.

Ha jól esne egy kis lelkisegély, akkor írhatsz nyugodtan, meghallgatlak és nem foglak kioktatni, segítek szívesen csak ne hallgass az első remek válaszolódra. Néha jó elmondani, hogy mi nyomasztja a szívünket egy idegennek, az anonimitás miatt.

2019. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Te meg ígéretsz neki lelki segélyt. Meddig? Két napig? Míg meg nem unsz válaszolni? Én csak őszinte vagyok. Na meg én azt az utat járom. Egyszer vége lesz, de hogy embertől nem fogok segítséget kapni (akkor se ha kérek) az is biztos. Eddig ahány önzetlen segítség (nek álcázott hazugság) jött, az mind csak még mélyebbre lökött. Mindig van rosszabb, mindig van lejjebb. Más kérdés, hogy megéri e megvárni. Nem, nem éri meg. Ha kevésbé lennék fostos, nem beszélgetnénk.
2019. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a sport segített, része lehet a helyes út megtalálásnak, 2 naponta lefutok egy komolyabb távot, ez a lelkiállapotomon is sokat javít.
2019. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy érzem magam.
2019. aug. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!