Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme az emberi irigységnek?

Mi értelme az emberi irigységnek?

Figyelt kérdés

Már tiniként olyan "zseni" voltam hogy elkezdtem X dologgal kereskedni. Folyton a postára jártam és láttam a tekinteteken az irigységet, meg hogy összenéznek.

Igazából én sajnáltam is őket, hogy nekik csak ennyi jutott és nem tudnak kitörni.


És egy idő után elkezdtek szivatni pl.: Olyan dijat szabtak ki rá ami közel se annyi lett volna.

Meg hangosan monták, hogy már megint itt van?

Aztán utánvéttel akartam feladni valamit erre ilyen 10 ezres összegekről beszélt(pár gramm volt), és hogy mindenképp nekem kell kifizetni az összeget holott belehet pipálni a feladó szelvénynél hogy utánvételkor a vásárló fizesse. Közben már hivta a következő embert és nagyon bunkón nem is válaszolt meg elhajtott és mikor elmentem hangosan: "végre"


2019. jún. 18. 04:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs értelme annak a számára aki nem irigy!

Alapvetően ez is olyan születési rendellenesség mint az erkölcs.

Az irigy emberek zöme másokkal van állandóan elfoglalva,mert arra életképtelen,hogy rendezze saját életét!Csak azt látom az irigy emberek zöme alapvetően gonosz,károkozók,tán az a legkevesebb a sorstól amit frusztrációként,stresszként el kell viselniük.

Az irigy ember sosem vallaná be,hogy irigy.

2019. jún. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

1: Na igen. Vegyük a tipikus prolit, aki utálja a szomszédját, mert két márkás verdája van, neki meg csak egy Ladája, mert ő a Bahamákra jár nyaralni, ő meg még a Balatonra se jut el, és ilyenek. És olyasmi kicsinyes galádságokat művel, mint hogy kiszúrja a kocsija kerekeit, s**rral keni be a kilincsét, és hasonlóak. Ha megkérdeznénk, ő nyilván megmagyarázná, hogy szerinte ez miért jogos és normális viselkedés a szomszéd felé.

Mint ahogy itt a GYK-n is kaptam beszólásokat, hogy külföldre vándorolt magyar ne kommenteljen ide, és ezt is páran meg akarták nekem magyarázni, hogy szerintük miért helyes elgondolás.

Lényeg, hogy az irigy ember szemszögéből nézve ő nem irigykedik, hanem jogos bosszút áll. Hogy miért? Kreál valami nevetséges okot. Pl. Nekem rossz napom volt, a gazdag szemétje elsétált mellettem, és közben vigyorgott, nyilván nagyra van magával.

2019. jún. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy evolúciósan van az emberbe kódolva: túlélés miatt mindig figyeli hogy a másiknak több jutott -e, jobb -e és ha igen, akkor kellemetlen érzések keletkeznek benne, hogy a másiknak több jutott, vagy ő szebb, boldogabb, jobban megy bármi, de "neki bezzeg nem"
2019. jún. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3: Akkor én egy ortopéd, torzszülött példány vagyok, ugyanis rám ez nem jellemző. Gyerek- és tinédzserkorban valamennyire még az volt, de 20 éves korom utánra levetkőztem. Pedig nem tartozom a felső tízezerhez.
2019. jún. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mo.-n az előrehaladást segítő tevékenység sokak szemében.
2019. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A dolgok mögött ne az értelmet keresd, hanem az okot.
2019. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
7: Az ok nem jelent mentséget és jogot. Az, hogy valaki a béka s**ge alatt él, minimálbérből nyomorog, még nem jogosítja fel arra, hogy ellenségként kezelje a másikat, csak mert ő nem olyan csóró, és vígan elvan. Mint ahogy a fiatalkorát elpocsékoló, egész pályafutása során monotonitásban megrekedt ember sem jogosult cseszegetni és szívatni a nála jóval fiatalabbat, csak mert neki még van módja megtenni azt, amit ő anno nem mert.
2019. jún. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8# Nem érted. Sok dolognak nincs értelme, de oka van ...
2019. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Today on things that never happened
2019. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: De az ok nem mentség, ahogy írom. Ha így nézzük, nekem okom van lopni a boltból drágább cuccokat, hisz pénzem nem lenne rá, a fizuból nem futja.
2019. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!