Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl nagyok az elvárásaim az...

Túl nagyok az elvárásaim az emberekkel szemben, hogy birkózzak meg így az élettel?

Figyelt kérdés
Vannak bizonyos értékek, melyek nagyon fontosak nekem, hogy egy barátban, rokonban, családtagban meglegyenek, viszont olyan magasak az elvárásaim, hogy egyre kevesebb ember üti meg a mércét. Tudom, hogy nem létezik tökéletes ember, de így nagyon úgy érzem, hogy egyre magányosabb vagyok. Próbálkoztam kevésbé magas kritériumokat támasztani, de úgy éreztem, hogy azok az ismeretségeim nem őszinték. Mit tanácsoltok, érjem be azokkal, akik nem igazán az világom vagy várjam ki, míg eljön valaki olyan, aki tényleg nagyon jó barátom lehet?

2019. aug. 4. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szabad e kérdeznem mik ezek a teljesithetetlen elvárások? :)
2019. aug. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Egy gond van ezzel hogy kb senki nem akar a barátod lenni.
2019. aug. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megbízhatóság, udvariasság, figyelmesség, tolerancia ezek lennének a legalapabb dolgok mégsem találkozok olyannal, aki megfelelne ezeknek.
2019. aug. 4. 00:51
 4/10 anonim ***** válasza:
És az elvárásaidat te is teljesíted a másik fél felé? Te is így viselkedsz?
2019. aug. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. Mint fentebb írtam ezek fontos értékek nekem, mert engem is így neveltek, hogy fogadjak el mindenkit (tolerancia), ne bántsak meg senkit (udvariasság), figyeljek oda másokra (még ha olyanról is van szó, ami kevésbé érdekel, akkor se sértsem meg a másikat azzal, hogy látványosan unom pl) és hát ott van a megbízhatóság.. valamiért mindig engem hagynak cserben.
2019. aug. 4. 00:59
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Kamu hisztérika.
2019. aug. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, túl nagyok. A dolog olyan, hogy sokan hangoztatják, hogy ezek alap dolgok és az ismerőseikben megvannak, csak a valóságban ezt olyanoktól hallom, aki épp félrelép, átvágja a barátját és hasonlók. A való életben ezek ritka dolgok, főleg érdek nélkül.
2019. aug. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem túl nagy elvárások egyáltalán, ezek alapvető dolgok mégis sokan elfelejtjük. Itt amin változtatnod kell hogy ezeket mind megadd magadnak. Mert ha ezeket megadod te magadnak, jobban fogod tolerálni az olyan embereket is akik ezeket nem adják meg neked. Én is ezeket a dolgokat alapvetőnek gondolom, de én nem azért adom meg a másik embernek mert hogy ő ezt elvárná, hanem mert én ilyen vagyok, így érzem jól magam így ezzel semmi problémám sincs és nem is várom el a másiktól hogy ezt megadja, mivel ez nem engem minősít hanem őt, viszont az már rám tartozik, hogy hogy kezelem a helyzetet. :) 22/F
2019. aug. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alap probléma az,hogy magad felé vannak túlzott elvárásaid.Ha rendszeresen megfelelési kényszerből cselekszel,nem lesznek minőségi kapcsolataid.
2019. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon elgondolkodtató amit írtál!
2019. aug. 4. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!