Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent számotokra a...

Mit jelent számotokra a felnőtté válás?

Figyelt kérdés
Milyen akadályaitok voltak közben? Mennyiben befolyásolta az életedet az, hogy betöltötted a tizennyolcat? Változott-e ezenkívül valami az életben?
2019. aug. 6. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
A felnőtté válás valójában csak annyit jelent hogy saját magadért kell felelősséget vállalni. A saját döntéseidért, szavaidért, tetteidért. KB. Ennyi.
2019. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Rádöbbentem hogy az élet egy rohadt nagy szívás.
2019. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom, hogy egy ember akkor válik igazán felnőtté, mikor már nem élnek a szülei. Nyilván már előtte is önellátó, és saját élete van, de mégis ott a tudat, hogy még élnek a szülők, akikre bármikor és bármiben lehet számítani. Persze ehhez normális felfogású emberekre van szükség.
2019. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem sok jót. Az igazi felnőtté válás nem a 18. születésnaptól van. Sőt még csak nem is a húszas éveidben. Hanem azután mikor már leszel kb. 30 és 40 között, és már nem vagy igazán fiatal, de nem is vagy még középkorú sem. De mint mondtam nem sok jót.
2019. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Végtelen szívást. Saját állásod mellett jogi, pszichológusi, orvosi, építész, gépész diplomának megfelelő tudás, egy kivitelezői, autószerelői, villanyszerelői, vízvezeték szerelői, szobafestői végzettség tudása.

Másokért is felelősséget vállalni képességet.

Két műszakos munkát.

Heti 4 edzést.

Napi 27 óra elfoglaltság mellett a haverokkal való kapcsolattartást. (és ebben még nincs benne, hogy aludtál).


Első körben CSAK ennyit jelent felnőttnek lenni.

2019. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Azt, hogy rájössz, hogy az emberek alapvetően önzőek és magukért tesznek. Hogy a szüleid sem szentek és nem hibátlanok. Amikor kitörsz a (akarva akaratlan elkövetett) gyerekkori agymosásból és rájössz hogy bizonyos dolgokat miért csináltak a szüleid.
2019. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
#6 Akkor ezen logika mentén én már 6 éves korom óta felnőtt vagyok.
2019. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem, amikor felelősséget válasz magadért minden tekintetben. Vállalod a tetteid következményeit, vállalod az életedet és annak problémáit, utóbbiak javítását.

Fél éve lettem tizennyolc, és nem változott sok, mert már azelőtt próbáltam a lehető legönállóbb lenni. Nyilván több mindenre van már lehetőségem pusztán a korom miatt, de nem ettől leszek felnőtt. Most csak nagykorú vagyok, úton a felnőttéválás felé.

Ez egy folyamat, ami mindenkinél eltérő, hiszen például a családi háttér is fontos. Valakit már 16 évesen elküldenek dolgozni, míg valaki még 36 évesen is a szüleivel lakik.


18/L

2019. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vree ***** válasza:
67%

Amikor felelősséget vállalsz másokért. Azaz amikor te vagy a “felnőtt” a csapatban és neked kell mindent végiggondolnod, megszervedzned, végigcsinálnod.


Írták egyesek, hogy “magadról gondoskodás”, de ne már. Úgy gondolom, az nem olyan nagy etvasz. Fontos lépcső és azt is külön foknak lehetne tekinteni, amikor nem csak egyedül tudsz boldogulni úgy, hogy vegetálsz, hanem egy minőséget meg tudsz magad körül szervezni. De akkor is, ha valami puffan, nincs gond, hisz csak téged befolyásol, és szerintem egy tizenéves is meg tudja csinálni.


Én onnantól mérem a felnőttéget, amikor mondjuk ha fiatalokkal vagy, akkor tudod, hogy mi az amire ők esetleg nem fognak gondolni, mire lesz szükség, hogyan tudod azt megszervezni, tudod, hogy esetleg batorítanod kell őket, nem elrontani a kedvüket, függetlenül higy te mnnyire vagy fáradt, magyarul felrlősséget tudsz vállalni nem csak magadért, de más rád szorulókról is, ha úgy hozza.

2019. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmivel nem változott az életem, ahogy betöltöttem a 18-at. A szomorú az, hogy a szüleim a minap a képembe vágták, hogy még bizony nem vagyok felnőtt (25/N), a mai napog veszekednek velem és folyton irányítani akarnak. Azt mondták, hogy csak akkor fognak igazán komolyan venni, ha már befejezem a mesterképzést és saját állásom lesz. A másik pillanatban meg mondják, hogy úgyse lesz állásom, mert mindenki úgyis munkanélküli nagyon sokáig, és a szüleire szorul...utána meg azzal jönnek, hogyha gyerekeim lesznek, akkor is szükségem lesz rájuk stb stb, szóval életem végéig gyerekként akarnak kezelni, amit én nem fogok hagyni, mert biztos nem fogok itt lakni velük ebben a városban, hanem lesz eszem és máshol vállalok munkát :D Szóval a felnőttség kérdése attól is függ, hogy kinek a szemszögéből számítasz felnőttnek. Én felnőttnek látom magam, ők sose fognak. A nagyszüleim is gyerekként kezelik őket, ez egy ilyen mérgező környezet, pedig én is megteszem minden tőlem telhetőt, amit tudok, koromhoz képest.
2019. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!