Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt paruresisben...

Vannak itt paruresisben szenvedők?

Figyelt kérdés

(Ha nem tudod mi ez,inkább ne válaszolj)


Hány évesek vagytok,mióta tart?

Hogyan élitek mindennapjaitokat?

Ha esetleg valakinek sikerült kigyógyulnia, hogy sikerült?



2019. aug. 7. 15:17
 1/3 stewie200 ***** válasza:
Az mi?
2019. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én kb. 12 éves korom óta. Eléggé zavar és rossz, hogy nem tudok miatta elmenni bizonyos helyekre vagy nem tudok olyan sokáig maradni mint akarnék, meg mondjuk suliban sem kellemes már a nap végére. Néha eléggé magam alatt tudok lenni miatta, egyszerűen úgy érzem, hogy sokkal jobb lehetne az egész életem ha nem kéne mindig ezzel szenvednem, meg sok mindent kihagyok miatta. Bár igazából már nagyjából hozzászoktam, nyílván kellemetlen és nagyon örülnék ha nem lenne ilyen problémám, de ennyi év után már kezdem elfogadni, meg úgy érezni, hogy sose fogok kigyógyulni belőle, úgyhogy jobb megszokni. Pszichológusnál már voltam miatta de nem nagyon tudott segíteni, majd valamikor megpróbálom rávenni magam, hogy elmenjek egy pszihiáterhez is, vagy egy másik pszihológust kéne keresni, igazából nem tudom, sajnos az a legnagyobb baj, hogy fogalmam sincs, hogy kihez kéne ezzel fordulni, mert ez nem egy gyakori dolog, vagy legalábbis nem igazán vállalják fel az emberek és emiatt nehéz tapasztalatokat olvasni róla, vagy egyáltalán olyan embert találni aki kigyógyult belőle és tudna segíteni.

Rólam már tulajdonképpen mindenki tudja ezt, barátoktól a családig, néha el is poénkodunk vele, valahogy szégyellni nem szégyeltem soha, talán csak a legelején amikor még én sem igazán tudtam, hogy mi ez az egész, de mostanra már tök nyugodtan megkérek másokat, hogy amíg a mosdóban vagyok addig ne álljon már az ajtóban, vagy addig menjen át egy távolabbi szobába, csukja be az ajtót ott ahol még szerintem behallatszik stb. de a legtöbben már tudják maguktól is. (Azért nyílván egy bevásárló központban vagy a suliban nem küldök ki mindenkit a WC-ből, ez csak arra vonatkozik ha otthon vagyok vagy vendégségben olyannál akit ismerek :D) Talán ennyit tudnék javasolni, hogy szerintem ne próbáld titkolni a közelebbi ismerőseid előtt, mert úgy sokkal rosszabb, inkább mondd el nekik, kérd meg, hogy erre legyenek tekintettel.

Sajnos én nagyon segíteni nem tudok, mert én se gyógyultam ki belőle (remélhetőleg egyszer sikerül), de gondoltam azért ezeket leírom.

18/L

2019. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32 éves vagyok,és már óvodás korom óta tart,és egyre rosszabb lett,ahogy idősebb lettem.
2020. aug. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!