Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan ember, aki...

Létezik olyan ember, aki szeret vidéken kertesházban lakni?

Figyelt kérdés

Valamelyik szomszéd állandóan az udvaron hallgatja a rádiót, ami tökéletesen behallatszik a mi házunkba, valamelyik szomszéd minden rohadt este égeti az avart, vagy kerti sütögetést tart, rohadt messze van minden, mindenki vagy öreg vagy alkoholista szakmunkás (vagy mindhárom), hétvégén alig járnak a buszok, az utakat 50 éve nem újította fel senki, állandóan füvet kell nyírni, állandóan havat kell lapátolni, állandóan söprögetni kell a teraszt, a járdát, állandóan metszeni kell a növényeket, rendben tartani a házat kívülről, rendben tartani a kerírést, rendben tartani az esetleges melléképületeket... stb.


Van, aki ezeket el tudja viselni?


2019. aug. 8. 12:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%

Csak az öregek.

Nekik ez az élet.


Én is utálom.

Megjobban a szomszédokat.

2019. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Létezik, sokan vagyunk. Én panelből költöztem kertesházba. Mondom a panelt: fölöttem cigányok dáridóztak 0-24, az oldalsó szomszédnál 3 gyerek futbalozott a lakásban. EKÖZBEN a ház előtt lévő úton légkalapácsos munkások, a parkolóban részeg fiatalok üvöltöztek állandóan. Nyáron 50 fok, a lift mindig szar, a biciklimet ellopták a tárolóból, stb.
2019. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Akkor menj panelba, ha lusta vagy. Ott még azt is hallod ha a szomszéd fingik.
2019. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Igazából mindenki egy 10 emeletes panelben szertne egy 30 nm-es garzont, de ezt nem mindenki engedheti meg magának.
2019. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

ezek nem folyamatosan történnek nálunk pl. Hó sincs egész évben, füvet se kell télen nyírni. Főleg, ha veszel birkát :)

autó kell, az tuti. az útak..így is száguldanak rajta száz felett ment el múltkor valaki, rendőr le is kapcsolta...


inkább ez, legalább van tennivaló, és nem hallom át a szomszéd szexelését meg fingását.

2019. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Az én életem alatt úgy ment hogy

Kertes ház -> Panel -> Kertes ház


Gyerekként jobban szerettem kertes házban lakni, tiniként viszont a panel optimálisabb volt nekem, ott tényleg csak annyi a teendő hogy takarítasz meg ha van akkor a kutyát sétáltatod, én szerettem hogy mindent ellehetett érni pár sarkon belül, ha meg mégse akkor is ott helyjárat, Aztán jött a remek ötletük a szüleimnek hogy költözzünk faluba kertes házba, mert az olyan "békés és nyugodt". Nem írok regényt több kevesebb bővítéssel kb az amit te írtál. Lusta embernek kényelmetlen a kertes ház (pl nekem).

2019. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

panelban sokkal rosszabb az élet szerintem

én világ életemben kertes házban laktam, nem is költöznék panelba hosszabb távra

2019. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

Azt tegyük hozzá, hogy nem csak panel és kertes ház létezik.


Új építésű házakban sokkal komolyabb követelmények és komfort szint van, zárt ablaknál se a szomszédot, se a zajokat nem hallod. Ez persze igaz egy jó kertes háznál is. Na meg minden környéktől függ, kertes ház is lehet ó és rossz környéken és lakás is.


Én például vidéki kertes házunkban azt szeretem, hogy kocsival 10 perc a belváros, cserébe egy szobánk akkora, mint a panel amit lakótárssal bérelek. Nem kell a parkolóhelyekért küzdeni, mert 5 autó is meg tud állni előttünk, és egyszerűen sokkal komfortosabb egy nagy házban, kerttel élni, mint egy nyúlketrecben.


Fűnyírás, hó lapátolás a paneloknál is el kellene. Sajnos pont azt látom, hogy ami mindenkié az senkié alapon áll a mocsok télen meg a jég. Pedig ha 2-3 lakásonként 1 ember lemenne 10 percre havat tolni akkor mindig tiszta járdák, utak lennének.

2019. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%
Leírtad az életemet. Minden bajom van már ha bemegyek a kapun. Ott tartok, hogy örömmel megyek dolgozni, ott kevesebb a munka. Persze van jó kertes ház, de amiben lakom pont nem az.
2019. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

"Valamelyik szomszéd állandóan az udvaron hallgatja a rádiót, ami tökéletesen behallatszik a mi házunkba, valamelyik szomszéd minden rohadt este égeti az avart, vagy kerti sütögetést tart..."


Nincs ez másképp a panelok, és a sorházak esetén sem, csak ott hol a gyerek üvölt, hol a szomszéd fúr megállás nélkül, netán egész éjszaka azt hallod, ahogy a fiatal gerlepár kefél...


"...mindenki vagy öreg vagy alkoholista szakmunkás (vagy mindhárom)..."


Az öregekkel mi a gond? Csendben vannak, nem zavarnak. A szakmunkásoknál szintén nem értem a problémát, alkoholisták meg mindenhol vannak. Sőt, még drogosok is.


"... hétvégén alig járnak a buszok, az utakat 50 éve nem újította fel senki..."


A buszok ritkasága jogos, az utak viszont mindenhol sz*rok a belvárost leszámítva.


"...állandóan füvet kell nyírni, állandóan havat kell lapátolni, állandóan söprögetni kell a teraszt, a járdát, állandóan metszeni kell a növényeket, rendben tartani a házat kívülről, rendben tartani a kerírést, rendben tartani az esetleges melléképületeket..."


Ki mondta, hogy növényeket kell tartani? Havat lapátolni, füvet nyírni azért csak nem annyira nagy dolog, a házhoz, és egyéb épületekhez nem kell nyúlni csak 10-20 évente egyszer, a kerítést 1-2 nap alatt meg lehet csinálni...


Mondhatni éltem már paneléban, és kertes házban is. Előbbit nem tudom elviselni hosszú távon, főleg a nyári melegben, mikor még éjszaka is megsül a tojás, ha ráütöd az asztalra. Ja, meg külön élmény, mikor valamelyik retkes szomszédod hazahozza az ágyi poloskát, Te meg évekig szophatsz az irtásukkal. Sorházban sem jobb a helyzet, szóval én inkább választom a kertes házat vidéken.

2019. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!