Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Teret szerető ember bír...

Teret szerető ember bír alsóbb emeleteken lakni?

Figyelt kérdés

Első pár emeleten hogy bírja ki az, aki térhez szokott, vagy egyszerűen szereti a teret, antiszoc, klausztrofóbiás vagy tudom is én? Belvárosibb részeken (nemcsak Budapestről beszélek, most az mindegy), ahol szűkek és szorosan beépítettek az utcák, panel lakótelepen, szűken beépített, 6-10 emeletes újépítésűek között.

Odasüt egyáltalán a nap (déli fekvésnél is kérdés számomra), lehet növényt nevelni vagy télen élvezni a napot?



Nem az előző kérdező ihlette a kérdésemet, hanem bennem van alapvetően. ;)


2018. febr. 17. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat számít, hogy milyen színűek a bútorok, a fal, a kiegészítők, mert világos színekkel simán élhetőbb a lakás és tágasabbnak is hat. Na meg nem kell mindent belezsúfolni.


Én nagyvárosban lakom, jelenleg magasföldszinten. Az igaz, hogy a nappali sötétebb és csak délután pár órát süt be a nap, de a másik oldala a lakásnak világos, napfényes. Ennek van előnye és hátránya is. Nyáron nagyon jó hűvös a lakás, télen viszont valóban sötétebb, mint a fentebb lévő lakások.


Laktam sokáig másodikon (feljebb nem). Nem volt lift, ott meg a lépcsőmászás kezdett már az agyamra menni, főleg nagy csomagokkal.

Szóval mindennek van előnye és hátránya. Mondjuk körfolyosós házban nem élnék a földszinten, de még az elsőn sem, az nagyon sötét.

2018. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg egyéni és körülményfüggő.

Az alsóbb emelet nyilván nem lenne gond, de az, hogy nincs nap és szűk az utca, az már durva. Ilyen helyre sosem mentem, tudtam, hogy utálnám. Na jó, egyszer muszáj volt, de csak aludtam ott, az azért más.

Az antiszociálisságnak sok köze nincs hozzá szerintem. Laktam én panelban, Budapest belvárosában, zöldövezetben, kisvárosban, kis és nagy faluban és településeken kívül is, egyik helyen sem kellett szociális életet élnem, ha nem akartam... De azért jólesik, hogy évek óta szinte csak akkor látok embert, ha akarok és elmegyek oda, ahol vannak :)


Klausztrofóbiás nem vagyok, de nagyon igénylem és szeretem a teret. Az ideális lakhelyem hegyen van, a házamnak pedig emeletesnek kell lennie. Ez összejött, tóra és 2 hegységre látok rá, a szobámban pedig mindig süt a nap, ha kint süt és nem sötétítek be, jó érzés. Napelemes is vagyok.

Budapesten kizárólag olyan helyen maradtam tartósan, ahol magasan voltam (az egyik helyen az alsó szinten, de hegytetőn állt a ház, remek kilátással). S persze rengeteget kirándultam, otthon lenni kevés. Tipikusan hegycsúcsokra mászok fel... No, elég sok efféle túra valamit tud enyhíteni a problémás lakhelyen, de fény nélküli szűk utcás lyukakba képtelen voltam menni, akármennyire is nehéz volt olcsó szobát találnom. Ahol nem volt fény, ott sem volt szűk az utca, csak körfolyosó volt, ami majdnem olyan rossz. De akkor már hónapok óta nem volt rendes lakhelyem, 70 km-ről jártam dolgozni és nem bírtam jól.


Neked kell érezned, mit bírsz. Én ismerem a határaimat, meg se próbálok az általad felvázolt helyeken lakni, max. ha elkerülhetetlen.

2018. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én lehet inkább munkásszállóra mennék, mint szűk területen alsóbb szintre.


Hiába tágasabb a lakás, ha az ember nem tud időnként kinézni az ablakon....

2018. febr. 17. 14:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Márpedig a felsőbb emeleteken is lehet nyomasztóan szűk terű a lakás!

Félhomályos helyen is lehet növényeket tartani, sőt, a gombához még fény sem nagyon kell.

2018. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Például a muskátli nagyon fényigényes.



NEM a lakás szűkösségére vag tágasságára gondolok, hanem arra, hogy az embernek van-e gusztusa, kedve kinézni az ablakon, ha igénye lenne rá. Vagy az erkélyen kávézgatva mit lát. Vagy használja-e az erkélyt, ha 50 méterről látják szemből, fentről, mindenhonnan. Egy 7. emeleten lakót már kevesebben látnak szemből. ;)

2018. febr. 17. 14:55
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Egyes vagyok. Szerintem te csak egyfajta lakást látsz a szemed előtt, sötét, kicsi, szűk. Vonatkoztass el ettől, hidd el, számtalan jó lakás létezik, annak ellenére, hogy kisebb, vagy kicsivel árnyékosabb.

Szinte lakásonként változók a paraméterek, egy földszintes előkerttel is lehet valakinek az álmai netovábbja, ugyanakkor egy világos emeleti lakás is lehet pokol, ha minden irányból besüt a nap és nincs lehetőség légkondira.


Persze a tengerparti, vagy hegyekre néző lakás nálam is mindent ver, de meglévőből is ki lehet hozni a legjobbat, ha másért nem, azért, hogy eladjuk és vegyünk egy álmainknak megfelelőbbet.

2018. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha 10-es panelrengeteg, akkor a 7.-en is ugyanúgy látnak, max felülről valóban kevesebben.

Én mindig olyan panelban laktam, ami pont nem a többi panel felé nézett, így ezeket szerettem és szívesen ki is ültem az erkélyre. Mondjuk a felső emeleteket preferáltam akkor is.

Amikor saját lakásvásárlásra került a sor, akkor viszont messziről elkerültem a 10-eseket. Egyszerűen csak végignézek egy hatalmas tömbön és elborzadok hány ezer ember van egy ekkora épületbe "összenyomorítva". Összeszorul a gyomrom és a legapróbb zsigereimben is azt érzem, hogy én nem akarok itt egy lenni a sok közül.

A 4 emeletesekkel már nincs ilyen érzésem, ha nincs sok 4-es egymás mellett és nekem pont a középsőben kéne laknom.

Végül egy első emeleti társasházi lakást vettünk meg (két szint van még fölöttünk. Mögöttünk, kb. 250 méterre másik társasház van, de pont ellenkező irányban, keresztben áll, így nem látunk be egymás ablakain. Hülyén néz ki a két épület így egymás mellett, de határozottan praktikus. A másik ház udvarába tökéletes a kilátás, de ez kevésbé zavar. Mellettünk erdő van és a másik társasház telke is zöld, fás. Szívesen ülök ki az erkélyre és egyáltalán nem érzem nyomasztónak. Mindezt úgy, hogy egy iszonyatosan forgalmas főút mentén lakunk, hátsó, zöldre néző lakásban.

Szerintem akinek a kérdésedben részletezett dolgokkal baja van, az figyel erre, amikor lakást vesz.

2018. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem magáról a lakás méreteiről van szó!!!



Mekkora a különbség hőmérsékletben egy magasabbi és alacsonyabbi lakás között?

Mert én például 28 és 32 fokban ugyanúgy szenvedek és leesik a vérnyomásom, a hőmérő mutatja csak a különbséget.


Egyébként én azt se szeretném, ha fa lenne közvetlenül az ablakom előtt.



Az emberek mennyire szeretnek kinézni/kilátni az ablakon?

2018. febr. 17. 15:12
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát a hetekben volt dolgom egy panelrengetegben. Két sorban vannak az út mentén a tizesek, utána kisebb panelok és egyéb társasházak, sőt, helyenként kertesházak vannak.

Mégis, szinte rosszul lettem. Nagyon zártnak, szűknek tűnt a tér, mintha egy épületben, sőt, falanszterben lettem volna.

Hála Istennek ott is egyre több panelt újítanak fel, mostanában is néhányat, így legalább színesedik.



A belvárosban kevésbé érzem ezt, pedig szűkebben vannak, talán azért, mert ott 3-4 emeletes épületek vannak, amik akkor is kisebbek, ha figyelembe vesszük, hogy ott magasabbak az emeletek.

2018. febr. 17. 15:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Van aki nem szeret/tud alsóbb emeleteken lakni. Pl én is mindíg magasan szerettem lakni. Ez a magasság relatív, volt, hogy a 2.emeleten laktunk, és az volt a legfelső szint, volt hogy 10 emeletesben a 9. emeleten. Engem nagyon nyomasztana, ha egy 10 emeletesben az 1-3 emeleten kellene laknom. Mást meg nem zavar. Szerencsére nem akar mindenki ugyanott lakni 😀
2018. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!