Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyakorikérdéseken miért nem...

Gyakorikérdéseken miért nem képesek a felhasználók produktívan hozzászólni 1-1 kérdéshez?

Figyelt kérdés
Főleg műszaki, informatikai, természettudományi jellegű kérdéseknél vettem észre, hogy arrogánsan, kötekedően és zéró hasznossággal szólnak hozzá kérdésekhez felhasználók. Miért van ez?

2019. aug. 8. 21:21
1 2
 1/11 Vree ***** válasza:
85%
Milyen választ vársz erre? Te talán nem csak a felgyülemlett haragodat vezeted le ezzel a nyilvános panaszkodással? Akkor meg másokon miért csodálkozol? A saját viselkedésed megadja a választ a kérdésre is.
2019. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, így nincs mit levezessek. Csak értetlen vagyok. Nem értem miért nem képesek az emberek normálisan válaszolni egy normális kérdésre.


Olyan választ várok erre a kérdésre, ami elmagyarázza miért viselkednek így emberek.


Viselkedni viselkedek, arra nem szokott panasz lenni eddig itt.

2019. aug. 8. 21:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor már huszadjára olvassa az ember, hogy "mijen config jo nemjo mit valtoztatnatok?", akkor azért el tud borulni az agya, mivel már milliószor el lett magyarázva más kérdések alatt, hogy mi alapján kell tájékozódni. Vagy épp ott az internet csodája, ahol 2 perc megtalálni a választ. Aztán van olyan is, mikor normálisan válaszolsz, és erre a kérdező elkezd kötekedni, hogy a haverjának az öccsének a bátyjának a haverjának a barátnőjének az exe nem ezt mondta, és ő bizony informatikus, tehát te hülye vagy. Na meg sok kérdés tökéletesen értelmezhetetlen. Most ha annyi a kérdés, hogy AMD vagy Intel, arra mégis mi a tökömet mondjak? Azt sem tudom, hogy munkára kell-e, vagy netán játszani, mik a szempontok, mennyi a keret... Ezekre mondják amúgy, hogy hülye kérdésre hülye válasz.
2019. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként... 🤔 Nem csak saját kérdéseknél tapasztalom ezt. Mások kérdéseinél is, akik teljesen normálisan tették fel a kérdésüket, ott megjelennek valamilyen szinten destruktív felhasználók.
2019. aug. 8. 21:40
 5/11 A kérdező kommentje:

#3: Én leírnám sokadjára is értelmesen a választ. Lehet ez az én rossz szokásom.


Személy szerint én akkor szoktam kérdést feltenni itt, ha a Google kereséssel sem sikerült megtalálnom, amit akarok, ezt a kérdésleírásban is közlöm, hogy épp béna voltam a keresést illetően.


Ha meg értelmezhetetlen a kérdés, akkor meg lehet kérni a kérdeződ értelmesen is, hogy szolgáltasson több adatot, pontosítson a kérdésén. Nem értem miért kell pökhendiskedni a kérdések alatt.


Ha meg fárasztó már sokadjára ugyan arra a kérdésre válaszolni, akkor minek válaszolnak rá egyesek újra, ráadásul kötekedően? 🤔 Miért nem linkelnek be egyszerűen egy korábbi, teljesen ugyan olyan kérdést? 🤔

2019. aug. 8. 21:45
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy "furcsa és különc" viselkedés, de számos olyan kérdésre barátságosan és illedelmesen válaszoltam már, amire 1-2 percembe tellett kigooglezni a választ. (Nem kezdtem el kigúnyolni a kérdezőt és indokolatlan, arrogáns megjegyzéseket tenni.)


Valamiért nem tudok kiakadni azon, hogy valamit többször megkérdeznek.

2019. aug. 8. 21:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem csak az a témakör halott. én tömegközlekedésben is kaptam kötekedő agresszív személyeskedő megjegyzéseket csak mert ugyanazon jelleggel merültek fel hasonló kérdéseim amiket megkérdeztem egyenként. konkrétan le értelmi fogyatékosoztak, kielemezték mennyire lehetek életképtelen az életben, csak mert volt pár vonatos kérdésem. huszonéveim végén járok, tinikoromtól nézelődöm Gyakorin, de tényleg azt veszem észre hogy régebben kevesebb volt a troll itt is, és többen segítőkészek. ezotéria témakört be is zárnám, annyira veszett fejsze nyele amit ott kapnak szegény kérdezők, de a vallási részen is elég nagy a katyvasz. nagyon felhígultak a válaszolók és egyre kevésbé érzem hogy érdemes itt bármit is megkérdezni, egy része kioktak, a többiek elküldenek google keresgélésre valódi válasz helyett, ha szerencséd van akad 1-1 értelmesebb hozzászólás de lassan ez lesz a ritkább eset
2019. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Hülye kérdésre hülye válasz. Mi ebben a furcsa?
2019. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez emberismeret, pszichológia témakör.


Az emberek azért trollkodnak, vagy dühösen írogatnak, mert tele vannak frusztrációkkal, sérelmekkel, hamis projekciókkal. Egyénenként lehetne vizsgálni ki mi okból dühös vagy elégedetlen.


De egy biztos, nem boldogok. Arról biztosan megállapíthatod, hogy aki dühös, szítkozódik vagy baja van, az bizony nem boldog és nem kiegyensúlyozott.


Kiegyensúlyozott boldog ember a világot átölelni, nem hogy random kérdéseknél vezesse le a feszültséget. ;)


Engem is mindig érdekelt hogy az emberek miért olyanok amilyenek. Miért teszi ezt a másik, a másik meg nem. Mitől lesz valaki ilyen vagy olyan.

A kérdésemre a pszichóanalízis adta meg a választ és egyéb területek is amikbe most nem megyek itt bele ismeretlenül.

Ha téged is érdekel a téma, hogy az emberek mitől milyenek, akkor ezen az úton indulj el szerintem első körben.

2019. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan csak azért válaszolnak, mert élvezik, hogy az ő írását sok szár felhasználó olvashatja. Ezáltal nagynak érzik magukat. Szóval egyfajta exhibicionizmus ez.
2021. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!