Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik iszonyat buták és ezzel...

Akik iszonyat buták és ezzel tisztában is vannak ezzel, azok miért nem tanulnak?

Figyelt kérdés
Azok akiknek nincsen gond az agyuk teljesitményével csak egyszerűen nem hajlandóak tanulni mert az nyilván kényelmesebb.
2019. aug. 9. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem nevezném butának. Műveletlen talán.
2019. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt felénk lustaságnak hívják.
2019. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Na, én pont ilyen vagyok, azért mert elvették a kedvem, egy maradandó seb, az volt, hogy középiskolába mentem, tudtam, hogy a töri lesz a kedvencem, mivel mindig is az volt, és voltak első órán kérdések, pl. ki Saddam Hussein (volt) vagy Szűrős Mátyás ki , ezekből volt 11 kérdés és én mindre tudtam a választ, elég jónak tartottam magam (ma már nem, sőt régen pl. Ruanda 3 nagy népcsoportját is tudtam, meg Kínai kantonokat) egy volt a baj, féltem és nem beszéltem, csak csináltam.


Fél év lett, volt lehetőség jelentkezni töri versenyre, ezt meghallottam, aztán gondoltam óra végén beszélek a tanárral, de kihívta egyik lány osztálytársamat, megkérdezte, mivel ismer mindenkit, kit javasol és rám került a sor, azt mondta a csaj, hogy én nem vagyok jó töriből.. egyszer sértettek meg, ez volt az egyetlen, amint eme suttogást (mert suttogva beszéltek) meghallottam, kimentem wc-re tükörbe nézni és akkor eldöntöttem, hogy soha többet semmit sem fogok tanulni, nem a naplót nézte a tanár hanem azt az embert kérdezte aki egy szót sem beszélt velem, csak köszöntünk.. az nagy pofon volt és a további félévem meg is pecsételnte, inkább letöltöttem egy játékot és utána csak az foglalkoztatott. Nehezen, de leérettségiztem, most meg kamionozni kéazülök. Gyenge vagyok lelkileg.. és ezért buta is.


21/f

2019. aug. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előre leszögezném, nem tartom magam butának, de úgy gondolom, bizonyos szinten rám is vonatkozik a kérdés.

Egyszerűen kiölte belőlem a tudásvágyat az iskola. Ugyanis én az a fajta ember vagyok, akinek az elmélet és a száraz szöveg unalmas, és ha valami nem kelti fel az érdeklődésem, azzal nem tudok mit kezdeni. Csak ugye az általános iskola pont azért általános iskola, hogy egy általános ismeretet adjon. Viszont ezt nem mindenki viseli jól, és később szakközépben, gimnáziumban sem változik az, hogy vannak kötelező tantárgyak.


Ami tényleg érdekelt, arra mindig is figyeltem, tanultam, de ezek többsége nem olyan, amit az iskolában megtanulhatok. Most, évekkel később elkezdtek ugyan foglalkoztatni olyan dolgok, amiket akkor megtanulhattam volna (például az Oszmán birodalom), csak rossz volt az időzítés.

2019. aug. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond az aggyal, akkor nem buta. Ez bizony tényleg csak trehányság.
2019. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy aki buta nem tudja....


Ez alapvető. :)

2019. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki tényleg buta, az a legritkább esetben tudja ezt magáról.
2019. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki "iszonyat buta", az nem tud tanulni, aki tudna mégsem teszi, az nem buta csak lusta.
2019. aug. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Iszonyat buta = olyan buta, hogy ha éjjel-nappal tanul, meggörnyed érte, a világ legjobb magántanára van, akkor se lesz okosabb.


,,Azok akiknek nincsen gond az agyuk teljesitményével csak egyszerűen nem hajlandóak tanulni mert az nyilván kényelmesebb" = lusta, akármiért is, de nem akar tanulni. Nem egyenlő a butával.

2019. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!