Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy aki kopasz...

Miért van az hogy aki kopasz és kicsit esztétikus fizikummal rendelkezik azt lenézik, rosszat feltételeznek róla, megvetik, tartanak tőle? Ez mivel magyarázható? Nem értem az emberek reakcióit.

Figyelt kérdés
2019. aug. 9. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Kik?
2019. aug. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Klau97hun ***** válasza:
37%
Ez csak ebbe az országba érvényes diszkrimináció 🤐
2019. aug. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Mert ha nekem azt mondják hogy "verő ember" Akkor egy kopasz kigyúrt melák ugrik be, berögződés.

Ismertem személyesen is verőembert ha hiszed ha nem kopasz kigyúrt melák volt :D

Egyébként meg a kigyúrt kopaszok tudják hogy ez a sztereotípia életben van, ha annyira zavarná őket akkor nem borotválnák a fejüket, szerintem a nagy részük még élvezi is hogy egy kicsit tartanak tőle. Azzal meg ne is fáradjatok hogy a torkomnak ugrotok hogy "hajhullásról hallottál már?", nagyon ritka esetben hullik ki az ember haja 25-30 éves korra.

Egyébként nem nézem le őket, és nem is vetem meg őket, de az ösztönös távolságtartás az nálam működik.

2019. aug. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Dehogynem érted.
2019. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
62%
Szóval sok energiát fektettél abba, hogy úgy nézzél ki, mint egy gengszter verőember és most csodálkozol, ha annak néznek?
2019. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Azért mert az emberek külső alapján ítélnek.
2019. aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Engem eddig azt hiszem, elkerült ez a sztereotípia (vagy csak nem tudtam róla, ha mégis érintett) pedig kopasz vagyok és mivel mindig is szerettem sportolni, konditerembe járni, elég nagydarab is vagyok.

Nem a stílus kedvéért nyirom nullásra a hajam, hanem mert elöl teljesen megkopaszodtam, és baromi idétlen már egy 6-7 napos haj is.

A jellemem pedig egyáltalán nem tükrözi a sztereotípiát. A légynek se tudnék ártani: vegán vagyok, buddhista, szabaidőmben a macskáimmal lazulok, olvasok, nyelveket tanulok autodidakta.

Még sosem verekedtem, de egyszer egy vitás helyzetbe kerültem, mert megvédtem az egyik haveromat. Az eredmény az lett, hogy mindkettőnket elvertek. :D

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy minden nagydarab kopasz ilyen, az viszont biztos, hogy a férfiak körében nem olyan ritka a kopaszodás, amivel nehezen lehet bármit is kezdeni.

2019. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Azért mert az emberek nagy része baromi felszínesen gondolkodik és buta.


Egyéb kérdés?

2019. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tény hogy szeretek mozogni és edzeni a testem, és kényelmi szempontból 3mm lenyírtam a hajam, aztán valahogy másképp reagálnak az emberek mielőtt hosszabb hajam volt :D Pedig nem vagyok az a nagydarab melák sem 185cm és 85 kg ez egy átlag méret szerintem nincs ok az aggodalomra
2019. aug. 10. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!