Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti egyetemen vagy új munkahely...

Ti egyetemen vagy új munkahelyen mertetek kérdezni?

Figyelt kérdés

Én nem igazán merek. Személyes és a környezetemben látott tapasztalataim alapján a magyar mentalitásban aki kérdez, azt inkompetensnek nézik.


Nem akarom ajnározni Amerikát, de ebben szerintem igazuk van, hogy Amerikában ha valaki nem kérdez, azt úgy veszik, hogy nem is gondolkodik.


2019. aug. 9. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én merek. Egyetemen egyszer beégettem magam ezzel, nagyon alap dologra kérdeztem rá. Azóta próbálok előzetesen tájékozódni, de ha valami fontos, és más forrásból, pl. internet, kiírások, felhasználói kézikönyv nem jövök rá, akkor nyugodtan kérdezek. Persze azt is megnézem, hogy kitől, nyilván vannak szimpatikusabb, nyitottabb emberek, inkább tőlük kérdezek. A munkahelyen pár nap után könnyű rájönni, hogy van olyan ember, aki nagyon szívesen ad tanácsot, válaszol, stb.,örül, ha kérdeznek tőle, talán mert szívélyes, talán mert így érzi fontosnak magát. Más meg kioktat, lealáz, ilyen a stílusa, na ezeket három méterről legalább kerülni kell.
2019. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
nem vagyunk mar a dedoba, hogy nem merünk hozzászólni valakihez...
2019. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Merek, nem néztek még emiatt hülyének. Mondjuk nem is hülyeségeket kérdezek.
2019. aug. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tanára válogatja. Van, aki megsértődik, ha nem kérdezünk, mert akkor nem is gondolkodunk; míg más tárgynál megsértődnek, ha kérdezünk, mert mi az, hogy kérdezünk. Főleg úgy, hogy azt mondták még év elején, hogy nyugodtan kérdezzünk.
2019. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen esetre van a közmondás. Hülye kérdés nincs, csak hülye válasz. Sokkal rosszabb, ha nem kérdezi meg az ember, ha valamit nem ért, mintha csöndben ül és pl egy megbeszeles után hulyesegeket csinál órákon át. Jobb tisztázni. Vagy úgy kérdezni, hogy nyitott kérdést félteni. Ne legyen a kérdésben benne a válasz. Ne legyenulyenvagy/vagy lehetőség. A válasz adót minél több beszédre készteti, hogy tisztuljon a kép.
2019. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Eddig minden munkahelyemen elvárták, hogy kérdezzek! Inkább, minthogy hülyeséget csibáljak. Nem tudom hol dolgozol, de nem egy szimpi hely.


Tanárok meg mindig szerették a kérdéseket nálunk. Itt pláne nem értem az inkompetens jelzőt. Hogyan érthetnél olyanhoz, amit életedben nem csináltál még, amiről sosem hallottál ezelőtt??


A félelmed irrális. Bárhol is vagy, tényleg jobb kérdezni, mint elrontani mindent.


(Másik dolog, hogy én ritkán mertem kérdezni, de annak a szociális szorongás az oka)

2019. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eddig az összes munkahelyemen alap volt, hogy az új embert körbevezetjük, megmutatunk neki mindent, és persze, hogy kérdezhet. Egy kivetel volt: lidl diákmunka. Valamiért biztos nem voltam szimpi a főnöknek, de semmit nem segîtettek, nem magyaráztak, nem vittek körbe, hanem elvárták, hogy mindent tudjak. De honnan is tudhatnam? En voltam a szerencsetlen, mert nem tudtam, amit ők igen, és nagyon megaláztak. Soha tobbé nem megyek oda vissza meg vasarlokent sem.
2019. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én munkahelyen mindig kérdezek, sőt ahol jelenleg dolgozok ott mindig is mondták hogy kérdezzek nyugodtan, mert szerintük így tanul az ember igazán, meg érezteti azzal hogy ő érdeklődő típus, és nem sz@rik bele az egészbe.
2019. aug. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!