Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztaltatok bármilyen...

Tapasztaltatok bármilyen hátrányos megkülönböztetést, ami a nőket érintette? Egyetemen, munkahelyen, bármilyen közösségben?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire számít ide az, hogyha azért közösítenek ki mert csendes vagy és nem az a hangos fajta. Én így nevelődtem, kicsikoromban beszéltem volna, de folyton az volt hogy halgassak és ne szóljak bele a dolgokba és bennem mradt ez hogy nem szólok semmibe kérdezés nélkül sajnos :(. Hát ennek meg is lett a következménye, azonnal vonta maga után azt hogy kevés, nagyon kevés barátom van ha mondhatom őket azoknak, nehzen tudok kapcsolatot teremteni. Engem eddig ez érintett hátrányban, holott kedves vagyok és szeretnék, de nem tudok.
2013. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Több tanár is van az egyetemen akiről tudjuk, hogy vagy a férfiakat vagy a nőket könnyebben átengedi..
2013. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A német nyelvvizsgámon a német anyanyelvű vizsgabiztos néniről előre tudtuk, hogy az öltönyös, szépen kiöltözött fiúkat imádja, és el van tőlük ájulva, ezért én tudhattam akármilyen jól németül, elég bunkó volt :)
2013. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen megkülönböztetések, de nem kell felvenni, avagy bizonyítani kell, hogy semmivel sem vagy különb másoknál.

Van egy tanárom, köztudott, hogy a lányokat imádja. Mérnöki szak, kevés csaj akad, ha van azt ki is használja, vizsgán még is sorra rúgdossa ki az összeset. Nem tudom teljes mértékben követni a logikáját, de a lényege szerintem az lehet, hogy a vizsga alatt szexista megjegyzéseket tesz. Aki lesz*rja, figyelmen kívül hagyja, nem foglalkozik vele, az jó eséllyel átmegy. Akin érzi, hogy zavarba tudja hozni, arra egyre inkább rámegy és addig szivatja, hogy közben a kérdéseire már két értelmes mondatot nem tud kimondani és meg is bukik. Szerintem ezt élvezi. :D

2013. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Középiskolában egyik dolgozatom 3-as lett, tanár mondja, hogy "lánytól ez korrekt eredmény". Később az egyetemen is volt tanár, aki a fiúknak jobb jegyet adott, pedig kevesebbet tudtak. Egy másik meg egyszer egy csaj ruházatára tett megjegyzést, amikor nem is volt alulöltözött... A hátrányos megkülönböztetés legtöbbször úgy jelenik meg, hogy a hímnemüeknek egyszerűen jobban hisznek. Ja meg persze állandóan férfit kell megkérni, hogy állítsa be az elektronikus eszközöket, mintha nő nem érthetne hozzá. Persze a ffiak sem úgy születnek, hogy tudják ezeket kezelni.
2013. szept. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gimis fizikatanárom sportot űzött belőle, hogy tanítás helyett buzás-szőkenős-etnikumos vicceket mesélt, aztán sorra buktattta meg az embereket "mert lám, hülyék ezek".


Egyetemen is volt egy ilyen paraszt, aki a tök értelmetlen tárgyát azzal tette "fontossá" hogy mindenkit szivatott és verbálisan vegzált.


Bármilyen közösségben.... lol, elég ha kimész az utcára és kinyitod a szemed egy kicsit.

2013. okt. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetemen a 30 körüli geometriatanárnő még a leghülyébb fiúkat is átengedte, viszont csak 1 lány ment át (kb. 15-ből).

Pedig mi sem voltunk hülyék, nekem is több "élményem" van vele kapcsolatban.

Elég jó voltam a tárgyból (csak a jegyeim nem mutatták), a tankörünkbe járó fiúk közül is volt, akinek én rajzoltam a háziját. Egy ideig még tűrtem, hogy ő négyest kap én meg nullát, bekarikázza, hogy itt 0,1 mm eltérés van meg maszat, vagy hogy szerinte nem körzővel, hanem szögmérővel csináltam.

Egy idő után megelégeltem a dolgot, szóltam neki, hogy Gipszjakabnak is én rajzoltam a háziját, hogy lehet hogy az ő nevén jó, az enyémen meg nem. Semmi jaa vagy bocs, egyéb magyarázat, hanem még mi kaptunk fejmosást, hogy tilos mással rajzoltatni a házit és ettől fogva Gipszjakab is egyest kapott.

Ott is hagytam az órát a fenébe.

2014. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!