Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudtok eleget inni...

Hogy tudtok eleget inni munkahelyen/egyetemen?

Figyelt kérdés
Sajnos vége a vizsgaidőszaknak, reggel 8tól délután 4ig kezdődik megint az egyetem, 1.5 órás tanórák után félóra szünettel. Ha napi 3 litert egyenletesen szeretnék meginni, akkor már óra felénél úgy érzem, hogy bepisilek. Ti hogy oldjátok ezt meg?

2018. jan. 31. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy masszőr mondta, hogy csak eleinte (pár hétig) van ez a pisiroham, aztán a szervezeted "megszokja", vagy "átáll" a több víz hasznosítására. Hogy pontosan hogyan fogalmazott, azt nem tudom, lehet, hogy nem szakszerűen adom át az infót... a lényeg, hogy ha ráállsz a normális vízivásra, azaz a minimum két literre, akkor csak eleinte lesz gondod a wc-zéssel. Még én sem próbáltam ki. :)
2018. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Soha életemben nem volt az, hogy ne bírjak ki 8 órát, ha kell, csak mert iszom 3-4 liter vizet... Kivéve persze a teát, sört és dinnyét. Ez nyilván egyéni, de hogy egy tanórát ne bírj ki...? Az rövid.


Amúgy én inkább este iszom, nem napközben (igaz, későn kelek). Talán az, hogy napközben fokozatosan növeled a mennyiséget s este iszol többet, neked is beválik, ki tudja?

A párom sokszor betol 2-3 litert már délután kettőig, neki sincsenek ilyen problémái, pedig ő se mászkálhat el wc-re minden 2-3 órában... Úgyhogy én a probléma nélküli bőséges vízivást látom normálisnak, de te igazán extrém eset lehetsz.


Remélhetőleg javulni fog a dolog nálad, de az én szintemhez bizonyára genetika is kell.

2018. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam volna , hogy keveset iszok, de elkezdtem figyelni és sajnos kiderült, hogy 1-1.5 l víz megy le maximum/ nap, ezért kezdtem el, hogy naponta 2.5-3 l vizet megiszok, de itthon is folyamatosan érzem, hogy pisilnem kell. Kb 10 éve 13-14 éves koromban megittam napi 3-4 litert, de nem emlékszem, hogy ilyen pisilés rohamok jöttek volna rám, valószínűleg akkor tényleg hozzá kell szokjon a szervezetem. Egyébként első 3 nap ahogy elkezdtem rendesen inni 3 kg feljött rám, elkezdte raktározni a szervezetem.
2018. jan. 31. 14:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Óránként osztom be úgy 2,5 decinként.

Így bőven kibírok 2-3 órát pisilés nelkül és meg van estére a megfelelő mennyiség.

2018. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van az a mennyiség aminél már nem kell több. Ez testsúlytól is függ. Szokás ezt mondani, hogy igyunk minél többet, de ha már dagadsz is tőle akkor visszább kell venni. Nekem a kortyonként ivás vált be. Amikor noncs lehetőségem akkor este szoktam pótolni. Olyankor tényleg gyakran kell pisílni
2018. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy letezik az a jelenseg amirol az 1-es irt de nalam ez nem sikerult akkor :D

Kb masfel eve valtottam eletmodot, azota napi 3 liter vizet iszok ninden nap, nyilvan van hogy egyen okok miatt kevesebbet,de a 2 l mindig megvan.

A wc-re jaras nem lett ritkabb, de mar teljesen megszoktam h felorankent wc-re jarok :)

2018. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:

Én is keveset iszom, napi 1,5 litert általában, mert egyszerűen nem vagyok szomjas. Amúgy ez a 3 kiter a 70 kilós, 170 cm magas férfira van kiszámolva (mint az ilyen fiziológiás dolgok többsége is) szóval az én 45 kilómmal ne várják már el hogy naponta 3 litert döntsek magamba.

Pl. kiszámoltam az alább linkelt a cuccal és 1,58 litert ír az én méreteimhez. Na annyit kb. meg is iszok.

Amúgy egyetemen mindig óra közben ittam, mire pisilni kellett, vége volt az órának. Munkahelyen amíg gyárban diákmelóztam, szünetben lehetett csak inni, ami azt jelenti hogy a pisilési inger biza munka közben fog jönni de nem volt gond mert amíg valamiért állt a gép, gyorsa kiszaladtunk vagy valakit megkértem hogy arra a 2 percre üljön be helyettem és én is beültem neki amikor ő pisilt. Most egyetemen dolgozok, szintén az órák között intézem de ha nagyon kell akkor kimegyek, a diákokat is kiengedem, 2 perc, minek tartogatni ha nem muszáj.


Ja, kalkulátor: [link]

2018. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha elég nedves az ételed, nem is kell sokat innod. Nem egy elrugaszkodott dolog, hogy valaki 2 liter vizet bevigyen csak a rizzsel, zöldséggel, gyümölccsel... Az én étrendem szárazabb, én sokat iszom, de igen változó, hogy mennyi a vízbevitelem. De bízom a szomjúságérzetemben, mindig jól működött :)
2018. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a 3 liter víz/nap babona. Semmilyen tudományos alapja nincs. A fölösleg kijön. Két liter folyadék teljesen elég, és abba beleszámít a leves is. És egyáltalán nem kell időarányosan. De másfél órát ki kell bírnod, hacsak nem ittál fél liternél többet, mert annyi a hólyagba belefér.
2018. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felesleges mennyiségekkel dobálózni, mert nem mindegy, hogy hány éves vagy, milyen nemű, hány kg, milyen magas, milyen fizikai aktivitást végzel a nap során stb ... Ki kell számolni,hogy neked mennyi a szükségleted és azt tartani.De inkább kicsit több legyen, mint kevesebb.

Sztem a napi 3 liter reális egy felnőtt embernél.


A kérdésre válaszolva, szerintem 1,5 órát ki lehet bírni pisi nélkül, de ki kell tapasztalni,hogy ivás után mennyi idő múlva kell pisilned . Ha pl ivás után fél órával kell pisilni,akkor óra vége előtt fél órával iszod meg a nagyobb mennyiséget és akkor el tudsz menni wc-re időben.

De amúgy ha kisebb adagokban viszed be,akkor hátha nem kell annyira pisilni.

De szerintem is hozzá lehet szokni.

2018. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!