Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a mártír...

Mi a véleményetek a mártír emberekről?

Figyelt kérdés

Azt hiszem ezzel a jelzővel tudnám magamat a leginkább jellemezni.

Ez alatt azt értem, hogy mindig mindenkinek segíteni akarok és jót akarok. Mindenkivel kedves vagyok és szépen beszélek.

Aki kiabál velem és gonosz velem, akkor inkább én kérek elnézést.

Nem állok ki a saját akaratomért.

Azt szeretném mindig hogs a szeretteimnek jó legyen, hogy mindenkinek jó legyen. Ezáltal saját magamat háttérbe szorítom. A saját döntésem, a saját akaratom elvész. Mert mindig azt csinálom amit ők szeretnének.


Ebből az ördögi körből kiakarok kerülni, mert nagyon rossz:(


21L



2019. aug. 11. 14:27
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Valaki beléd nevelte, hogy ennyit érsz. Jellemzően szülő, akár olyan módon is, amiről sem te, sem ő nem gondolja. Pszichoterápiát javaslok. Minél többet nyűglődsz terápia nélkül, annál több időd megy el önmagad nélkül.
2019. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Önbecsülés: Szeretem és tisztelem saját magam.


"Mert mindig azt csinálom amit ők szeretnének."


Azt csináld amit te szeretnél.


Tudod, az önfeladó viselkedés egy nagyon önsorsrontó magatartási forma.Ugyanis az önfeladás alapja az elfogadás, szeretet és megbecsülés iránti vágy, ezért akarsz a kedvében járni mindenkinek.Paradox módon ez soha nem működik, hiszen csak az mond le a saját igényeiről folyamatosan az elfogadás és szeretet hiánymotivációjából eredően aki nem tiszteli és szereti saját magát, tehát nincs ön-becsülése.


Aki nem becsüli saját magát sem, az hogyan várhatja, hogy mások megbecsüljék?


Aki önkéntes lábtörlő, az ne csodálkozzon, hogy az emberek beletörlik a lábukat.



Ami nagyon pozitív számomra, hogy jól tudsz reflektálnia magadra, felismerted a helyzeted és elég bölcs voltál segítséget kérni.Ezt tisztelem.



A személyiségfejlődés egy folyamat, hogy megérthesd a problémádat és megtaláld a feloldásának kulcsát meg kell tanulnod folyamatokban gondolkodni:


Okok és okozatok összefüggése.


Nincs ez másképp az önfeladó személyiségtípus kialakulásánál sem.Téged amikor az önértékelésed fejlődött olyan impulzusok értek vagy nem értek, amik ennek a személyiségnek a kialakulását támogatták.


Ez leggyakrabban a szülőkkel, inkább az apával való kapcsolatra vezethető vissza.Egy kritizáló, elutasító, nem el fogadó szülői magatartás lehet a háttér vagy egy gyenge szülői minta.


Milyen volt a gyerekkorod?

2019. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, mikor annyi idős voltam mint Te. Épp ezért merem azt mondani, hogy nagyon ostoba vagy amiért így teszel. Segíteni másokon, jót akarni nekik nemes dolog, de egyrészt a legtöbb ember még ezt sem érdemli meg, másrészt még ha meg is érdemli, ezt csak kivételesen fontos emberekért szabad megtenni, és csak akkor, ha muszáj. Másképp mindig Te leszel az, aki a rövidebbet húzza, amivel együtt jár egy idő után a stressz, a boldogtalanság, a depresszió, ráadásul a fejedre is nőhetnek azok akiken segítesz.


Saját magamon tapasztaltam meg többször is a fent leírtakat, ráadásul nem csak egyszer, és nem csak egy ember miatt. Volt köztük főnök, kolléga, barát, szerelem, és családtag is. Ahogy tudták, hogy lehet rám számítani, el is kezdtek vele visszaélni. Ha Te nem akarsz ebbe a csapdába esni, akkor minél gyorsabban tanulj meg nemet mondani, és csendben maradni, mikor eszedbe jut, hogy "talán én segíthetnék rajta". Nyilván nem kell minden segítséget megtagadni, csak értékeld át magadban, hogy kiért meddig szabad elmenni.

2019. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős a helyzet. 2 lehetőség van: A, vagy egy olyan ember legyen melletted, aki pont az ellentetted, tehát nagy önbizalma van, mer nemet mondani, ha kell, akkor felemeli a hangját. Azért, hogy mellette tanulj egy csepp önvédelmet. Mintakövetésnek nevezem ezt a modellt.

B, Egy személyiségfejlesztő táborba, képzésen érdemes lenne részt venned.

2019. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így olvasva magamra ismertem, de furcsa, velem eddig nem kiabáltak, pedig dolgoztam egy elég proli munkahelyen is mint segédmunkás, volt olyan, hogy b+++ volt a kérlek helyett, én meg utána kikeztem az ember, "csak a sorosbérencek mondják, hogy b+ "(tudni kell, hogy akik cégnél segédmunkások azok féltik a helyüket, mert nem tudnak sokat nyújtani, és ha fizikailag valaki többet tud, attól tartanak és ezért tartanak Sorostól is aki ügye migránsok hátán akar bejönni ,meg hozza a erős migránsokat -ezt elhitették velük-,) ezt kihasználva változtattam meg ami nagy mértékben zavart, és ezek mind cigányok voltak, szóval befolyásoltam a cigányokat :D , szóval nincs azzal baj ha nem kiabálsz vagy reagálsz úgy egy dolgot le ahogy a szinvonal kérné. A kedvességel nincs gond, én segítek ahol tudok, nekem ez a drogom, (pl. segítek kereket cserélni ha látok valakit, hogy épp egyedül cserélné, vagy elakadt autót biztonságos helyre húzok ahol adok tréler tel. számot )


Találj magadnak kicsit rosszfiús srácot, az sem baj ilyenkor ha sittes volt, attól tanulhatnál.


21/F

2019. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!