Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek megérteni, hogy akinek van mire beképzeltnek lenni, az lehet az?

Figyelt kérdés

Nietzsche egoista, beképzelt ember volt, de ő megtehette azt, hogy úgy viselkedik, hiszen a világ egyik legjelentősebb gondolkodója volt. Szókimondó, lázadó, racionalista stílusa sok emberre volt, és éppenséggel van is hatással. Nietzsche az egoizmusa nélkül nem is lehetne Nietzsche, ez neki hozzátartozott az imidzséhez.


A 21. századi emberek többsége azonban meg sem közelíti Nietzsche-t, nincs mire beképzeltnek lenniük, hiszen semmit semmi jelentőset nem fognak maguk után hátrahagyni a haláluk után. Nietzsche örökségét ellenben még 500 év múlva is tanulmányozni fogják.


2019. aug. 12. 03:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nos, én azért nem értem meg, ha valaki beképzelt, mert az ember minél többet tud, annál jobban látja azt, hogy még mennyi mindent nem tud… ergo pontosan érzékeli saját kicsinységét, így éppenhogy alázattal tud tekinteni a világra.

Szerintem a nagy koponyák (de csak a szimpla gondolkodók is) csupa kétely között élnek, így azt mondjuk el tudom képzelni, hogy tudattalanul meg akarja óvni az egóját, ezért lesz arrogáns. Meg azt is, hogy bosszantja őket az a magabiztosság, ami az ostobák sajátja.

2019. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták már ez egy jellemhiba.


Valaki bármilyen magas/kiemelkedő eredményt ért el akkor is visszataszító ha beképzelt módon viselkedik, bárhol a világon és nem véletlen hogy visszataszító a legtöbb ember számára.


A legtöbb ember akit én ismerek, azoknak nem jönnek be a beképzelt emberek, vannak köztük olyanok is akik jó eredményeket értek el.

2019. dec. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!