Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mit jelent a példakép szó?

Nektek mit jelent a példakép szó?

Figyelt kérdés

Tegnap a barátommal beszélgettünk, szóba jött a példaképek téma.


Kérdeztem, hogy neki volt/van-e példaképe.

Mondta, hogy neki mindig azok voltak a példaképei, akik jobbak voltak nála és túl akarta őket szárnyalni (edzőtársa, a legjobb tanuló az iskolában, most a főnöke).


Én erre azt kérdeztem vissza, hogy "volt olyan ember, akire nem vetélytársként tekintettél, hanem olyan személyre, akire felnéztél, és olyan akartál lenni mint ő, szinte hasonlítani akartál rá (személyiség, 1-1 tulajdonság stb)?"


Erre annyit mondott, hogy soha, neki az a példakép, akit követ és belekapaszkodik, hogy olyan szintre jusson mint ő és olyan vagy jobb legyen nála.


Szerintem a példakép az a személy, akinek példájára(vagy mására) formálod a saját személyiséged vagy jellemzőid.

Nem leutánzásra gondolok, hanem amikor tudat alatt formálod magad olyanná, akit csodálsz.


(Nekem ilyen ember például egy osztálytársam volt középiskolában. Jól tanult, de lázadó volt és nagyon kedves kisugárzása volt. 1 mondatot sem beszéltem vele soha, mégis felnéztem rá 4 évig. Ő is lány volt, mint én.)

Később egy tanárnál fedeztem fel hasonló érzést, de ő csak 2 évig tanított, most perpillanat szerintem nincs ilyen személy a környezetemben.


2019. aug. 14. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Számomra az a példakép aki valamilyen értéket képvisel a társadalomban. Lehet ez egy tűzoltó,mentő,orvos,szakember.
2019. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2019. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem a példakép egy olyan ember( az én szemléletemben) aki olyat tett/tesz az életében, ami miatt felnézhetek rá.
2019. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!