Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régebb zavart a nevem, de...

Régebb zavart a nevem, de mára már nem, vagytok még így vele?

Figyelt kérdés
A nevem Franciska. Kisebb koromba zavart, féltem,hogy francnak fogna szólítanak,de valahogy mégse csúfoltak így. Tini koromra meg rájöttem,hogy hiába benne a franc szó , ritka , különleges és szerintem felvállalható. Frani/Franci becézés még tetszik is. Úgyhogy inkább örvendek hogy nem én lettem a 1100-ik Anna. Még van valaki így vele?:)
2019. aug. 16. 15:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2019. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Igen, én is örülök, hogy nem lettem Anna.
2019. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Régen utáltam a nevem, mert mindenki rögtön becézett engemet, és utáltam azt a becézést... habár még most is szinte a családomon kívül mindenki becéz engemet, most már nem utálom a nevemet, hanem szeretem. A becézéshez pedig már hozzászokott a fülem, de még most sem szeretem, és kétlem, hogy valaha is fogom azt a becenevet, mert irritál.


Egyébként nekem a Franciska név mindig tetszett. A becézései nem, de maga a név mindig. Szerintem gyönyörű név. :)

2019. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

A Franci inkább Ferenc.


Én a mai napig nem szeretem a nevem, a becézett formáit egyenesen gyűlölöm. Nem csúnya név és nem is tucat, viszont nem érzem magaménak így felnőtt fejjel se.

2019. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

#4 mióta? Franci(ska)-ban benne is van a Franci, és irtó lányos becenév ez (Mondom ezt Ferencként) a Ferenc max. Feri,Ferike de semmi mást nem tudok elképzelni neki.

Engem is zavart régebb,de mára megszoktam.

2019. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Ferencet viszont én sem hallottam soha Francinak becézni:D.

2019. aug. 16. 16:23
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem aranyos neved van :D nem ismerek senkit, akit így hívnak.

Amúgy én is utáltam a nevemet kb 12 éves koromig, mert senkit nem hívtak így a környezetemben (pedig nem egy ritka, kirívó név) és emiatt sokat csúfolódtak rajta, hogy engem hogy nevezhettek el így stb.

2019. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten utálom :'D a kisebb gyerekek kimondani se tudják rendesen, az idegen nyelvűeknek meg már csak annyit mondok hogy Anna vagyok, mert belenyugodtam, hogy amúgy se tudják kimondani hogy Adrienn. Kis gondjaim vannak az 'r' betűvel, szóval néha egyszerűen rosszul mondom ki, és felsülök, mert a saját nevem nem tudom rendesen kiejteni.

Pedig annyi szép név van...!

2019. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Engem Renátának hívnak és sose szerettem csak úgy, hogy Reni. Aztán mesélte mamám, hogy anyukám Fruzsinának vagy Eszternek akart elnezveni, ami egyáltalán nem illene hozzám. Kifejezetten nem szeretném, ha a kettő közül valamelyik lennék.Abszolút Renis vagyok, azóta a Renátával sincs semmi bajom.
2019. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én Tomi vagyok, de ha Karcsi lettem volna, kicsit boldogabb lennék, de nem panaszkodom!:D
2019. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!