Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem képes boldog lenni csak úgy?

Figyelt kérdés
Már felnőtt vagyok, de gyerekkorom óta folyton boldog vagyok, mert annyira csodás élni, akkor is ha elhagynak, akkor is ha elmegy a tippmix, mert jó és kész, a világ tele van csodával, néha csak úgy táncolok a zenére és éneklek és mosolyogva járok mindenhova. Sokan megkérdezik "mi ez a jó kedv, mi történ?" és mikor mondom, hogy semmi, csak miért lennék szomorú, akkor savanyú hangon, morogva: "jó neked...". Miért nem képesebbek az emberek boldogok lenni mindenféle különös ok nélkül?
2019. aug. 22. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek külső tényezőktől várják a boldogságot. Az igazi boldogság belülről fakad. Nem függ a körülményektől. De jó lenne ilyen emberek között lenni. Még engem is boldoggá tenne.
2019. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy az első válaszoló mondta. Az egó, az elme az aki folyton akar valamit, azért hogy ha eléri na majd akkor leszel csak boldog HA, de az igazi boldogságot akármikor megteremtheted azáltal, hogy nem ragaszkodsz ahhoz hogy boldog legyél. Hanem megengeded a szomorúságot is, és lehetsz csak ÚGY a kettő között. Hajkurásszák, keresik a boldogságot, de az az emberi, aki sajnos így éli le az életét, annak elmegy az élete teljesen. A boldogság mindig bent van, soha nem kint. A kinti körülményekre csak reagálunk valami program/tanult minta szerint és az elme kategorizálja be épp rossznak, vagy jónak.
2019. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Saját rokonságom például valamiért folyamtosan azon van, hogy rosszul érezzem magam, hiába érek el bármit.


Amikor mondtam, hogy 350-400-at keresek, akkor az első reakció az volt, hogy "csaaaak". Majd jöttek az okosságok, hogy "Hát ezért kár volt annyit tanulni" "Pesten legalább fél milliót kellene keresned" és a többi. A vicces az, hogy ugyanezek a rokonok arról beszéltek, hogy a helyi gyárban 150-160-at is meg lehet keresni és az micsoda pénz. Mondom WTF.


Vagy kedvenc példám a céges autós beszélgetés szintén rokonnal:

R: Jó ez a kocsi, nem tudnád megvenni olcsónm?

Én: Minek?

R: Hát, hogy a tiéd legyen, hátha megkapod olcsón.

Én: De minek?

R: Hát, mert úgy mégis csak a tiéd...

Én: Ja jó.


Igaz, hogy egy fillérembe nem kerül, és van egy relatív jó autóm, de mégis igyekeznek elültetni a bogarat, hogy az mégsem az enyém és milyen ember az akinek még autója sincs. Igaz, hogy van de akkor sincs :D


Szerintem ott kezdődik a dolog, hogy meg kell próbálni elfogadni magunkat, felismerni azt, min tudunk és min nem tudunk változtatni, és figyelmen kívül kell hagyni a bántó szavakat. Persze a jogos kritikát érdemes átgondolni, még ha rosszul is esik, de akkor is a magunk életét kell élni, irányítani.

2019. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert a zsörtölődès segît a gondon... Ilyen mintákat láttunk, ezen változtatni nehèz.
2019. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert az emberek jó része irreális mércékkel méri a boldogságot.
2019. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!