Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden barátom lemorzsolódik....

Minden barátom lemorzsolódik. Hogyan jöjjek rá, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2019. aug. 24. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez mit takar? Amúgy az lenne a legegyszerűbb, ha tőlük kérdeznéd
2019. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha rákérdezel utoolag, hol rontottad el.

Nekem sem sikerült még rájönnöm, hol hibázok folyton.

2019. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pedig valahol csak sejted, mi lehet a baj?

Akiket én eddig leráztam, általában ezek voltak az okai:

bukó, unintelligens, trágár, kellemetlen, ciki társaság, de volt, aki kéregetett, soha semmit nem vett, lehúzós, csóró, volt, aki mindig savanyúpofa volt, 10 perc után nekem is rossz kedvem lett, volt, aki megbízhatatlan volt, vagy volt, aki pletykás, mindent kifecsegő. Rengeteg felszínes ismeretség, sok tapasztalat után végül 30 évesen találtam meg az őszinte, igaz barátaimat.

2019. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet ez egy természetes folyamat is az életkor előrehaladásával sajnos. Most én is egy ilyen fázison megyek keresztül, de bármennyire is egoistán hangzik, úgy gondolom, hogy nem rontok el semmit, inkább a többiek tehetnek az eltávolodásról. Vagy az is lehet, hogy valami baj van az agyammal és ezért gondolom azt, hogy mindenki hibás, csak én nem. Ez komolyan aggaszt mostanában, hogy lehet észre sem vettem és hátrányomra változtam. Ki tudja.
2019. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet nem veled van a baj. Igazából nálam is elég gyakori ez az eset, hogy a barátaim eltűnnek, de őszintén, szerintem tényleg nem velem van a baj. Lehet ez nagyon izén hangzik, de én nem hiszem. Én sosem csinálom azt, hogy nem keresem a másikat hetekig, vagy ilyesmi. Meg nem is az vagyok, akire pl. ráírnak neten, és nem ír vissza napokig, vagy ilyesmi. Nálam általában az a helyzet szerintem, hogy a többi barátom lassacskán elkezd más közegben mozogni, megismer egy-egy adott új embert, és már inkább velük van mint velem. De ez meg nem hiszem, hogy az én hibám lenne.
2019. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:


Persze nem biztos, hogy az van, hogy mindig a másikkal van a baj, vagy ilyesmi, viszont ezt most így láthatatlan nem lehet tudni. A lényeg az, hogy nem feltétlen a te hibád.

2019. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Velem is gyakran történik ez, de mikor meg összetalálkozom ezekkel a régi lekopott emberekkel, akkor meg tök kedvesek... nem hiszem, hogy túl nagy bajuk lett volna velem, egyszerűen csak időközben elváltak útjaink, nem voltunk már érdekesek egymásnak, volt jobb dolgunk is... Van, hogy egyszerűen kifullad egy kapcsolat, a két ember érzi, hogy nincs már dolga egymás mellett. Van ilyen párkapcsolatban is, barátságban is.

Amúgy én is morzsoltam már le kapcsolataimat, azok általában azért voltak, mert vagy észrevettem, hogy az illető irigy rám, jó eséllyel kibeszél engem, vagy azért, mert az illető unalmas volt. Én szeretek sokoldalú lenni, 3-4 hobbim is van, aktívan töltöm a szabadidőm a párommal, és nem szeretem, ha valakivel unalmasak a beszélgetések, és azt sem, ha én nem beszélhetek magamról, mert az illető semmiről nem tud beszélgetni és minden nagyzolásnak számít előtte. Továbbá a nagy anyagi különségeket sem szeretem, mert jobbmódúként állandóan abba futok bele, hogy ha mesélni merek az évi egynél több utazásaimról, egyből nagyképűnek tartanak, úgyhogy mindent el kell hallgatnom a szegényebbek előtt, ami elég nyomasztó.

De egyébként ezen már én is gondolkodtam, hogy én sem érzem egy könnyen szerethető, népszerű figurának magam, sosem voltam az sehol, nem vonzom az embereket, kiváncsi lennék egyszer, hogy miért. Én arra gondoltam, hogy elbeszélgetek őszintén, de névtelenül itt emberekkel és megkérem őket egy kosszabb eszmecsere után, hogy őszintén mondják el, mi a baj velem. :D

2019. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ebből így tényleg nem lehet mit kihozni, mert kevés az infó.

Az is lehet, hogy a te hibád és mondjuk kiállhatatlan voltál, de az összezártság (suli, munkahely) miatt elvoltak veled.

Az is lehet, hogy nem a te hibád. Nekem is rengeteg barátom morzsolódott le,de a ténylegesek megmaradtak.

2019. aug. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkoriban tényleg olyan voltam, hogy akkor jelentkeztem ha kell valami. Pl jegyzet. Egyébként meg elvoltam, mert csendesebb vagyok.

És volt egyszer olyan hogy tőlem kértek, én meg nem nagyon törtem magam hogy megoldjam.

Ez a két dolog, két ember mínusz volt.

Végülis nem ok nélkül.


Továbbá, passzívabb vagyok, nem jutnak eszembe ötletek hogy hova menjünk mit csináljunk, így soha nem kezdeményezek.De ha más hív, mindig megyek.

Ez mennyire lehet probléma?


Nem is vagyok pörgős, vidám, cserfes típus. Helyette komoly vagyok. De én is tudok vicces lenni, meg mosolyogni.

Ez mennyire lehet gond?

2019. aug. 25. 07:16
 10/10 anonim ***** válasza:
A passzivitás nagyon is probléma. Nálam van egy olyan szabály, hogy ha kétszer odamegyek valakihez vagy neten megkeresem, de ő harmadszor nem kezdeményez, az az illető nálam le van ejtve a továbbiakban. Segiteni sem fogok neki valoszinüleg, mivel az alapvető illemre nem képes embereket nem birom. Ha ő úgy áll hozzám, hogy én kedves voltam vele, kezdezmégyező, de ő ennyire nem tart, én nem fogok senki után futni, de utána ne is akarjon hasznot húzni belőlem. Úgyhogy itt lehet egy bibi...
2019. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!