Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megpróbáljam, vagy úgyis csak...

Megpróbáljam, vagy úgyis csak hülyét csinálok magamból?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy végre beiratkozok hobbi balettre a legkezdőbb kezdő felnőtt csoportba.

Holnap fel kéne hívnom az intézményt, hogy megérdeklődjem az árakat, és hogy mit kell vinni első órára, de egyre inkább azt veszem észre, hogy megpróbálom magam lebeszélni.

Sosem balettoztam korábban, tehát csak annyira vagyok hajlékony, mint egy átlagos, normál súlyú korombeli lány.

Nincsenek semmilyen ambícióim ezzel kapcsolatban, tudom, hogy akkor se lett volna belőlem semmi, ha elkezdem 3 évesen, mint a profik szokták, szóval ilyen téren nem buktam sokat.

Tudom, hogy sosem fogok megtanulni spárgázni, és sosem állhatok majd spiccre, mert öreg is vagyok meg merev is már ehhez.

Csak az alap mozdulatokat szeretném elsajátítani, és mozogni egy kicsit heti 1-2 alkalommal, meg otthon gyakorolgatni. Mintegy sport gyanánt.


Viszont félek, mi van, ha az első órán már hazaküld az oktató, mert kár belém a pénz meg az energia, költsem inkább valami hasznosra?

Vagy hobbi órákon, ha fizetsz, nem tanácsolnak el, legfejjebb 5-10 év múlva is topoghatsz a kezdők közt, míg a többi csoporttársad már szintet lépett?


25l


2019. márc. 11. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hidd el a kezdő "felnőtt" csoport csak a hobbiról szól:) ott senkinek sem jut eszébe már, hogy rendes balerina válik belőle, mindenki ugyan azért jelentkezik oda mint te.. szeretnél mozogni, tetszik a balett.. a mozdulatai :) ha szeretnéd csinálni ez ne tartson vissza, hogy más "előrébb jut" mert oda már nem főleg emiatt megy az ember :)
2019. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha erre vágysz ne beszéld le magad róla, mert félsz.

Elküldeni nem fognak, fizettél nekik meg ez a fontos, neked meg az legyen, hogy érezd jól magad, teljesítsd be a vágyaid.

Magadat kell legyőzni, túlszárnyalni. Most pl. kezdhetnéd azzal, hogy hagyod a kishitűséget és belevágsz valami újba amit még nem csináltál, no meg megtanulsz spárgázni.(az uncsimnak is sikerül 20+ évesen pedig ő fiú, mondjuk ő karatézni ment le de akkor is :D )

2019. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1, Persze, hogy nem fogok én már feljebb lépni sosem, nem is tervezek ilyesmit.

Csak attól félek, nehogy elküldjenek haza 1-2 óra után, mert nincs szükségük olyan hobbi balerinára se, aki nem tudja megkülönböztetni a jobb lábát a baltól, vagy 2cm hajolástól végleg beáll a dereka.

2019. márc. 11. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de hülye is vagy. Hallottál Etka anyóról? 50 elmúlt amikor elkezdett jógázni, a néninek simán ment a spárga, minden egyéb. Ha neki ment neked is simán mehet, csak ne állj ilyen negatívan a dolgokhoz. Adj egy esélyt neki, ha pedig még sem megy jól semmit sem veszítesz némi pénzt leszámítva.
2019. márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hasznosabb lenne vmi kuzdosport: pl judo,bjj,kempo.

Ott nem fogod hulyen erezni magad. Nem kell rozsaszin dresszbe lenned ,mint egy idiota.

N

2019. márc. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Felnőttként az ember már "csak" hobbiból kezd egy mozgásformát. Senki nem fogja azt várni tőled, hogy egy hónap után eltáncold a Hattyúk tavát. Szerintem senki nem lesz sokkal ügyesebb nálad az első órákon a kezdő csoportban.

Ha lenne a közelemben ilyen lehetőség, én is járnék, jó móka lehet.

Nyugodtan járj balettre, ha neked ahhoz van kedved. Érezd jól magad. Senki nem fog leszólni, vagy hazaküldeni. A hobbi sportnak az a lényege, hogy nincs verseny, mindenki a saját tempójában halad.

2019. márc. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Há-há-hát, a balerinák 5 év fölött ritkán húznak rózsaszínt. :D

Nekem volt ismerősöm aki felnőttként kezdte, meg ismerek egy középkorú nőt is, ő tanít, gyerekeket balettre, felnőtteket valami mozgásfejlesztésre vagy mire, nem nagyon figyeltem, de ezek sem úgy mennek, hogy rögtön táncolnak, ahogy a küzdősportok nagyobb részében sem a verekedés megy, sőt az órák eleje, nyújtás, bemelegítés, kb. semmiben sem különböznek.

2019. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én balettoztam gyerekként, szép hobbi. :) Csak támogatni tudlak, vágj bele! Olyan nem lesz, hogy egy hobbicsoportból hazazavarjon az oktató. Jól fogod magad érezni, mozogni fogsz, tanulsz valami újat. Ne stresszelj rá, akkor semmi értelme nem lesz az egésznek. Csak élvezd. :) Hajrá!
2019. márc. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!