Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sehova se tartozom és senkinek...

Sehova se tartozom és senkinek se hiányzom. Mit csináltam és csinálok ennyire rosszul?

Figyelt kérdés
2019. márc. 14. 16:01
 1/8 spok ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy mit csináltál, de abban biztos vagyok, hogy semmit sem csinálsz rosszul. Illetve biztosan hiányzol bárkinek is. Kicsit kifejtenéd, miért gondolod ezt, vagy mik a körülményeid most?
2019. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha hiányzom, akkor miért nem keres meg, akárkinek is hiányozzak.

Szülőkkel nem vagyok beszélő viszonyban. A többi rokon sosem keres, csak akkor beszélünk ha én kerestem őket. Három éve nem teszem. Egyiktől se kaptam semmi üzit/hívást. Ünnepekre se.

Eddig minden közösség előbb vagy utóbb kilökött magából. Az ember érzi az ilyet. Már nem úgy viselkednek a többiek velem, mint előtte. Eddig minden munkahelyen, iskolában, baráti társaságban ez történt.

Ebből kifolyólag nincsenek barátaim se. A szó legszorosabb értelmében nincs kihez szólnom, kitől segítséget kérnem ha bármi gondom van.

És nem vagyok már a tinikor közelében se. Van mire alapoznom a gondolataim. (főleg hogy elég jól megy a megfigyelés és elemzés)

Úgyhogy csak ennyi. Bármi bármit mond, ez nem lehet véletlen. Itt nem lehetek egyszerűen csak áldozat. Hibás vagyok csak nem tudok rájönni, mit és hogyan bszok el állandóan.

Mondjuk mostanra már majdhogynem mindegy. Meggyűlöltem az embereket és megkeseredtem.

2019. márc. 14. 16:40
 3/8 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ahhoz, hogy rágyere mit csinálsz rosszul, szerintem kell egy olyan ember aki kívülről lát. Esetleg elmehetnél egy pszichológushoz? Ő talán átlátná a problémádat.


Amúgy egy példa. Anyukám új helyre költözött, egy ideig én is odaköltöztem hozzá. Én nem bírtam a tétlenséget és minden nap elmentem sétálni a környéken. Így megismertem a fél utcát. Anyám csak azt vette észre, hogy a szomszédok sorba jöttek, köszöntek, hoztak ezt-azt. Mikor rákérdezett, mondtam, hogy sétálás közben ismertem meg őket, beszélgettem velük, megvakartam a kutyájuk buksiját, megpörgettem a kisunokát stb. Így ők is kedvesek és nyitottak ettek. Anya ismert 2 év alatt 2 embert az utcából és velük is csak formális volt a viszonya. De ő csak a szükségesség miatt hagyta el a házat, ha nagyon kellett és akkor is kocsival. Nekem pedig 2 hónap alatt már 12 család a barátom lett.

Anya jóval zárkózottabb és nem kedveli az embereket.


Bár annak ellenére, hogy én nyitottabb vagyok az emberek felé, nekem sincsenek barátaim. Elmaradoztak mellőlem. Én is elég magamnak való vagyok. A páromat abban az időszakban ismertem amikor azt mondtam, most merek egy nagyot gondolni, és mindent máshogy csináltam mint szoktam. Nyitottabb lettem, oda mentem emberekhez, beszélgettem velük, barátságokat kötöttem, igent mondtam minden lehetőségre... és így ismertem meg a párom is. Hogy akkor a pályaudvaron én bátran odamentem és beszélgetésbe elegyedtem egy tök ismeretlennel.


A páromnak sokkal több a barátja. Szerinte az, hogy neki van azért bőven, nekem meg nincs, azért van, mert ő sokkal több területen járt. Hobbik, táborok, rendezvények, edzések... a nagy számok törvénye alapján több embert ismert meg, ahol lefölöződött a tömeg és maradtak a barátok. Én meg mindig úgy voltam vele, hogy inkább komfortzónán belül voltam, és onnan válogattam és onnan is nagyon kritikusan. De úgy voltam vele, hogy kevés legyen, de az örök időkig kitartson... nos nem jött be :p


Így ennyi leírás alapján én a mindset-et vizsgálnám meg. Milyen családból jöttél? Az, hogy nem keresnek ők sem, arra utal, hogy talán ők is zárkózottak? Ezt vihetted tovább?

Érdemes lenne egy szakemberrel megvitatni.

2019. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bennük se bízom. Voltam már többnél is, de nem segítettek. Vagyis csak pszichiáternél, de bogyók. És viszlát. Holott az előttem lévők bent voltak fél órát. Mindig csak én voltam kirakva 5 perc után. Mostanra már ott tartok, hogy én se veszem komolyan saját magam. Bár ettől még krvára fáj.


Próbáltam már többféleképpen is viszonyulni az emberekhez és teljesen mindegy, mit csinálok. Ha el is érem, hogy átmenetileg befogadjanak, utána úgyis ejtenek. Mintha ők változnának. Bizonyára nem így van, de ettől még a végére mindig ugyanaz történik.

Jobb napjaimon barátságok, közvetlen, mindenkihez van egy szavam típusú ember vagyok - rossz napjaimon pont az ellentéte. És ezt nem tudom irányítani.


Milyen családból? Ami nem család. Csak genetikai közösség. Tipikus kétszínű, felszínes, manipulatív és önző emberek halmaza, vagyis mondhatom, hogy sima átlagemberek. Fatert kivéve, ő legalább olyan elcseszett, mint én - viszont vele meg pont ezért nem jövünk ki. Túl hasonlóak vagyunk. Bár az egész pereputtyból őt tartom valamire.


Mindegy. Azt hiszem én pont az a nyomorék vagyok, akinek jobb is egyedül maradnia, túlságosan kilógok minden téren. És az a baj, hogy előbb mondták ezt mások és jöttem rá az állítás igazságára, mint hogy én kezdtem el így látni és beállítani magam.


A negatív példa is példa, valakinek annak is kell lennie.

2019. márc. 14. 19:33
 5/8 Noblesse Oblige ***** válasza:

"Tipikus kétszínű, felszínes, manipulatív és önző emberek halmaza"

Akkor kezet foghatunk, mert én is ilyen közegből jövök, de rá kellett jönnöm, hogy nem ez a normális. Ez igenis nem normális. Ez mérgező környezet. És az én problémáim javát ez családi háttér generálta.


Nos a pszichiáter tényleg nem a megfelelő szakember, ezért kéne egy pszichológus. És főleg ezért kéne egy 3. fél aki látja a probléma gyökerét. pl. a családi hátteret.

Esetleg olvass utána a mérgező szülők fogalmának, hátha valamiben magadra ismersz.

Nekem volt szerencsém látni más családokat is... innen tudom, hogy nem kéne, hogy a manipuláció minden napi legyen, vagy a kétszínűség.


A megfelelő szakembert nehéz megtalálni. De muszáj keresgélni. És inkább pszichológus.

2019. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az összes rokonommal megszakítottam a kapcsolatot, már nem érdekelnek és nem is hiányoznak, azzal meg tökéletesen tisztában vagyok, mivel, hogy és miként tettek tönkre a szüleim.


Nem az a lényeg.


Hanem, hogy új kapcsolatokat se tudok kialakítani, mert minden ismerősöm, egykori barátom, mindenki akihez valaha kötődtem, szépen lassan elcsordogált, újabb és újabb okot adva arra, hogy ne bízzak senkiben.

2019. márc. 14. 20:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Rossszzzuuuuuulllll??????



Elérted a szellemi autonómiát és azt kérdezed, mit csinálsz rosszul? Azt csinálod rosszul, hogy nem értékeled azt, ami sokak szemében érték lenne.

2019. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem rossz, ez igaz. De azért amikor se örömöd se bánatod nem tudod elmondani senkinek, az elég pocsék. Ha ér valami hatás, azért ott feszül az emberben az ösztönös vágy, hogy megossza valakivel, akár rossz és vigaszt keres, akár jó és szeretne mással együtt nevetni. Utóbbit eskü jobban megsínylem különben. Amikor látok/hallok valami vicceset és nincs kivel röhögni egy jót. Persze ettől még egyedül is elszórakozom rajta, de mégis messzemenően több pozitív energiát tölt az ember rendszerébe, ha mással együtt teszi ezt. Végtére is, tényleg társas lények vagyunk. Csak van, aki egyedül is képes funkcionálni. Pl én is.

Ezt a kérdést szerintem akkor írtam ki, amikor magam alá zuhantam és még mellé is estem. :D

2019. máj. 22. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!