Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hol az arany...

Szerintetek hol az arany középút a munka terén?

Figyelt kérdés
Pl az én esetemben egy egyszer autószerelő vagyok 10 éve 1 helyen dolgozom. Ha ledolgozom a napi 8 órát nem csinálok más munkát,pihenek, a családommal vagyok. Mehetnék külföldre dolgozni,vagy vállalhatnák munka után maszekot is. De van olyan volt osztálytársam aki nem csinál semmit szinte. Néha dolgozik feketén,üzletel régi autókkal,de leginkább segélyből él. Az én apám mindig rengeteget dolgozott. A főállása mellett, kertészkedtek(napi 12-14)órát. 50 évesen szívbeteg volt 63 évesen elhunyt. Velem keveset foglalkozott,valószínű,hogy ezért voltam durván lázadó fiatal.Viszont volt új ház,új autó,de mégsem éreztem magam túl boldognak gyerekként. Az első 10 évemet én is így dolgoztam le.Most viszont 33 évesen visszaállatam a napi 8 órára. Van kis házam,20 éves autó,(hitelem nincs) 1 gyerek és házas vagyok. Szerintetek vállaljak ennél többet,vagy menjek ki külföldre,vagy éljek így tovább?
2019. szept. 1. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az az álom életem, ami neked most megvan.

Szerintem a feleségeddel kell meg beszélned, hogy hogy érzitek. A leírás alapján én pont ezt gondolom arany középútnak.

2019. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz másokkal.
2019. szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha elégedett vagy a mostani életeddel, akkor ne változtass. Ha többre vágysz, nagyobb házra, drágább autóra, egzotikus nyaralásokra,magasabb életszínvonalra, akkor válts.
2019. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha neked így jó, a pénz elég a terveidre akkor minek?!
2019. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem sokat kell dolgozni, hanem nagyobb hozzáadott értéket termelni. Tehát képezd magad, és csinálj olyan munkát (is), amivel többet kereshetsz. Érts az autóvillamossághoz is, legyenek vizsgáid, és ezért a tudásért kérj több pénzt a munkáltatódtól úgy, hogy nem dolgozol többet.


Élethosszig tartó tanulás világát éljük. De gondolom látod te is, kell járnod folyamatosan képzésre, hogy egyáltalán fenntartsd a szintedet, és szerelhess, mert az újabb és újabb modellek egyre inkább úgy vannak csinálva, hogy a régi tudás ne legyen alkalmazható egy egyszerű alkatrészcserénél sem.

2019. szept. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Élj így tovább, legyél nyugodt,és legyél együtt a szerető családoddal! Az mindennél többet ér. <3
2019. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!