Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztaltátok már, hogy...

Tapasztaltátok már, hogy semmi sem jó, amit csináltok?

Figyelt kérdés

Hogy néhány példával bemutassam, mire gondolok pontosan:

A munkahelyemen a tudtom nélkül lecsavaroztak valamit a mosogató alatt. Mivel folyamatosan hallgattam, hogy mindig el kell mosogatni nekiálltam, ezt látván nem szólt senki, de aztán mikor észrevettem, hogy folyik alul a víz mindenki engem hibáztatott, hogy miattam úszik most minden.

Nagyon messze lakom édesanyámtól, utazni is drága, időm sincs olyan sok, felajánlottam neki most nyáron, hogy töltsünk együtt egy napot egy városban, ahova én egyszerűbben eljutok és neki sem kell sokat utaznia, majd utolsó előtti nap lemondta, az volt a gond, hogy csak egy nap és nem napokra megyek hozzá.

Ezen az oldalon is sokszor más irányból próbálok segíteni egy-egy kérdezőnek, és azonnal leszólnak, lepontoznak és ott hagynak.

Akármit csinálok a legjobb szándék van bennem és 10ből 9szer ilyenekkel végződik. Mostanra már ahhoz sincs kedvem, hogy kikeljek reggelente az ágyból, folyton letört vagyok, mert ha olyan dolgokat csinálok, amik másokkal is kapcsolatosak akkor sosincs sikerélményem, sosem örülnek nekem, sosem dicsérnek, csak mindig mindenből jobbat és többet akarnak, és hiába igyekszem.

Ez normális része az életnek?


2019. szept. 1. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, a magánéletem gyakorlatilag teljesen ilyen, mióta az eszemet tudom.

Érdekes módon szakmailag pont ellenkezője.

Ez a tudathasadásos állapot pedig már kezd mentális problémákat okozni, érzem.

2019. szept. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van rá pénzügyi kereted, akkor beszélj erről egy pszichológussal. Nem normális része az életnek, hogy folyamatosan így érzel. A probléma oka többféle lehet: öntudatlanul ilyen embereket gyűjtöttél magad köré (mert gyerekkorodban ilyen környezethez szoktál, ez égett a lelkedbe), vagy a nem olyan súlyos problémákat is súlyosabbnak éled meg, netán a jó dolgokat nem vagy képes észrevenni. Ezek a dolgok mind lelki betegségek, és szerencsés esetben sikerülhet egyedül is változtatnod, de azért sokkal könnyebb segítséggel.


Ha a pszichológus nem megoldható, akkor azon kezdj dolgozni, hogy minél több jó dolgot láss meg magad körül, és folyamatosan alakítsd úgy a környezeted, hogy több legyen ezekből. Kezdetnek most rögtön próbálj meg felidézni legalább három, de minél több jó dolgot az elmúlt hétből vagy időszakból, és írd le őket egy papírra, és ezentúl minden este írj össze legalább három jó dolgot, ami aznap történt (lehetnek bármilyen kicsik is, pl. finom volt az ebéd vagy előre köszönt egy kolléga, de ha éppen tudsz fontosabbakat, akkor igyekezz azokat is leírni). Ha kimarad egy nap, ne ess pánikba, másnap ugyanúgy folytatod. Ha több nap marad ki, akkor is.


Ettől kicsit megerősödsz lélekben, és a környezeted jobbá alakításán is fogsz tudni hatékonyan dolgozni. Meg azon is, hogy ne vedd mindenkinek a hülyeségeit a lelkedre.

2019. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én már pont az ilyenek miatt kezdtem el hinni valami hatalmas erőben, mert nekem is az volt, hogy szinte mindig kisz optam.

Moziban eltűnik a foglalásom, boltban sosincs ami kellene, nekiállok valamit csinálni elmegy az áram stb :D

Már eléggé frusztrált voltam.

2019. szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból tudok rosszul cselekedni. A munkahelyem olyan, hogy direkt keverni szeretik páran a matériát azért, hogy elrontson a másik valamit. Tehát igen, a környezetemben, nálam sosem jó semmi sem.
2019. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen-olyan tapasztalatok után nem akarok barátkozni senkivel se.
2019. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom srácok, hogy ti is ilyeneket éltek meg:/ második válaszoló, köszönöm a tanácsokat!
2019. szept. 1. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok dologban ügyetlen vagyok, de ritkán adtam fel. Rajzolni, főzni, videót szerkezteni, angolul beszélni sok gyakorlás után már ügyesebbnek hiszem magam. Szerintem, először magadnak próbálj bizonyítani.
2019. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 egycsészetea válasza:

Szia!

Nekem is a munkahelyen lépnek fel ezek a dolgok:)

2019. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nehogy már a kérdező legyen lelki beteg, mert a kötsögök sunyin lestek, amíg mosogat és várták, mikor úszik el minden?! Ez amúgy annyira tipikus! Komolyan mondom, a suttyók 90 százaléka ebbe az országba született le valami átkozott okból.

Sajnos a jóság erre nem megoldás.Normális embereket, normális munkahelyet keress.A hülyéket meg rendezd le, vagy ne foglalkozz velük. Egyedül anyukád esete az, ami szerintem megbeszélhető.megoldható, érdemes foglalkozni vele.

2019. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!