Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a pénz nem boldogit akkor...

Ha a pénz nem boldogit akkor miért van ez?

Figyelt kérdés
Rosszkedvü lesz az aki elhagyja a pénztárcáját amibe több százezer forint volt,vagy éppen talál több száz ezer forintot akkor miért lesz tőlle boldog?
2019. szept. 3. 11:24
1 2
 11/18 Vree ***** válasza:

Ha járt volna a kérdező iskolába :p, akkor esetleg hallhatott volna a “csökkenő hozadék törvényéről, ami egy gazdaságtani elv: hiába növeljük a termelést valamiből, ha a fogyasztó azt csak kis mennyiségben tudja értelmesen felhasználni, és egyre kevesebbet lesz hajlandó fizetni érte, minél több van neki belőle. 1 meleg vacsora pl. feltehetően jól jön (pláne ha éhezel, amikor is minden pénzt megér). 3mal már jól állsz. 8at talán még el tudsz tárolni, de már problémák jelentkeznek. (megromlik, stb.) Ha 50et akarnak rádsózni, már csak akkor fogadod el, ha ingyen van (jó lesz focizni). 400 csomag viszont még ingyen se kéne (naná, még neked kell fizetni a pz elszállításáért a végén.)


Pénz ugyanez. Valamennyi belőle létfontosságú, de minél több van, annál kevésbé tűnik fontosnak, és nem sokan hajlandóak még több munkaórát vállalni, ha alapvető szükségleteik már biztosítva vannak.

Charles Dickens így fogalmazta meg a Copperfield Dávidban:

“Éves bevétel húsz font, kiadás tizenkilenc és fél, az eredmény boldogság. Éves bevétel húsz font, kiadás húsz és fél, az eredmèny nyomorúság.”

2019. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A pénz önmagában nem boldogít, de a hiánya nagy boldogtalansághoz tud vezetni!
2019. szept. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

"A pénz nem boldogít!"

Ezt azok találták ki és szokták mondogatni, akiknek nincs és így vigasztalják magukat.

Nem a pénz boldogít, hanem azok, amikhez általa hozzájutsz.

Egy lakatlan szigeten nem leszel boldog egy láda pénzzel.

2019. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

én a pályafutásomat 74 ezres fizetéssel kezdtem, ma 8x ennyit keresek mégsem lettem boldogabb emiatt


ha elhagynám a pénztárcámat letörne kicsit, de nem a pénz miatt, az emberek nem szeretik elveszteni a dolgaikat


az meg, hogy 100 vagy 100 ezer forintot talál valaki az szinte mind1, mindkettő boldogítja, de még az is, ha csak 1 kulcstartót talál

ez olyan, mint amikor nyersz valamit, nem a pénz a lényeg


ha nagyon olcsón találsz valamit amit szerettél volna megvenni, vagy épp összejön a pénz arra amit szeretnél, akkor is boldog vagy, de nem maga a pénz boldogít


nálam többször volt olyan, hogy 30-150 ezer forint közötti összeget tudtam spórolni 1-1 akció során, vagy épp egy jobb konstrukciót tudtam megvenni ugyanannyiért, mint egy gyengébbet tudtam volna, ezek is feldobtak, de nem maga a pénz miatt, hanem a sikerélmény, hogy találtam ilyen lehetőségeket és éltem is velük

2019. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A pénz az csak egy jel. Különböző jelek vannak rajta pl. 5000, 10000, 20000,

Képzeld el, hogy van tízmilliárd forintod, ami a tiéd, de nem használhatod vásárlásra. Például hordhatod a zsebeidben, aludhatsz vele, repülőt hajtogathasz belőle, meg is eheted, recsizhetsz is rá. Na, van pénzed, boldogít? Nem. Mert a pénz csereeszköz és amit vásárolsz az tehet boldoggá. Utazhatsz, autót vehetsz és prostikat. Tehát a pénz tényleg nem boldogít. Igaz.

2019. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sunshinedoll ***** válasza:

Mert egy átlagos magyar családnak többszázezer forint nagy veszteség.


Mészáros Lőrinc csak vállat von.


A pénzzel lehet ételt, gyógyszereket venni, számlákat, lakbért fizetni, és az ezzel járó stresszmentesség és ezáltal az alapvetően jobb egészség bizony igenis boldogít, pl. ha összeveted egy olyan családdal, akiknek se gyógyszerre nem futja, és a rezsit is alig tudják kifizetni és több munkahely között vergődve se tudja, hogy küldi a gyereket suliba.

2019. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a duma egy hatalmas baromság. Én lennek a világon a legboldogabb ember, ha egy nagyobb összegre szert tennék. Pl ott az eurojackpot fonyerenye, nem most ha nem 2 hete, mikor még nem vitték el. Össze tudnék költözni a párommal, tudnánk venni egy szép házat, lakást az idősebb rokonom közelében, hogy segítsek neki. Nővéremet és a gyerekeit elkoltoztetnem a tetulada férjétől nyugalomba, békességbe, és soha többet nem lenne anyagi gondom, nem szállnék el, tudnék vele bánni, és még boldog is lennek, akit nem boldogít es van neki sok, szeretettel várom.
2019. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
15-ös kommentelőnek biztos igaza van
2019. szept. 4. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!