Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, miért ilyenek...

Mit gondoltok, miért ilyenek a régi ismerőseim?

Figyelt kérdés

Olyan emberekre értem, akikkel együtt jártam iskolába és jóban voltunk, de már 10 éve mondjuk nem találkoztunk. Megtalálom őket a közösségi portálon, írok neki, érdeklődöm, hogy hogyan alakult az élete, merre vitte a szél stb. De sajnos az esetek 90%-ában egy visszakérdezést sem kapok.

Miért ennyire közönyösek az emberek? Vagy engem néznek le? 24 éves vagyok és még suliba járok (orvosi)


2019. szept. 5. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írj nekem én majd válaszolok :D
2019. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Én sem szeretem az évtizedes csend után, a semmiből előkúszó ismerősöket.
2019. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Már nincs köztetek kapcsolat, nem érdekled, azt se tudja ki vagy.
2019. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, de azért az olyan ismerősökkel sem beszéltek szívesen, akivel együtt nőttetek fel? Nem fűnek-fának írogatok
2019. szept. 5. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem, én olyannal sem. Most már felnőttek, az meg elmúlt, utána már jártak más iskolába, nekem már egyetemi is sok elmlúlt pár év után, és nem érdekelt...minek? ott a fb, aki akarja, kiteszi hírfolyamba a dolgait, aki nem, az meg leírni se fogja
2019. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha valakivel 10 évig nincs semmilyen kapcsolatom, az már teljesen idegen ember és nem érdekel, mi van vele. Válaszolok, amikor megkeresnek, 1-2 dolgot udvariasságból kérdezek, de amúgy nyűg, egyáltalán nem értékelem. Ha 10 évig nem hiányoztunk egymásnak, akkor most már ne erőltessük ezeket a semmitmondó, "mizu" típusú beszélgetéseket, felesleges pofizást.
2019. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez hasonlot enis tapasztaltam mar. Tovabb kell lepni. Teged se erdekeljen komolyabban. Keress olyat, aki kolcsonosen erdeklodik.
2019. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
ja, amúgy jaa, egyszer érdeklődtem én így, mert jó volt megtalálni a fiút fb-on, ők előttem ültek, én egyedül, és mindig szórakoztunk órákon...neki ebből az jött le, hogy randira akartam hívni, meg fel akartam szedni...
2019. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Miért ennyire közönyösek az emberek?" Egy idegennel te is az lennél.

"Jó, de azért az olyan ismerősökkel sem beszéltek szívesen, akivel együtt nőttetek fel? Nem fűnek-fának írogatok" Akivel 18 éves koromban vagy korábban találkoztam utoljára (10<= éve), az tkp. idegen. Minél régebben láttad, annál inkább. Ilyen emberekkel a kapcsolatot felvenni kísérelni nagy átlagban felesleges. Nem ugyanaz az ember, más a tapasztalata a személyisége az érdeke, mint régen. Van egy baráti köre, amibe te nem biztos, hogy neki szükséges vagy. Ha ez így van, akkor miért akarjon ismerkedni veled.


Én nem tudnám az általános iskolai 8. osztályos névsort felmondani. Van tablóképem, az segítene. Sokukat akkor láttam utoljára. 25 éve. Minden jót kívánok nekik, és nem kerülném el őket az utcán, de nem is keresem őket. Ennyi.


A kérdés ez: Te miért akarsz velük találkozni? Ennyire nem lett új életed, baráti köröd?

2019. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Van új baráti köröm. De egy kis faluban nőttünk fel, egymás szomszédságában. Nem 30an voltunk egy osztályban, hanem 10-en. Csak kíváncsi voltam, hogy vannak. Mindenki ismerte a másik családját. Mindegy, nekem azért furi.
2019. szept. 5. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!