Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem akarják velem...

Miért nem akarják velem felvenni a kapcsolatot a régi ismerőseim?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon népszerű voltam, rengeteg ismerősöm volt. Sokan voltak rám féltékenyek is, mert népszerű voltam, mindenki ismert. Sokat buliztam, jártam az éjszakát. Kifejezetten aljas, rossz dolgokat soha nem tettem a környezetemmel, legalábbis én így emlékszem. Miután férjhez mentem, elköltöztem vidékre, keveset találkoztam a régi ismerőseimmel, elhanyagoltam a régebbi kapcsolatokat, de kifejezetten rosszat sosem tettem velük. Ha írok nekik, alig alig válaszolnak. Szeretném velük felvenni a kapcsolatot, de nagyon nyögve nyelősen megy, úgy érzem, hogy nem kíváncsiak rám. Ez vajon miért lehet, illetve fordult-e már elő hasonló valakivel, és hogyan lehet ez ellen tenni, ha nem tudom vajon mi lehet a "baj"?
2016. febr. 19. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinek ilyenkor meg van már a maga élete, szerintem csak erről lehet szó.
2016. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha csak ennyi lenne, de Facebookon látom, hogy ők egymással nagyon is tartják a kapcsolatot....még mindig eljárnak együtt ide-oda, sőt egy esküvőre se hívtak meg engem, amin kb. mindenki ott volt...
2016. febr. 19. 13:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Annak ellenére, hogy mindenki el van foglalva, azért 1-2 havonta legalább telefonálhatnának egymásnak, vagy akár egy kis vendégségbe is hívhatnák magukhoz a régi ismerőst.

A kényelmes hozzáállás, a lustaság, illetve a sok kényelmetlennek vélt kérdések az okai ennek sajnos.

2016. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem jól értékelted magad.Oka van, ha nem akarják felvenni a kapcsolatot.Méghozzá Te magad vagy az oka.
2016. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert már meg van a maguk kialakult élete, a saját baráti körük. Te ebből kiestél évekkel ezelőtt kiléptél ebből a körből, nem tudnak a helyzettel mit kezdeni. Lehet, hogy már nincs idejük, energiájuk, igényük újabb baráti kapcsolatok kialakítására, fenntartására. Igaz hogy régen barátok voltatok, de azóta gondolom sok minden történt, változott, tehát majd hogy nem elölről kellene kezdeni. Ha meg ők tartják a kapcsolatot, akkor a múltra való tekintettel ne várd el, hogy meghívjanak egy esküvőre. Építs ki új kapcsolatokat, barátságokat.
2016. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kényelmetlennek vélt kérdések leginkább vallatás jellegűek, mint segítség nyújtóak, ezért hiszik azokat kényelmetlennek. Aki régebben nagyon népszerű volt, azzal csak az a gond (a csendesebb emberek szerint), hogy nagyon sok energiát vesznek el a többiektől, erre nincs már nekik erejük. Viszont, ha olyan ismerőseid vannak, ahol gyerek is van, oda érdemes olykor egy-egy órára menni látogatóba, s miközben dumáltok, addig bőven játszhatsz a gyerekkel, élmény lesz neki, de le is fárasztod egy kicsit :)
2016. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, 3-as én is úgy érzem, hogy van valami oka, hogy nem hívnak,méghozzá az, hogy: nem szeretnek. Csak nem tudom, hogy pontosan miért. Én arra tudok gondolni, hogy lehet, hogy sok embert úgy bántottam meg, hogy nem vettem észre. Amikor az ember sokat pörög, sok emberrel van, sokszor nem veszi észre, hogy úgy viselkedik, ami esetleg másnak nem esik jól. Ez ellenszól viszont, hogy én nem gondolom, hogy bunkó lettem volna, illetve csak annyira, amennyire mindenki -kicsit, néha.. És a többiekkel is egyetértek, hogy mindenkinek megvan a maga élete, de olyan fura, hogy ők egymást szeretik, csak úgy látszik, hogy engem nem...pedig nem hiszem, hogy jobb emberek nálam. Sőt...olyan kavarások mentek mindig, én mindig inkább kimaradtam ezekből. És akik átverték, kibeszélték, fikázták egymást még mindig jobban vannak, mint velem.. de az is lehet, hogy paranoiás vagyok, és nincs semmi ilyenről szó, csak egyszerűen kiestem a középpontból, már mindenki leszar! :)
2016. febr. 19. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenki szar le, hisz mi írtunk. :)
2016. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, nálam ugyanez a helyzet, mint nálad :) Ezer "barát", minden hétvégén buli, aztán jöttek a gyerekek, házasság és vége lett.

Te meghívtad a barátaidat az esküvőtökre? Mert én nem, mivel szülés előtt voltam 2 tanúval összesen. Páran gratuláltak, de ennyi.

Én amikor megtudtam, hogy babát várok, teljesen leálltam, eltűntem. Az volt a fura, hogy nem is kérdezték meg sokan, akikkel állítólag jóba voltam, hogy hova lettem, mi van velem, szóval rá kellett jönnöm, hogy bár mindenki ismert, ha lementem egy helyre, fél órán át csak köszöngettem, de ezek marha felszínes kapcsolatok voltak. Csak a bulikról szóltak, a pletykákról, ki kivel jött össze, ki hogy rúgott be stb. A közel négyszáz ismerősömből mára maradt pár, akikkel tartom a kapcsolatot és hetente beszélünk.

Sokan nem tudtak mit kezdeni a helyzettel, hogy gyerekem lesz, más időszak jön az életemben és lezártam a bulizós korszakot. Én ezt is megértem, hiszen amíg nekem nem volt gyerekem, engem sem kötöttek le a kisgyerekes szülők, unalmasak voltak számomra, nem volt meg a közös téma, engem nem érdekelt, hogy mit csinál épp a baba, vagy hányszor sír fel éjjel. Ehhez sokkal mélyebb barátság kell, hogy ilyen időszakokat is átvészeljetek együtt, nem elég az, hogy bulikban jól elvoltatok, meg dumáltatok.

Új kapcsolatokat kell építeni, olyanokkal, akik hozzád hasonlóan megállapodtak, hidd el, hogy sok ilyen van. Aztán a régi társaságodból ha majd szépen lassan mások is szülnek, megházasodnak, talán újra egymásra találtok.

2016. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát nekünk az esküvőn így is összejött 80 ember, mert nagy a rokonság, mindkét részről, de a régi haverok közül kb. 8-9-en voltak. Na mindegy. Azzal is egyet tudok érteni, hogy lehetséges, hogy fárasztó voltam néhány embernek, csak nem mondták a szemembe. Általában aki népszerű, az nem veszi észre, hogy egy idő után csak terheli a környezetét a saját ego-jával, és elfelejti megkérdezni a többiektől, hogy velük mi van.. Nagyon köszönöm azt a választ is, hogy Ti itt vagytok és írtok, ez jól esik.
2016. febr. 19. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!