Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy jöhetnék rá, hogy miben...

Hogy jöhetnék rá, hogy miben vagyok jó?

Figyelt kérdés

Kicsit letargiában vagyok, mert úgy érzem, semmiben/semmire nem vagyok jó.

Megcsináltam a napokban pár ilyen önismereti feladatot, de az összes kérdésre "rossz" választ adtam, az ilyen kérdésekre, hogy "Mi miatt dicsértek meg a szüleid?", "Miben voltál ügyes gyerekként?", "Milyen tevékenység közben érzed azt, hogy elemedben vagy?" stb., ezekre mind az a válaszom, hogy semmi, vagy pedig passzív dolog, például olvasás közben érzem a "flow"-t, de hát tudtommal a jó könyvek elolvasása nem minősül tehetségnek.

Az életemben is azt tapasztalom, hogy bármivel próbálkozok, az vagy kudarc, vagy esetleg vért izzadva tudom az elfogadható szintet hozni.

Hogyan, milyen módszerrel jöhetnék rá, hogy jó vagyok-e valamiben, és ha igen, akkor mi az? Hogy találhatnék rá a "rejtett tehetségeimre", ha vannak ilyenek egyáltalán?


2019. szept. 6. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Van valami, bármi, amit örömmel csinálnál, még ha most úgy is érzed, hogy képtelen lennél rá?
2019. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

A munkámat örömmel csinálom, de béna vagyok benne. Kreatív hobbikat örömmel csinálok, de minősíthetetlen a végeredmény. Sportot örömmel űzök, de tehetségtelen vagyok mindegyikhez, amit eddig próbáltam.

2019. szept. 6. 13:15
 3/4 anonim válasza:

Gyakorlás teszi a mestert; csináld azt amit élvezel csak érezd jól magad közben és észre sem veszed de fejlődni fogsz.

17/L

2019. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Van egy csomó dolog, amit 10+ éve csinálok, és kicsit se lettem jobb benne. Ez nem állít meg, mert élvezem csinálni, de tény, hogy nem vagyok tehetséges.

(Több sport, kreatív hobbi is ide tartozik többek között.)

2019. szept. 6. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!