Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van esély arra, hogy mitomániá...

Van esély arra, hogy mitomániás vagyok? Vagy legalábbis annak egy enyhébbik változata? Hogyan jöhetnék rá erre pontosan? És ha az volnék, hogyan javíthatnám ki ezt a hibámat? 17F

Figyelt kérdés
2018. júl. 20. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Az mit is jelent pontosan?
2018. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kényszeres hazudozót jelent.


[link]

2020. máj. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azta, de régi... Ez volt az első gondolatom ahogy megláttam a kérdést és hogy válaszoltál rá :D

Igen, nagyjából az, amit a #2 válaszoló írt, bár rám annyi igaz, hogy a saját valóságomban élek és azt próbálom megismertetni másokkal, hiszen ahhoz hogy megismerjenek, a belső világom kell megismerjék. Annyi a kivétel, hogy én nem ilyen végletekig hazudok, ahogy a posztban is írják, viszont ha mondok valamit, amiről én úgy gondolom, hogy valóságos, akkor azt annak is tudom be és profi vagyok abban, hogy másokkal is elhitessem azt, viszont az empatikus készségeim is kifinomultak, az ismerőseim véleményéből kiindulva. Teljes mértékben tudok azonosulni mások életével, és itt kezdődik a probléma: túlságosan beleélem magam az életük adott szegmensébe és egy szinten magamra veszem, mint egy maszkra egy kiegészítőt. Tegyük fel, ez olyan, mintha egy barátod oda súgná neked, hogy amikor hazudik, megpiszkálja a fülét, onnantól kezdve pedig te is elkezded ezt csinálni, tehát felveszed ezt a tulajdonságát. Nálam ugyan ez történik emlékekkel, történésekkel, hangulattal, stb. Amikor pedig valaki nagyon maga alatt van, és velem beszél, a saját története alapján megpórbálok (ezidáig sikeresen) egy saját, "hasonló cipőben járó" történetet összerakni, amibe teszek egy-két bonyolultabb pontot is, pont azért, hogy azokra fókuszáljon, mikor elmesélem, ne pedig azon, hogy maga a történet valósnak tekinthető-e időben, családi háttérben, stb. Mindezt azért teszem, hogy az illető akinek az adott problémája van, ne érezze úgy, hogy "Bakker, van ez a problémám és tök egyedül vagyok vele", sokkalinkább azt, hogy "Bakker, van ez a problémám, DE itt van ez a srác akinek volt hasonló élménye, talán tudna nekem segíteni", például.

Tehát annyi a különbség köztem és a posztban leírtak között, hogy én nem magam fényezése, helyzetjavítása, esetleg figyelemfelkeltés érdekében hazudok, hanem azért, hogy másoknak megpróbáljak jót tenni.

2020. máj. 31. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!