Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki akarnak rúgni, hogyan...

Ki akarnak rúgni, hogyan jöhetnék ki jól ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyok az új munkahelyemen, mint titkárnő. Előtte 3 évig dolgoztam ebben a pozícióban, de tönkrement a cég és megszűnt a munkahelyem. Eleinte rendben volt minden, javarészt női kollégákkal dolgozok együtt és a főnököm is nő. Ami már eleinte nem volt szimpatikus, hogy láttam, hogy nagyon nagy színésznő, ő a főnökének nyal meg jópofizik, a háta mögött meg szidja folyamatosan. Emellett többször is láttam meg hallottam, hogy sírt a munkaidőben, plusz a pasija is be szokott járni hozzá. Igyekeztem jól dolgozni, zokszó nélkül maradtam túlórázni és még hétvégén is rendelkezésre álltam. Aztán egy nap véletlenül meghallottam, hogy a helyemre keresnek egy embert (a telefonbeszélgetést hallottam). Megkérdeztem, hogy ez mit jelent, keressek új munkát? Kifogásolták, hogy nem vagyok elég precíz mert néhány e-mailt rosszul írtam meg, meg hogy nem igazodok ki az irodában, hogy minek hol a helye, illetve hogy túl zárkózott vagyok. Magamról nem szeretek beszélni, mert nincs kirakat családom. De ha kérdeztem is bármit, akkor kaptam a kioktatást, hogy "de ezt már egyszer elmondtam". Aztán oda lyukadtunk ki, hogy ők igazából könyvelőt keresnek, de arra nekem nincs képesítésem. Csak akkor nem értem engem miért vettek fel. Illetve nehezteltek, mert a próbaidő alatt egyszer kisírt szemekkel mentem be dolgozni, de a vicc, hogy eközben a főnökömnek is potyogtak a könnyei csak azt hitte nem látom. Csak azért nem rúgtak még ki, mert a főnököm főnöke nem engedte - nem tudom miért, mert vele amúgy ha 2 szót ha váltottam...

Csak a pénz miatt nem léptem még ki, mert amúgy nagyon jól fizetnének és ezt az egyet sajnálnám, más munka meg nem nagyon van. De nem tudom, én is hibáztam sokszor ez biztos, na de azért van a próbaidő, hogy betanuljak, nem? Nektek mi a véleményetek? Ti mit tennétek a helyemben?


2019. febr. 2. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
En felmondanek onkent.
2019. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legalabb a becsuletem megmaradna es emelt fovel tavoznek. Ha maradsz nekik teszel szivesseget, mert lesz idejuk nyugisan konyvelot talalni.
2019. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdj el keresni másik munkát. Még ha végül nem is rúgnának ki, itt akkor se maradj. Egyértelműen nem jó közeg, az előzmények miatt pedig mindig ott lesz benned a tüske, nem fogod jól érezni magad.

És akkor már inkább te mondj fel, ne ők rakjanak ki.

2019. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azért ha 2 hónap után is rosszul írsz meg e-maileket és nem találod fel magad az irodában, az valóban gáz. A próbaidő arra van, hogy felmérje a munkáltató, hogy akar-e veled dolgozni, alkalmas vagy-e a feladatra. Ha úgy ítéli meg, hogy nem, akkor minden különösebb procedúra nélkül tud megválni tőled. Keresgélj más lehetőségek után.
2019. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi van a 3 hónap próbaidővel?

Szólsz, hogy köszönöd szépen, részedről ennyi volt, holnaptól nem mész dolgozni. Úgyis ki fognak rúgni még a próbaidő vége előtt.



Egyébként pedig ha mindent újra és újra el kell magyarázni, mert te úgy értékeled a helyzetet, hogy minek törd magad, próbaidő, úgyis azért van, hogy bénázhass, akkor nyilván nincs meg az igyekezet, hogy betanulj. Az pedig a legrosszabb ajánlólevél. Ilyen hozzáállással csak az várható, hogy a próbaidő lejárta után még inkább csökken a munkamorál

2019. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam, én igyekeztem, akár tovább is bent maradtam és még azon se akadtam ki, amikor hétvégén hívtak munkaügy miatt. Nem arról van szó, hogy nem törtem magam, de ha valamit nem tudok és szeretném megtanulni, nyilván megkérdezem, akár többször is, nem? Azért ne háborogjon már senki, hogy 2 hónap alatt nem dolgozok úgy, mint az aki 5 éve itt van...
2019. febr. 2. 22:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Eltelt azóta jó sok idő. Mi lett végül?
2023. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!