Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van egyre több kövér...

Miért van egyre több kövér gyerek magyarországon és úgy a világon szintúgy? Ráadásul nekünk itt van a heti 5 tornaóra is.30F

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az utóbbi 10 évben egyre több kövér gyerek van mint régebben, legalább is erre amerre én lakom így tűnt fel.


Most ne kezdje senki el bizonyítani hogy márpedig ő nem látja, mert nem igazamat bizonygatni jöttem és jelentem a trollkodást. Ha nem tudsz válaszolni, legalább ne szarj bele a topikba! thx


2019. szept. 7. 20:29
1 2
 1/18 anonim válasza:
35%
Szerintem egyértelműen a kevés mozgás és egészségtelen táplálkozás. A heti 5 tesióra pedig... Diák vagyok még, szóval tudom, hogy a tesióra sokszor nem valami megerőltető, ha meg az lenne, sokszor kibújnak alóla azok, akik nem akarnak mozogni. Sajnos Magyarországon még nem eléggé elterjedt az egészséges életmód. Bezzeg ezt nem tanítják az iskolában...
2019. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Miss Endzsi ***** válasza:
85%
Olcsóbb a gyereknek akciósan 80 Ft-ért kakaós csigát venni, mint normális minőségű szendvicset készíteni neki.
2019. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

A kérdésed sajnos nagyfokú tájékozatlanságra vall, amire ne legyél büszke. Minden médiaplatformon lehet erről tájékozódni.


Okok: egészségtelen, mozgásszegény életmód, a szülők nem figyelnek oda, hogy valami normális kaját is adjanak a gyereküknek, hétvégi program a meki, otthon az anyuka lusta főzni...stb. Sőt, az egészséges élelmiszerek drágák, ezért kénytelenek sokan az olcsóbb, de egészségtelenebb élelmiszert megvenni. Igaz ugyan, hogy saját magadnak megcsinálni a kenyeret már luxus, de megvenni a tartósító szerrel és lisztet is alig látott fehér kenyeret megvenni már teljesen oké.

Meg nyilván a minősíthetetlen édességeket, cukros üdítőket megvenni se drága....stb..stb...stb.

2019. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
25 éves vagyok, de még az én gyerekkoromban se volt okostelefon nagyon sokáig. Inkább kint játszottunk és bicikliztünk, fociztunk stb. Ja és nekem az se volt ennyire alap hogy gyorskaját egyek. Ez már más világ, amit heti 5 tesióra nem fog megváltani. Csak a vak nem látja hogy mennyi elhízott ember van, köztük én is. Szerintem a sok rossz kaja és a mozgásszegény életmód a tettes, aki ad ezekre a dolgokra az jól néz ki most is.
2019. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Tobb oka van: hiaba a sok tornaora, otthon megy szgépezés, telefon, mirelit kaják, ettol hormonalis probl., mindenki szinte autoval jár, stb.
2019. szept. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

*Magyarországon. Nagybetűvel.

A 21.század betegsége a kövérség és szövődményei... Hiszen csak bemész a boltba és bármit és mindent is meg tudsz venni. Korábban ez nem volt így. A technika kevésbé volt fejlett, háborúk dúltak, éheztek/kevesebb élelmiszerhez jutottak hozzá/fejadag volt. Most meg mindenki, minden étkezés alkalmával tele eszi magát.

Egy példa: apukám mesélte, hogy kaptak egy tábla csokit a tesójával és napi egy kockát ettek, hogy sokáig tartson. Nézd meg mennyiféle van most a boltban.

2019. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Valós, amit írsz, sajnos a gyerekek között is jelen van az elhízás, vgy például a magas vérnyomás. Az ok a túl sok, és nem megfelelő minőségű táplálék, és a mozgásszegény életmód. 50-60 évvel ezelőtt a gyerekek egész délután az utcán voltak. Fára másztak, fociztak, futkároztak, bicikliztek. Még 30 évvel ezelőtt is szokás volt, hogy délután "bandáztak". Aztán jött a jólét. 300 méterre van a suli, de kocsival, vagy busszal megy a gyerek, délután nyomkodja a számítógépet, és közben kinderpingvit eszik, mert a reklám szerint a jó anya azt ad a gyerekeinek. A heti 5x45 perc mozgás sokkal több, mint a semmi, de igazából nem olyan sok, főleg, ha csak ímmel-ámmal végzi a gyerek.
2019. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
A heti 20 tesióra is lófasz lenne, mert tudatos és egészséges táplálkozás fontosságáról egy szó nem hangzik el 12 év alatt, meg arról sem, hogy ez mit jelent a gyakorlatban. Egy rakás iskolában infrastrukturálisan lehetetlen az összes osztálynak megtartani már 5 tesiórát is normálisan, és a tanárok egyébként is leszarják 90%-ban, hogy a gyakorlatokat jól hajtod-e végre és izmot terhelsz vagy izületet. Az oktatással kapcsolatos mentalitás annyira el van maradva, hogy emberek egy számmal meg egy szóösszetétellel próbálják megoldani az egészségtudatos életmód megtanítását (5 tesióra) lol
2019. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Hamburger,kóla,chips,sport helyett Tv nézés, nem sokat ér az a tesi óra,ahol 20fekvőtámasz,20felülés van,meg két kör futás egy kicsi terembe....meg a sok cigi 14évesen azért befigyel,meg piálás ezerrel,nem képesek egy kalapácsot sem felemelni...
2019. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2019. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!