Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is van olyan ismerősötö...

Nektek is van olyan ismerősötök, aki olyan okos mint a nap, de szociálisan nem elég intelligens ahhoz, hogy hagyjon szóhoz jutni másokat beszélgetés közben?

Figyelt kérdés

Nemrég ismerkedtem össze egy sráccal akivel jó haverok lettünk, és elpanaszolta hogy nincsenek barátai: egy idő után feltűnt hogy miért nem, azért mert egyszerűen állandóan beszél, és nem engedi beszélgetés közben szóhoz jutni a másikat, és már az ember unja magát egy ötperces monológja után, amihez lett volna hozzáfűznivalója de a srác csak beszélt és beszélt


Hogyan mondjam meg neki úgy, hogy ne sértsem meg vele?



2019. szept. 8. 07:35
 1/5 A kérdező kommentje:

Ugyanez a helyzet üzenetekkel is: a lehető legegyszerűbb kérdésre is egy 10-15 soros üzenet fogad válaszképpen, aminek nagyon kimerítő lenne minden pontjára válaszolni


"Just keep it short and sweet" kellene hogy a mottó legyen, hacsak nem valami életbevágóan fontos dologról van szó

2019. szept. 8. 07:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne,van aki csak beszélni szeret ,nem beszélgetni.
2019. szept. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
regen en is ilyen voltam, mint a srac. nalam onnan indult ki, h feltem a beszelgetesektol es hogy biztos ne legyek unalmas feldobtam egyszerre 5 temat. ha raszolsz es van eleg onkritikaja akkor abbahagyja majd, ha meg nincs akkor megsertodik. szerintem finoman kozold vele. :)
2019. szept. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Okos mint a nap"? :D Nekem ez a hasonlat még új. Akit én ismerek és hasonló stílusban kommunikál, nem mondanám, hogy zseni, de azért hülye sem lenne alapvetően. Jeleztem neki, hogy ezt így lehetetlen követni, de miután ugyanolyan terjengősen elkezdte magyarázni, hogy ő ezt miért csinálja (csak érthető szeretne lenni, blabla), inkább elengedtem a dolgot. Úgy tűnik, megelégszik a kétszavas válaszokkal is, nem a te reakciód neki a lényeg, csak az, hogy beszélhessen.
2019. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olvastass vele olyan személyiségjellemző könyvet, amire magára ismer. Nekem bevált.
2019. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!