Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedves túlsúlyosak! Mennyi...

Kedves túlsúlyosak! Mennyi mozgástól fáradtok el?

Figyelt kérdés

Nem kell kamuzni, név és arc nélkül magy. Rajtam 20 kiló fölösleg van kb. Azért írtam ki a kérdést, mert nem tudom, hogy a túlsúlytól vagy mástól vagyok e fáradékony.

2-3 óra takarítástól, vagy 1-2 kilométer sétától már totál kész vagyok.



2019. szept. 8. 09:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát 1-2 km sétától tuti nem fáradok el. Szeretek sétálni. Az nem probléma. A munkám sem irodai, széken ülögetös. Nem rémlik, hogy a takaritás kimeritene. Mentálisan inkább, mert utálok takaritani. Én szoktam szobabiciklizni is 20 percet. Akkor azért leizzadok, de attól függ nyilván milyen tempóban. Futni nem szeretek. Abban mentálisan fáradok el és kb 1 perc után feladom. Rajtam is van 20 kiló felesleg és majdnem 50 éves vagyok.
2019. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Oké.

Rajtam több.

Simán lesétálok 15-20 km-eket is, többet nem próbáltam.

Nekem az a mozgás nem fárasztó.

Takarítás sem, nem lihegek meg ilyenek...

2019. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Rajtam mondjuk jelenleg "csak" 10 kg plusz van, de bírom az 1 órás szobabiciklit, elipszis trénert, erdei túrákat. A takarításban sem fáradok el, szóval vagy nem vagy edzésben és nem mozogsz rendszeresen vagy pedig nézesd meg magad orvossal!
2019. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Megközelítőleg 15-20kg plusz van rajtam. pár kilométer séta meg se kottyan (kivéve ha nagyon gyors tempóban sétálok, mert sietek, akkor megfájdul a bokám...). De van ismerősöm akinél tapasztaltam, hogy 3 emelet lépcsőzésnél már alig kap levegőt rajta olyan 40 kg körül lehet a felesleg.
2019. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
1km séta az 15 perc lassú gyaloglás. (Onnan tudom ilyen biztosan, mert okosórám és kutyám is van, és amíg ő nézelődik-szaglászik, addig unalmamban folyton az eltelt időt és megtett távot csekkolom.) Abban holtbiztosan nem fáradsz el. Van egy extrém túlsúlyos családtagom, /több, mint 150 kiló/ és még ő is minden este jön velem egy 4 km sétára, mindig ugyanazt a kört tesszük meg, és nem fáradt utána. A talpa fáj, de nem fárad el. Tehát valami betegség, vagy durva vitaminhiány állhat a háttérben, nem a túlsúlyod.
2019. szept. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Számomra elég hihetetlen, hogy 20-30 kiló túlsúllyal itt mindenki tök fitti, szinte élsportoló, de biztos csak én vagyok ilyen nyavajás. Ettől függetlenül mindenki zöldet kapott tőlem.
2019. szept. 8. 10:43
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Nálad valószínűleg nem a túlsúly a gond ezen szempontból, hanem az, hogy gyenge az izomzatod. Edzened kéne
2019. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%
Hát én ettől nem élsportoló vagyok, a séta megy, futás nem menne...ezt nem írta senki, de azért sokak lelkének megnyugtatóbb, ha lepontozhat...
2019. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
9%
Itt mindenki dagadt?
2019. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Rajtam kb 30 kg felesleg van, és 1 óra szobabicajban nem fáradok el, csak olyan kellemesen lihegek, de a harmadikra felmászni nehéz, abba a tüdőmet kiköpöm. Ha cipelnem kell a súlyom, hamarabb elfáradok.
2019. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!