Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van itt aki elsősorban...

Más is van itt aki elsősorban azért néz filmeket, olvas regényeket és játszik videojátékokkal, mert több szeretne lenne, nem pedig azért, hogy kitöltése a felesleges idejét?

Figyelt kérdés

Nincs sok szabadidőm, és a fentieken kívül van más hobbim is, így megválogatom, hogy mire vagyok hajlandó időt szakítani, és általában olyan alkotásokat keresek, amelyeknek van bizonyos mélysége, és mondani, mutatni akar vele valamit az alkotó. Esetleg más módon találom érdekesnek vagy kreatívnak az adott alkotást.


Persze vannak kivételek, és néha én is csak ki akarok kapcsolni, de ebben az esetben is vannak elvárásaim, és nem adom egy bizonyos szint alá, mert nekem a fenti tevékenység fontosak, és nem pusztán időtöltésként tekintek rájuk.


2019. szept. 9. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Én speciel ezért olvasok, és játszok videójátékokkal, mert hasznomra váltak. Filmből jóval kevesebbet nézek, mert a javarésze büntetés szar, ennek ellenére a jó filmeket bármennyiszer újra tudom nézni.
2019. szept. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Modern filmeket én is ritkán nézek, de a régebbi alkotásokat imádom. Egyébként belegondolva játékból is rengeteg a pocsék, illetve regények terén is sok a fércmű.


Mondjuk a filmek és az irodalom az elmúlt 2-3 évben kezdtek jobban érdekelni, így van mit pótolni bőven. A játék pedig kezd háttérbe szorulni, inkább csak indie alkotásokra koncentrálok.

2019. szept. 9. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem a régi játékokat, van közöttük kifejezetten jó és szórakoztató is, sőt, tanulságos is! :)))))

Az meg külön öröm, hogy pályaszerkesztő is jár némelyikhez, amivel ügyeskedhetek magam is.

2019. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem. Miért lennél okosabb, csak mert irodalmi művet olvasol például? Az max. műveltséget ad, de nagy valószínűséggel soha az életben nem használod azt a tudást, teljesen felesleges. Mert ha orvosi könyvet olvasnál megérteném, hogy úgy gondolod tanultál is valamit, de így csak magadat áltatod
2019. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Nem értek egyet, az igényes művek sok esetben árnyalják és befolyásolják a gondolkodásunkat. És akár arra is ösztönöznek, hogy alaposabban elmerüljünk egy adott témában, akár szakirodalmat forgatva is.
2019. szept. 9. 16:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sosem éreztem ezt, pláne nem az iskolában, mikor be kellett tanulni a tankönyv által megírt műelemzéseket. Semmi hasznát nem vettem még eddig, max. vmj kvízműsorban látnám hasznát. Alap műveltség kell igen, de én inkább tanulok kémiát, fizikát, biológiát vagy csak simán egy regényt, amiből szerintem többét lehet tanulni a világról. De amúgy ezt sem tanulás céljából olvasom, hanem kikapcsolodaskent, eddig mert egyetemre jártam, egész napos fejtagitas utan3 kikapcsolódásra vágyik az ember, most meg a szellemi munka után szintúgy
2019. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem pont irodalmi műre gondoltam, hanem ismeretterjesztő könyvekre. Azoktól miért nem lenne okosabb az illető?
2019. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azért nézek filmeket elsősorban, hogy a szórakozás mellett fejlesszem az angoltudásomat is.

Ezért kizárólag eredeti szinkronnal nézem, magyarul kb soha. Mivel nincsenek külföldi ismerőseim, csak így tudok "élő beszédet" hallgatni.


Ha ez is beleszámít abba, amit kérdeztél, akkor igen, ezáltal "több leszek" hogy fejlődik a nyelvtudásom.

2019. szept. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem kevés időm van, a munka és tanulás mellett (nem járok már suliba)


főállásban programozó vagyok, hobbi szinten szintén foglalkozom ezzel, hobbiból lett szakma ez nálam

régen sokat játszottam, ma meg már hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom

van amikor szakmai dolgok miatt játszom 1-1 játékkal, de legtöbb esetben, ha játszom, vagy filmet nézek, akkor a kikapcsolódás a célom, szórakozni akarok


régóta nem olvasok szépirodalmat, főleg szakmai könyveket szoktam és pszichológiával kapcsolatos, vagy ahhoz köthető írásokat

2019. szept. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!