Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők! Mi a helyes reakció a...

Nők! Mi a helyes reakció a kéretlen bókokra, füttyögésekre, tárgyiasításokra?

Figyelt kérdés

Ti mit csináltok ilyen helyzetben? Egyszerűen nem tudom mit kell ilyenkor reagálni. Kellemetlen és megalázó. Persze nem haragszom vagy ilyesmi.. de nem tudom hova tenni.

Főleg olyanokról beszélek,amikor a barátom ismerősei hoznak ilyen helyzetbe. Nem idegenek.

Volt hogy megjegyezték például,hogy "nehéz figyelni arra amit mondok" - utalva arra hogy mélyebb kivágásű felsőt viselek. Nem tudtam mit reagálni mert egyrészt kellemetlen hogy a társaságban az én mondanivalóm nem számít,mert arra úgysem figyel senki,másrészt,ha így gondolja,bámészkodjon csak de minek kellett ezt így kimondani??

Volt, hogy a barátom bemutatott munkatársainak, és miután lekezeltünk a barátomhoz fordult és megjegyzéseket tett,vagy olyanokat mondott, hogy "bemutatsz nekem egy jó nőt,erre még foglalt is".. Én is ott vagyok,én is hallom. Csak rohadt kellemetlen,és nem tudom mit kell ilyenkor reagálni. Elég megalázó hogy ennyivel el lettem intézve,hogy én vagyok a foglalt jó nő,és léphetünk tovább. Másra nem kíváncsiak,és ezt nem is próbálják leplezni.

Mostmár kezdek ráunni így kb száz alkalom után,nem tudom mit kell tennem..



2019. szept. 10. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Engedd el a füled mellett! Tégy úgy mintha nem érdekelne és nem figyelsz rá. Ha kérdeznek, akk válaszold h: pedig jobban szeretem ha a szemeimbe neznek!
2019. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
* vagy h "megtisztelőbbnek érezném ha a szemeimbe néznél stb.
2019. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*"
2019. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Baráti társaságban nyugodtan szólj, bármit, ami jól esik. Nyugodtan fejezd ki, ha nem tetszik.

Én mondjuk nem sértődök meg ilyeneken. Inkább csak valami viccesen mondanék. De nálunk eleve normális baráti társaságban mindenfélével ugratni egymást.

Bemutatásnál nekem is volt hasonló, ráadásul munkakörnyezetben. Meglepődtem, mert hivatalos bemutatásnál nem arra számít az ember, hogy megveregetik a munkatársa vállát, hogy de csinos munkatársad van. Kedvesen mosolyogtam és ennyi. De a munkatársamnak vágott az esze és rögtön rávágta, hogy nem ezért dolgozik nálunk, hanem az esze miatt :D

Szerintem a barátod is "hibás" abban, hogy ha ezek már túlzásba menőek és ő nem szól semmit. Egy férfi azért értésére tudja adni a többi férfinak, hogy hogyan beszélhetnek a barátnőjéről és hogyan nem.

2019. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Meg se hallom.

Volt pár olyan, amelyik odáig jutott, hogy hozzám ért, annak megmondtam higgadtan, hogy eltakarodik a búsba, vagy eltöröm a kezét.

(Bónusz: nem járok ilyen barmokkal egy társaságba.)

2019. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezek persze nem a legközelebbi haver-társaságunk,inkább ilyen száz éve nme látott régi ismerősök,vagy munknatársak. Nyilván nem tűrném ha mindnen hétvégi kiruccanáson ez menne.

Nem tartom jó ötletnek hogy elengedjem a fülem mellett,és úgy tegyek mintha nem hallanám. Persze nem kell hisztériát csapni minden kis megjegyzését,de ha egyszer szó nélkül hagyom,azt közvetítem,hogy nekem ez oké,és legközelebb még nagyob bátorsággal rontanak be az intim szférámba. Ezt már egyszer eljátszottam egy fiú barátommal.És ma már olyan szinten eldurvult hogy késő szólni,hogy hé amúgy nekem ez tök kellemetlen,ne csináld. Gyakorlatilag minden fiú ismerősömmel hasonlóan bántam.

Nem működik ez a "legyél laza csaaj,viccelődj". 20 felett már nem.

2019. szept. 10. 14:33
 7/13 A kérdező kommentje:

Mint mondtam,én sem SÉRTŐDÖK meg ezeken. Évekig elnevetgéltem az ilyeneken,vicceskedtem,és mi lett belőle? Egyenragú félként kezelnek,velem együtt poénkodnak? Na igen,talán míg ott vagyok,aztán a hátam mögött szervezkednek tovább,mert hogy "a nők kezébe nem adunk szervezést". Igen. Megtörtént eset.

És nem is lenne időm megsértődni mert nap mint nap száz meg száz ilyen megjegyzést kapok. Persze ha megdicsérnek,vagy idegenek megnéznek,azt mosolyollal vagy alázatos köszönömmel fogadom.

De az ilyen durván irányíott megjegyzésekkel,amik a szemem előtt zajlanak úgy,hogy "állítólag nem nekem,csak úgy a levegőbe mondják" azokkal nem tudok mit kezdeni.

És abban is igazad van,hogy a barátom is felelős egy kicsit,mert nem reagál,de ő amúgy is egy szörnyen konfliktus kerülő ember,nem tud mit kezdeni ezekkel mert még annyira sincs hozzászokva mint én. Őt nem szokták dicsérni,a korábbi barátnőit sem kellett megvédenie,szóval gyakorlatilag annyira le van fagyva mint én. Annyit szólt ennek az "ismerősnek" a melles megjegyzésénél,hogy "azért csak próbáld meg".

2019. szept. 10. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem a "bemutatsz nekem egy jó nőt,erre még foglalt is" inkább kedves, dicséret. Nincs benne semmi szexuális vagy közönséges.

Az ilyen melles és egyéb szexuális célzásokat én sem szeretem. De erre lehet mondani, hogy én is kibírom, hogy ne nézzem a dudorodó nadrágodat. ;)

2019. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként én mindig ezt szoktam mondani "Már ennyitől beindulsz? Nem vagy túl nagy kihívás."
2019. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

"Szerintem a "bemutatsz nekem egy jó nőt,erre még foglalt is" inkább kedves, dicséret."


Nem, tapló, sértő. Bemutatsz egy jó nőt - senkit nem érdekel, áll-e a phaszod, még foglalt is, tehát ha nem lenne az, zaklatnád. Undormány.

2019. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!