Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem beszélhetek senkivel (a...

Nem beszélhetek senkivel (a családból sem) az elhunyt testvéremről?

Figyelt kérdés

7 éve halt meg. A család szóba se hozza. Ha a feleségemnek is megemlítem, elsírja magát és rámszól hogy ne beszéljek róla. A család többi tagja ugyanez, nincs senki akinél szóba hozhatnám. Nekem lenne arra igényem, hogy pozitív, vidám történeteket felelevenítve emlékezzek meg róla. Pl gyakran eszembejut ha kijön valami tech újdonság, hogy mennyire örült volna neki. Voltunk nemrég egy Tesla villanyautó kipróbáláson és akkor is kimondtam, hogy bárcsak itt lehetne, milyen boldog lenne! Persze megkaptam a magamét, hogy elrontok mindent és ne hozzam szóba többé. Pedig nekem minden boldogságomban ő jut eszembe először.

Másnál is van ilyen a családban? Hogyan lehet ezen javítani, hogy én is feldolgozhassam valamennyire?


2019. szept. 10. 15:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Márha igaz ... nem tudom ki az akit írsz. De mindegy is. Azért köszönöm.
2019. szept. 11. 14:04
 2/3 anonim válasza:
Szerintem fizess be 1-2 órára egy pszichológushoz, vagy akár magaddal beszéld meg, de ne csak úgy hogy gondolkodsz és utána valamit csinálnod kell és ezért megszakítod a gondolatmeneted, hanem gondold végig. Ha többször is végigviszed ezeket a gondolatmeneteket a testvéredről, esetleg akár elmész a sírjához vagy hasonlók, akkor képes leszel feldolgozni ezt, és kevesebbszer fog eszedbe jutni. Ez megkönnyítheti a mindennapjaidat. Azt nem tudom milyen gyakran hozod fel, de úgy igazából nem kellene max 3-4 évente elhunytakról beszélni, mert ilyenekről tényleg nem szoktak az emberek. Általában a halálhír utáni időszakban mindenki helyrerakja magában ezt, így az, hogy te 7 éve nem tudod, nagyon rossz hatással van az életedre. Ha tovább húzod akkor talán sose fogod helyretenni ezt magadban, mert állandósodhat 10 év meg több után. Magyarul azt javasolnám, hogy minden alkalommal mikor eszedbe jut gondolkodj el mélyen ebben, és egy befejezett gondolatmenettel menj tovább. Ha pedig szívesen elmennél egy pszichológushoz, az még jobb, mert talán biztosabb érzést kelt majd benned a jövőre nézve ezzel kapcsolatban.
2019. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Látom régi kérdés, de mivel csak egy válasz van, ami szöges ellentéte az én véleményemnek, válaszolok.

Ahogy a mondás tartja: halottról vagy jót, vagy semmit! Ezt az ökölszabályt betartva lehet, sőt, szerintem kell az elhunyt szeretteinkről megemlékeznünk, az emléküket felidéznünk.

Szerintem egyáltalán nem az a cél, amit a #2 ajánl, hogy feledkezz meg teljesen a testvéredről, és ne beszéj róla. Ha valakit szerettem, természetes, hogy a szeretteimmel időnként felidézzük az emlékét. Szerintem inkább azok nem dolgozták fel, akik nem hajlandóak beszélni róla.

Talán egy évfordulón, vagy halottak napján újra szóba hozhatod, nagyon is helyénvaló pár kedves emléket feleleveníteni!

2021. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!