Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek furcsa vagy...

Szerintetek furcsa vagy normális "nyugodj békében"-t írni egy elhunyt személy facebook adatlapjára?

Figyelt kérdés

Nem kötök bele semmibe, és nem is ítélkezek.

Csak nekem ez nagyon furának, vagy inkább kényelmetlennek tűnik.

Volt anyumnak egy ismerőse, aki pár hónapja meghalt. És még most is megjelennek az üzenőfalán olyanok, akik "nyugodj békében"-t kívánnak, meg néha képeket osztanak meg, hogy hol szokott az illető mindig a barátaival lenni, stb.


Értem én, hogy gyász, sajnálom is őket, de ezt nem élőben illik közölni? Vagy csak nekem tűnik kicsit túl....furának vagy kényelmetlennek?

Ti mit gondoltok a jelenségről? És nem olyan emberekről van szó, akik az ország másik végében élnek, hanem ugyanabban a városban, vagy a szomszédos településeken.


Nem szeretnék beleszólni a dolgaikba, nem zavar, csak kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről, helyesnek vagy elfogadhatónak tartjátok-e.

Amikor a mamám meghalt (neki is volt facebookja), akkor inkább személyesen vagy telefonon kívántak részvétet, senki sem írt az oldalára.



2017. júl. 4. 22:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Amikor az elhunyt személy adatlapját már nyilván senki sem kezeli.
2017. júl. 4. 22:04
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Tiszteletlen.
2017. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

A temetésre nem minden ismerőse ment el valószínűleg. Talán olyan is van, aki később értesült az illető haláláról.

A facés oldalon nem a rokonságnak üzennek részvétet, hanem az elhalt személynek szóló üzenetet írnak. Elköszönnek tőle.

2017. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Egy elhunyt fb oldalára kiírni, hogy "nyugodj békében" azt jelenti, hogy az írója végtelenül beképzelt, magamutogató kis senkiházi.

Sőt, ugyanez vonatkozik arra, aki az elhunyt hozzátartozójának fb-n nyilvánosban kíván részvétet.

2017. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kicsit bonyolultabb a dolog, mint sokan gondolnák. Nem vitatható el, hogy egy közösségi oldalon morbid dolog ilyet tenni, ugyanakkor az emberek időtlen-idők óta, ösztönösen beszélnek halottaikhoz. Ezt - a saját véleményem szerint - a hirtelen ledöbbenés hatása alatt teszik, - még csak nem is tudatos a dolog. Más kérdés, hogy az elhalálozás, mint tény, megmaradt olyannak, mint amilyen volt több ezer évvel ezelőtt is, de az emberek kifejező eszközei napról-napra fejlődnek és bár nem túl szerencsés ez az eset, de úgy fejezik ki magukat, ahogy éppen eszükbe jut, - nem feltétlenül biztos, hogy amikor "kifagy a rendszer egy pillanatra", akkor gondolkodnak azon, hogy helyesen cselekednek-e. amikor hírét vettem, hogy elhunyt az általános iskolai osztályfőnököm, nagyon ledöbbentem és megsirattam az Öreget, - én is "beszéltem az Öreghez" egy weboldalon, - más kérdés, hogy az nem egy közösségi, hanem egy kegyeleti weboldal volt. Azóta megnyugodtam és nem irkálok sehol Neki, de akkor szükségét éreztem ennek - még akkor is, ha erre mások azt mondják, hogy hülye vagyok.
2017. júl. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%

Hát ez szomorú. A facebook felülete nem alkalmas az őszinte részvétnyílvánitásra, csak egy felületes, legkönnyebb, legegyszerűbb módja a 'nesze semmi fogd meg jól'

Maga a részvétnyilvánitással sem tudnék mit kezdeni, csak egy formaság. Nem sokat ér, a halott az már halott, én meg elvesztettem, mihez kezdjek a részvéteddel. Inkább maradj csöndben, többet ér.

2017. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!