Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem fura facebook...

Csak szerintem fura facebook üzenőfalon elköszönni az elhunyt hozzátartozótól?

Figyelt kérdés
Most nem a jelzés értékű posztokra gondolok, ahol közlik a sajnálatos esemény megtörténtét. Nekem olyan abszurd az egész, mikor xy posztol, hogy "nyugodj békében találkozunk 70 év múlva". Szerintem mindennek megvan a maga helye és ideje. Kicsit szürreális, hogy a megboldogult éppen facebookot böngészne a túlvilágon. Nem áll szándékomban tiszteletlennek lenni senkivel, sem viccet csinálni a témából.

2017. jan. 15. 02:11
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Az nem szürreális, hogy azt hiszi halál után nem lebomlanak a fenébe, hanem találkoznak a túlvilágon...
2017. jan. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez mindenki maganugye, és mindenki máshogy gyászol.
2017. jan. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

Ha csak összehasonlítanánk a mai részvétnyilvánítást a pár száz évvel ezelőttivel, igencsak meglepődnénk.

Undorító módon a pénzről szól ma, és semmi kegyelet, tisztesség.

Akkor miért lenne már megtisztelve bárki is, aki meghalt?

Nem is lebeg már a köztudatban ez.

2017. jan. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem. A koszorúk szalagjain is sok esetben az áll, "fájó szívvel búcsúzunk". Nincs facebookom, de részvétet csak személyesen nyilvánítanék.
2017. jan. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Az ilyen csak a like-okat akarja, meg a részvéteket bezsebelni, feltűnősködni, sajnáltatni magát... Undirító! A gyász egy magánügy. Aki komolyan gyászol, az nem facebookot nyomkodja. Aki ezt teszi szerintem is gyászol igazán.
2017. jan. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az egyéni gyászt reklámozni kell. Ha valamilyen "abszurd módon" közlendőm van az elhunyt felé, az vitathatatlanul csak "rá" és rám tartozik. Ha valaki ezt közhírré teszi, akkor azt akarja, hogy a "köz" is tudjon róla, tehát máris nem, vagy nem csak az elhunytnak szól.

Sok minden megszemélyesítünk az életben, miért ne tehetnénk ezt az emlékekkel is. A halálban a legnehezebb a túlélés. Mindenki úgy él túl, ahogy tud, ha könnyítésképpen szüksége van "beszélgetésre", az teljesen normális.

2017. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!