Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Talán viccesen hangozhat, de...

Talán viccesen hangozhat, de szerintetek miért csinálom ezt?

Figyelt kérdés
Évek óta megfigyelem magamon, de nyilván mások is jegyezték már meg, sőt biztos sokan gondoltak már ez miatt bunkónak. Szinte minden étkezésem után hagyok a tányéromon mindenből 1 falatot, vagy ha iszok akkor az alján csak egy kortyot. Szinte semmilyen ételnek az utolsó falatját nem eszem meg. Valamilyen szinten nevetek rajta, hogy ez egy ilyen rossz szokásom, viszont nem értem az okát, hogy miért teszek így, mert nem igazán tudatos. Ma itthon voltam egész nap, háromszor ettem eddig, nyilván magam is pakoltam el a tányéromat meg a többi dolgot, és minden étkezésnél volt egy kis maradék mindenből. Így most fogalmazódott meg bennem hogy rákérdezek, más is van így? Van erre valami épkézláb magyarázat, vagy egyszerűen csak ilyen "tudatalatti pazarló" vagyok? :)

2019. szept. 11. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Simân pazarolsz. Ha nem lenne elég pénzed kajára, tuti megennéd. Csak elég szétnézni itt az olyan kérdések között, hogy mit egyek egy hétig 1500ft-ból.

Nálunk nincs ilyen, fura is lenne, csak lecsúszik az az egy falat.

2019. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

#1 vagyok, csak, hogy tovább nevess magadon......:(

[link]

2019. szept. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Én egyszerűen már nem tudom megenni azt az egy falatot.. volt, hogy kiskoromban nem pazarlunk cimszóval megetették velem aztán pedig mindig fixen kihánytam. Nem 1-2x hanem mindig. Innivalóval nem csinálom/csináltam ezt de az étellel ez a rossz szokásom megmaradt.
2019. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
ez annak a pszichés betegségnek lehet egy enyhébb megnyilvánulása nem jut eszembe mikor azzal példálóznak hogy csak bizonyos helyekre léphetnek a térkövön, meg csak fehér részre a zebrán, meg visszamennek 12x ellenőrizni hogy becsukták-e az ajtót, meg csak egyféleképpen lehet elrendezve a papírpénz a pénztárcájukban szóval ez a kényszeres bigyó, benned ilyen formában jött ki
2019. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
egyébként nem kell aggódni miatta, rengeteg embert érint valamilyen formában, örülj hogy nálad csak annyi hogy mindig kell hagynod egy falatot a tányéron
2019. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#4 OCD-re gondolsz. Bár ezek kényszertevékenységek, amik egyébként nagyon is tudatosak.


Szerintem itt más állhat a háttérben...

2019. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Dehogynem tudatos, hisz észrevetted magadon, és csinálod tovább.


Mit éreznél, ha megennél mindent a tányérról?

2019. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát, amikor mondjuk társaságban vagyok és úgymond nem csak az evésre koncentrálok, akkor nem tűnik fel csak kicsivel később, hogy basszus már megint meghagytam egy kicsit. Ha egyedül eszem és nincs ami közben elvonja a figyelmem, akkor egyszerűen azt érzem, hogy az utolsó falatok előtt jött el az a pont, hogy már jól laktam és nem kívánok többet.

Nem vagyok egyébként az a pazarlós típus más téren. Egyébként ha öntök pl. üvegből pohárba és már csak kevés van az üvegben, akkor sokszor abban is hagyok az alján egy kicsit. Fura.

2019. szept. 11. 20:02
 9/18 anonim ***** válasza:

Mit érzel ilyenkor? Ha valami olyan belső érzést, hogy “ha nem hagyom meg, valami rossz fog történni” vagy azt, hogy egyszerűen meg KELL hagynod, akkor OCD-ről lehet szó. Vannak még ilyen cselekvéseid?


Ha nem érzel ilyesmit, akkor valami rossz berögződés lehet. Ha meg igazán éhes lennél, úgysem pazarolnád.

2019. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mosogattál már valaha? Tölts el pár hetet egyedül és főzz magadra, gondolom majd szórod a kukába az ételt amit te készítettél.
2019. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!