Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék okosabb...

Hogyan lehetnék okosabb emberileg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem a kilencediket és van az osztályomba két fiú, akik nagyon szimpatikusak. Velem egyidősek, mégis sokkal okosabbak. De most nem kimondottan arra gondolok, hogy jó tanulók, hanem emberileg nagyon okosak és okos humort is használnak. Szeretnék velük összehaverkodni, de félek, hogy nem vagyok elég intelligens hozzájuk. Mit kéne csinálnom, hogy emberileg okosabb legyek? Remélem viszonylag érhetően fogalmaztam:)

2019. szept. 14. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Jót mosolyogtam az emberileg okosabb kifejezéseden.:) Ezt úgy hívják, hogy intelligencia. A "másikat" meg lexikális tudásnak. Az intelligenciát csak minimálisan lehet fejleszteni, de ha önmagadat adod és jófej vagy, akkor szeretni fognak.
2019. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz, hogy a barátkozásnál ne legyél túl rámenős, ne legyél túl sok.
2019. szept. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
ha tudásban akarsz okos lenni, ( na ezt jó hülyén írtam ) akkor a sok olvasás, a tájékozottság a világ dolgaiban, az imponáló lehet, hiszen sok dologhoz hozzá tudsz szólni, van témád... ha pedig sok emberi kapcsolatod van és társas helyzetekbe sokszor kerülsz, akkor pedig az látszik hogy tapasztalt vagy rengeteg helyzetben. tanulj, tapasztalj, ismerkedj, a könyv tudást, hozzáértést ad, amire fel lehet nézni, az ismeretségek pedig jó emberismeretet. szélesítsd a látóköröd vesd bele magad "mindenbe"
2019. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!