Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell végleg megszakítan...

Hogyan kell végleg megszakítani a kapcsolatot egy szülővel?

Figyelt kérdés

Anyám egy ostoba, képmutató paraszt. Mindenkit elüldözött mellőlem, kontrollmániás, elmebeteg. Már 30 éves vagyok, de mindig is lek..vázott, amikor pasiztam vagy volt valakim. Alig van valami tapasztalatom ennyi idősen, ő meg bezzeg elváltként társkeresőzik állandóan, meg pasizgat. Mégis mit képzel magáról? Neki jár a pasi, nekem nem? Amikor nekem van, akkor meg tud őrülni, utálok vele találkozni. Most van egy pár éve valami férfi mellette, és agyamra megy, hogy közben én meg egyedül tengetem a napjaimat.

Mégis milyen jogon akarja, hogy kb szűz apácaként éljek életem végéig, miközben ő olcsó riheronyg létére éli a nagyvilági életét?

Emlékszem, mikor 18 évesen elveszítettem a születésemet nagy titokban, kollégiumban, utána nem győzte mindig megjegyezni, hogy mekkora k. vagyok.


Mit tegyek ilyen rivalizáló szülővel? Miért ilyen önző?


2019. szept. 14. 13:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Undorodom tőle, mert a lába közével gondolkodik, nekem meg a család sem adatott meg sem gyerekként, sem most felnőttként. Én bezzeg haljak meg magányosan.
2019. szept. 14. 13:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Elköltözöl és nem beszélsz vele többet.
2019. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elköltözés után is a nyakamra jár, mint aki nem bír leszakadni.
2019. szept. 14. 14:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Erősen úgy tűnik, hogy te is rivalizálsz. Bizonyára tudat alatt rád ragadt az ő viselkedése.

Aki nem megy bele, azzal nem lehet rivalizálni.


Csak hogy tudd, kérdező: hasonlóan vagyunk és tapasztalatból mondom. Igaz, mi teljesen más okból jutottunk ide. Egyszer megpróbált velem rivalizálni, de vállat vontam a hülyeségeire és rá hagytam a téves gondolatait, majd faképnél hagytam.

Már évekkel ezelőtt megszakítottam vele a kapcsolatot, noha 100%-ig sose lehet. Válaszolni viszont nem szoktam az üzeneteire. Egy jó adag önuralom kell hozzá, hogy egy kapcsolatot meg tudj szakítani. Ha megvan benned, hajrá! Ha nincs, akkor inkább egy kompromisszum után nézz, mert egy ilyen megszakítás-kísérlet ami befuccsol, sokat ronthat egy amúgy is rossz kapcsolaton.

Anyád tényleg csapnivaló anya. Nem bántásból, de látszik a neveléséből. Jót tenne neked, ha el tudnád engedni a múltat és tudatosan megkeresni magadban a tőle átvett negatív mintákat, hogy le tudd vetkőzni.

2019. szept. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom vele is ezt csinálta az anyja,így ő ezt lehet hogy akaratán kívül csinálja ugyan azt, az is lehet hogy valami baj van a fejében.

Hogyan tudod megszakítani a kapcsolatot?

El költözöl,le tiltod a számot vagy új telefonszámot kérsz, soha többé nem foglalkozol vele, nem mondod meg neki hová mész csak amikor nincs ott le lépsz stb...

2019. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!