Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehetne normálisan...

Hogy lehetne normálisan megszakítani a kapcsolatot vele?

Figyelt kérdés

Egy volt osztálytársammal összefutottam márciusban. Nem találkoztunk sok sok éve. Már az egyetemen is végeztünk azóta. (24 évesek vagyunk)

Akkor elbeszélgettünk, és mondta, hogy szeretné velem tartani a kapcsolatot. Már ezen is meglepődtem, mert gimiben is csak köszönőviszonyban voltunk. Azóta viszont néhány hetente irogat. Amivel még nem is lenne gond, de semmi közös témánk nincs. Általában annyit beszélünk, hogy szia mizu. Meg az időjárás. Nyilván bizalmas dolgokat nem osztunk meg egymással, ìgy marad a felszínes felesleges beszélgetés. Annyira kínos már ez az egész. Tudom, hogy nem rossz szándékból keres, de ennek semmi értelme. Megbántani nem akarom, viszont már félek mikor fog írni.

Mindketten kapcsolatban vagyunk, neki menyasszonya van már, szóval nincs ebben ismerkedési szándék.

Hogy lehetne normálisan megszakítani vele a kapcsolatot?

N


2019. máj. 20. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem írsz neki vissza. Egy idő tán leveszi, hogy nem szeretnél vele társalogni és nem ír többet.
2019. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Két utat látok, egyik: őszintén elmondod neki ezt. A másik (emberek döntő többsége ezt választja) egyszerűen többet nem nyitod meg üzeneteit, nem írsz neki vissza soha többet. Mivel az emberek "nem akarnak konfliktustŰ" azaz "milyen kellemetlen elmondani ezt valakinek" inkább a bármiféle magyarázat nélküli eltűnést választják.

Megírni neki, kifejezve hogy nem szeretnéd megbántani: "nem látom értelmét hogy tartsuk a kapcsolatot".

Egyébként lehet hogy szimpatikus voltál neki régen is valamiért (nem feltétlenül azért mert "akart tőled valamit"). Lehet zárkózott és nem tud témát felhozni, nem tudom... Ugyanakkor biztos szeretne nyitni.

Ha gondolod választhatod azt is hogy közös témákat keresni vele, megnézed mi érdekli Fb-n vagy visszagondolva rá mi érdekelte múltban...

2019. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!