Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van olyan a családotokb...

Nektek van olyan a családotokban, aki nem mos kezet, meg koszos?

Figyelt kérdés
Kínos megmondani, de se wc után (múltkor sz.r szaga volt a kezének), se főzés előtt, se amúgy. Nem szívesen eszek a főztjéből sem. Múltkor izzadság íze volt. Meg elhiszitek, vagy nem, mikor náluk vagyok, mindig valami fertőzéssel, betegséggel jövök haza.
2019. szept. 15. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerencsére nincs.
2019. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Anyós? Mondd meg neki, és ne menj oda többet. Nem veszélyeztetheti az egészségedet.
2019. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen az az "izzadság íz"? :)
2019. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer volt a tévében egy tanulmány, hogy kinek mennyire koszos a keze pl: wc használat után.

Megállapították, hogy wc használata után ha valaki nem mos kezet. nem koszosabb mint annak aki egész nap a mobiltelefonját fogdossa, vagy a mozgólépcsó karfáját. Ugyanis a wc-ben a kilincs tisztább mint a mobiltelefon. Elmondták, hogy ha egy wc-t többen hazsnálnak, és a többség kezet mos, az ő tisztára mosott kezük miatt a kilincs is fertőtlenítve van. De a mobil, vagy bármi amihez az utcán vagy otthon hozzáér az ember koszosabb.

Ennek ellenére nincs olyan családtagom aki ne mosna kezet wc használat után. Én személy szerint macskasimogatás után is mosok kezet, pedig csak benti cica, tiszta állat.

Még valamit. Az, hogy te mindig beteg leszel, vagy valami fertőzést elkapsz, az nem azért van, mert néha ott vagy valakinél, és ők nem mosnak kezet. Más okból, csak te hiszed, hogy ő miattuk. A legtöbb betegségnek van lappangási ideje, még a náthának is van 3-5 nap lappangási ideje. Így elkaphatod bárkitől a nyílt utcán, iskolában, munkahelyen, bárhol. Ha ennyire könnyen lebetegszel, ott benned van a hiba. Gyenge az immunrendszered. Erősítsd meg.

2019. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs.De milyen az izzadság íz?
2019. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van szándékosan csinálja az biztos...
2019. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Én is ettem már izzadtságízű kenyeret. Egyszerűen aminek éreztem már az illatát, szagát, annak megvan az íze is.
2019. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, anyósom. Lehet nem lesz tőle bajod, de hányingerrel eszed meg. Meg hiába linkelgetsz ilyet, pisi meg kakás kéz, nem lesz egészséges.

Nehéz elmondani, egyszer volt olyan, hogy a láz mérőt csak a szájamban szoktam használni, de előtte valaki betette a hónaljába, na olyan.

2019. szept. 15. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell odamenni. Nem dől össze a világ, úgyis utálod. Járjon a férjed, ha akar. Nem vagytok összeragasztva.
2019. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs, de ha lenne instant megszüntetném a kapcsolatot, ahogy a számomra irritáló embereket is kiiktattam köreimből, csak a tényleges szeretteim, ismerőseim s párom maradt - ez így perfekt.


Kerüld ki az illetőt.

Bolond vagy, hogy tűrsz s eszel is hányingerrel küzdve...

Az őszinteség fontos, akár sértő, akár nem!!!

Kezdj a párod felé, majd anyóssal üljetek le, ha nem változtat, megmondod: szeretnéd elkerülni ezt a kellemetlen helyzetet.


Kedves kommentelő...

Mindegy mit mondtak a műsorban ... Pl én a telefont ugyanúgy tisztán tartom, napi szinten este kiszedem tokjából és eth.lal tisztítom.


A lényeg az, hogy étkezés, főzés s hasonló tevékenységek előtt SEM történt tisztítás 😶

Én pl tömegközlekedésben nem közlekedem.

Pl busz...köhög, tüszög...taperál mindent az ember a bacis kezével.


12éve nem voltam beteg, megfázva se! Amióta biciklivel járok vagy autóval hosszabb utakra.

2019. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!