Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Első generációs diplomások/egyetemisták! Nektek lett konfliktus a családotokban abból, hogy ti továbbtanultok?

Nem én leszek az első diplomás a családban, de az első női diplomás igen. A nagyszüleim azt mondják, hogy minek egy nőnek diploma, a nagynéném meg komolyan attól fél, hogy a fiainak Budapesten "kinyílik a szemük" és nem akarnak majd hazamenni dolgozni. Szeretnék Erasmusra menni, ezt meg is mondtak, nagyapám azt mondta, hogy megmondtam, hogy nem szabad a nőket egyetemre járatni, mert aztán szépen itthagynak minket.

márc. 19. 11:28  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nem kifejezetten, de valahol mégis. Nagyszüleim kezdetben örültek neki, majd nagyapám meghalt, nagymamám ezután meg szellemileg gyorsan leépült. Agresszív, és alattomossá vált, de nem haragudtam rá mert a betegség beszélt belőle. Mikor elértem a képzés végére, párszor megkaptam tőle a nagyképű pesti kcsg jelzőt. Illetve egyre jobban gúnyolt az egyetem miatt.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont márc. 19. 11:34 Privát üzenet
Örültek neki, viszont azt nehezen értették meg hogy teljesen más mint a közép iskola. Tehát ha nem mentem be mert felesleges lett volna egyből jött a fejmosás vagy ha nem lett tökéletes a jegy. Még annyi hogy néha éreztették hogy teher az hogy nem tudok annyit dolgozni, jól állnak tehát inkább arról volt szó hogy mi az hogy ennyi idősen még ők fizetik a teló számlámat stb "poénosan" megjegyezve.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/18Időpont márc. 19. 11:48 Privát üzenet

Amikor megkaptam a diplomámat a szüleim nem tudtak mit kezdeni a helyzettel. Nekik szakmunkás bizonyítványuk van, nekem diplomám. "Mérnök úr" lettem, ugyan akkor maradtam a "pici fiuk".

Kellett pár év, amíg rendeződtek a viszonyok. Azóta is büszkék ránk (azóta a húgom is mérnök).

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/18Időpont márc. 19. 12:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

utolsó, ezt hogy érted?

# 4/18Időpont márc. 19. 12:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

a dinamika-változásra gonolsz.

# 5/18Időpont márc. 19. 12:47 Privát üzenet
Nálunk nagynéné volt az első diplomás, nagyszülők, mindenki támogatta.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/18Időpont márc. 19. 12:57 Privát üzenet

3 hónap múlva én leszek az első női diplomás a családban (mesterképzés). Az alapdiplomától nem igazán voltak elájulva, de most, hogy a mesterivel végzek, mindenki majd kicsattan a büszkeségtől :))

A családod kissé régimódi felfogású. Az a tipikus, ,,a nőnek a konyhában a helye és, hogy a férfiakat kiszolgálja"..Ezt ismerik, mást nem. Ne foglalkozz velük. Ez nem a te konfliktusod, hanem az övék- saját magukkal.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/18Időpont márc. 19. 13:11 Privát üzenet
Ez a jelenlegi kormánypárti fősodor: a nő szüljön gyereket, dolgozzon a háztartásban, gondozza az időseket. Ez az elképzelés a nőkről. Ez NEM a te érdeked. Menjél csak Erasmusra és helyezkedj el a "vörös rongyokba öltözött" Pesten diplomás állásba. Ez a te érdeked. Egyszerű érdekütközés a családdal. A kérdés az, hogy ki érvényesíti kinek az érdekét a másikkal szemben esetleg azt megpróbálva bemesélni, hogy az a jó neked, ami nekik. Légy észnél.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/18Időpont márc. 19. 13:20 Privát üzenet
Nekem anyukám nagyon akarta, hogy diplomám legyen. Nyilván ő büszke rám. Nagyapám nyekergett, de már a gimnázium vége felé is, hogy hát sosem fogok már pénzt keresni? :)

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/18Időpont márc. 19. 13:33 Privát üzenet
Páromat nem engedték továbbtanulni szülei, mert kellett a munkaerő a családban, abba kellett hagynia a sulit egy év után. Ők engem is oltogatnak mert diplomás nő vagyok. Szüleimnek természetes volt. Ami érdekes hogy a párom öccse már lehet diplomás, ő a kedvenc.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/18Időpont márc. 19. 13:49 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért veszi zokon anyám, ha diplomás férjét akarok?
Mit csináljak, ha a szüleim mindig újrakezdik a veszekedést?
Mit tegyek ebben az esetben, beleroskadjak vagy lépjek?
Hogy lehet kezelni egy ilyen embert, vagy legalábbis hogy érjem el, hogy ne idegesítsem fel magam legalább?
Nem tudom, hogy, hogyan is kéne lereagálnom a szüleim furcsa megnyilvánulásait, beszólogatását?
Miért kell besértődve duzzogni azért, mert másnak más a véleménye, illetve pl. engem nem zavar, ha másnak más?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!