Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Koszos lakás, gusztustalan,...

Koszos lakás, gusztustalan, igénytelen család? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsosorban azok velemenye erdekel,akik jartak esetleg ugyan ebben a helyzetben vannak,mint en. Draga apam Angliaban el,en tanulom a nyelvet es gyujtom a penzt,hogy kimehessek. Igy anyammal es nevelo apammal elek,es annak az 5 gyerekevel (2 kozos). van egy 2 emeletes hazunk Pest megyeben,de olyan igenytelen allhatatlan allapot van itt,nem tudom mit tegyek. A barataimat nem merem athivni,mert olyan budos,dohos,alott,palott szag van. Neveloapam es a gyerekek nem furdenek 3 honapja. Soha. Senki nem mos kezet,nem furdenek,nem mosnak fogat,es velem veszekednek,hogy miert furdok naponta. Minden szabadidom azzal megy el,hogy takaritom az o retkuket,es velem veszekednek,hogy miert takaritok igy,ugy...2 hetig mikor kintvoltam apunal,a wc csurig ....-os,uloke levizelve,tomeny gusztustalan cigi szag az eloszobaban,ELVISELHETETLEN izzadtsag-savanyu sajtszag a lakasban... 2 centi por mindenen,mosatlanok a plafonig,mosatlan ruhak szinten a plafonig,4 lapat retket szedtem ossze a foldrol!! nem birom mar ezt a takaritast..a kadban a zsiros feketeseg,beleulni addig nem tudtam mig ki nem mostam domestossa. mindenki budos,zsiros haju,koszos kormu,lenott haju,budos sorszagu. Nekem apam mindent megvesz,most kaptam szuletesnapomra tole egy ps4et,4k tv, 2 zsak ruhat..most hoztuk ki tegnap elott az s8 at. es nem birom mar,hogy en vagyok a rossz,hogy a neveloapam gyerekei 5 eves ruhakban jarnak,es nincsen semmijuk. most velem van veszekedve,hogy nekem miert van minden,nekik miert nincs,holott ezt nekem apam vette.

Mit tudnek tenni? Takaritsak tovabbra is es maradjak csondben? elkoltozni nem tudok,mivel a tanulmanyaimat be kell fejezzem,es penzt gyujtenem...



2018. febr. 12. 12:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Hány éves vagy?
2018. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
17
2018. febr. 12. 12:34
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyád mit szól ehhez? Neki megfelel?
2018. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kidobna az utcara. Neveloapam telebeszeli a fejet hogy 200 ft zsebpenzt sem adjon nekem,mindent eldugnak elolem. holott anya tartja el a tobbi gyereket.
2018. febr. 12. 12:44
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valaki ismerös/család a közeledve akihez el tudnál költözni,vègső megoldáskènt kèrj apádtol egy kis anyagi segitsèget,ès keress egy albèrletet magadnak..
2018. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Csodálom, hogy anyádnak volt gusztusa hozzámenni egy igénytelen, koszos 3 gyerekes apához és még 2 gyereket szülni neki + rákényszerít arra, hogy te is ott élj.

Miért kell pénzt gyűjtened, hogy kimehess a drága apádhoz külföldre? A nyelvet az adott országban lehet a legjobban megtanulni, az ajándékokból ítélve apád se szűkölködik. Ne a Hamupipőkét játszd el, intézkedj apádnál vagy a gyámügynél a körülmények miatt.

2018. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

A kedves édesapád miért is nem intézi, hogy akár most kimenj hozzá?

Vagy 18 éves korodig tűrj és onnantól azonnal kérd apádat, küldje a repülőjegyet neked.

2018. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Mit jelent konkrétan a 17? Mikor leszel 18?

Esetleg megoldás lehet kollégiumba költözni vagy anyád hozzájárulásával albérletbe. Gondolom édesapád fizetné.

2018. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem akarok itelkezni, es ha tevedek, elnezest, de apukadnak nem csak addig kene, hogy fontos legyel, hogy megvesz neked mindent, hanem inkabb ki kene emelnie teged ebbol a fertobol. Ez igy iszonyat, csodalom, hogy edesanyad meg edesapad hagyja ezt.

Szegeny kistesok, az o helyzetuk meg szornyubb, te majdnem felnott vagy, plusz ott az edesapad is. De nekik?! Kilatastalan az eletuk. Remelem, talaltok mindannyiotoknak megoldast. Apukadat vond be. A tesokkal o nyilvan nem fog foglalkozni, de nekik is kene segitseg! A vegen meg kihivja rajuk valaki a gyamugyet es elveszik anyudtol a gyerekeit, gondolom, ezt o sem akarja. Pedig a kistesok ovonenijei gondolom latjak, hogy mi a helyzet, nem biztos, hogy szo nelkul hagyjak ezt!

2018. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell eltűrni az ilyen körülményeket. Ne haragudj, de anyád se százas, hogy ez neki így megfelel.

A ruhák miatt meg ne veszekedjenek veled, neked apád vette, a többi gyereknek is vegyen az apja, te nem tehetsz arról, hogy nekik nem jut.

Amelyik házban ennyiemn élnek, ott kell egy házirend féleség, és a házimunka beosztása. Mindenki vegye ki a részét. Persze, ezt a szülőknek kellene kezdeményezni.

Nyilván nálatok ez nem megy sehogy, de hát az sem állapot, hogy állandóan takarítod a sz.rjukat.

Keresni kell a megoldást a költözésre. Kollégium? Rokonság? Vagy egyszerűen apádhoz költözni, tanulni ott is lehet.

2018. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!