Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti családotokban mennyire...

A ti családotokban mennyire érvényesülnek a gyerekjogok?

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Gyerek jogok? Az mi? Ez a fene nagy szabadság mindenkinek az agyára megy.
2015. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha a törvényileg meghatározott jogokra gondolsz, akkor teljes mértékben. Bár egy kicsit bővebben kifejthetnéd, hogy mire van kíváncsi, mert nem biztos, hogy mindenki ismeri a jogszabályokat.
2015. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Részletezd, milyen jogokra gondoltál.
2015. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

miről beszélsz? milyen lánynak?

milyen jogokra gondolsz?

2015. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

6. §


(1) A gyermeknek joga van a testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődését, jólétét biztosító saját családi környezetében történő nevelkedéshez.


Megvan


(2) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy segítséget kapjon a saját családjában történő nevelkedéséhez, személyiségének kibontakoztatásához, a fejlődését veszélyeztető helyzet elhárításához, a társadalomba való beilleszkedéséhez, valamint önálló életvitelének megteremtéséhez.


Megvan.


(3) A fogyatékos, tartósan beteg gyermeknek joga van a fejlődését és személyisége kibontakozását segítő különleges ellátáshoz.


Nincs ilyen problémánk.


(4) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy a fejlődésére ártalmas környezeti és társadalmi hatások, valamint az egészségére káros szerek ellen védelemben részesüljön.


Megvan.


(5) A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez.


Megvan.


(6) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy a közszolgálati médiákban fejlettségének megfelelő, ismeretei bővítését segítő, erőszakmentes, a magyar nyelv és kultúra értékeit őrző műsorokhoz hozzáférjen.


Nos, külföldön élünk, a magyar nyelv és kultúra nem játszik nagy szerepet.



mire gondoltál amúgy?

2015. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

Miért csak a gyerek jogairól beszélsz, a kötelességeiről miért nem?

A kettő nagyon szorosan összefügg!

Akkor tarthat mindenki igényt a jogaira, ha tisztességesen teljesíti a kötelességeit is!

2015. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Sssss, ne írjatok cinikus megjegyzéseket, ilyenkor tele van az oldal lepontozó tinikkel, akiknek persze soha semmit nem engdnek meg. De mindjárt mnnek aludni.
2015. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem azért pontoz le titeket a többi válaszoló, mert nem tetszik nekik, hanem mert nem HASZNOS, mivel nem a kérdésre válasz.

Megtanulhatná már néhány csekély agyi kapacitással megáldott válaszoló errefelé, hogy a saját preferencia nem függ össze a hasznossággal.

Vélemény többféle van, és ha nem pl tudományról vagy hasonló egzakt dologról van szó, akkor az hasznos.

Ez nem fészbukos lájkgomb.

Tetszik vagy sem, ha arról kérdeznek, milyen jogai vannak a gyerekeidnek, ha elkezdesz témán kívül kötözködni, az nem lesz hasznára a kérdezőnek. Ennyi erővel ideírhatnám, hogy szeretem a meggyes rétest, az sem lenne semmivel hasztalanabb.



A kérdésre válaszolva:

Milyen jogokra gondolsz?

Törvénybe fektetett emberi jogokra, vagy előre lefektett, szülő-gyermek kapcsolatban előforduló kompromisszumokra?


Csak mert hiába nem tetszik a sok porosz nevelőtisztnek itt, a törvénybe fektetett jogokat mindenki köteles betartani, akkor is, ha nem teljesítette a gyermek a kötelességét. Ergo nem vonhatom meg tőle a vacsorát és verhetem meg mert nen rakott rendet, vagy mert rossz jegyet kapott. Sajnálom, lehet a törvénnyel vitatkozni.

Az egyéni kiváltságok és plusz jutalmak meg már egy más kérdés

2015. febr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A nem verheted meg az nem teljesen igaz. "Nevelő célzatú " pofont simán lekeverhet a szülő következmények nélkül, az nem számít bantlmazasnak. Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem támogatom a testi fenyitest, nekem sem volt részem benne soha, z én gyerekemnek se lesz. A vacsora szinten: ha a gyerek levagja a hisztit, hogy már pedig ő nem eszi meg a spenótot, hanem palacsintát akar és a szülő a szobájába küldi vacsora nélkül - senki nem fog emiatt vádat emelni a szülő ellen. Simán meg lehet tenni. A törvényt csak kirívó esetekre vonatkoztatajak, hiszen a szülőnek jog van a saját gyereket a saját normai szerint nevelni.
2015. febr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell kiforgatni ám amit írtam, ami a következő:

Nem verheted meg vagy vonhatod meg tőle a vacsorát mert nem rakott rendet vagy mert rossz jegyet kapott.


A verés nem pofon, az indokoknál meg ott van két példa, nem arra gondoltam, hogy hisztizik a kaja miatt.

Bár szerintem egy gyereknél is el lehet fogadni, hogy van 2-3 olyan étel, amit utál, ők sem mindenevőek. Már rég nem vagyok gyerek, de ember legyen a talpán, aki rám kényszeríti, hogy mondjuk májat egyek :) Szerintem a gyerekeknél is elnézhető

2015. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!