Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van, akiről azt gondolj...

Más is van, akiről azt gondolják az emberek, milyen remek ember, csodálatos személyiség, miközben nem is?

Figyelt kérdés

Saját magam példájából kiindulva, én nem szeretem az embereket. Fárasztó, ha beszélgeti kell valakivel. Akivel tudom, hogy később semmi nem fog összekapcsolni, ott próbálom minimálisra venni a kontaktust. Ezt azért említem meg, mert lényeges infó a lenti sorok miatt.


Ha új munkahelyre kerülök, vagy új szomszédok költöznek az utcába, új társaságba kerülök, vagy bemutatnak valakinek stb stb, mindenki azt mondja rólam (akár a szemembe, akár ismerősömnek akivel akkor együtt vagyok), hogy imádnivaló személyiség vagyok, ilyen emberrel csak ritkán lehet találkozni.

Megkapom, hogy pár perc beszélgetés után már úgy érzik, teljesen elnyertem a bizalmukat, és talán a hangom miatt, a kifejezésem miatt, de nagyon "tetszem" nekik.

Az embereket nagyon meg tudom venni azzal, hogy tisztában vagyok az illemtan szabályaival és az etikettel. Ez valamiért a többséget lenyűgözi, azt hiszik különb vagyok.


A lényeg, hogy akarva-akaratlanul is, de spontán az ujjam köré csavarok embereket.

Munkahelyen alig vagyok ott mondjuk 1 hónapja, de több ember már a titkait osztja meg velem. Holott nem is kértem, de úgy érzik, NEKEM el kell mondaniuk.


Más is van így? Mit lehet ez ellen tenni? Engem baromira idegesít, mert nem akarok senkivel sem jóban lenni :D


2019. szept. 17. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az illem és a jómodor mindig is képes volt az emberek elbűvölésére, mert különleges érzetet ad. Én magam pl. azt mondom hogy egy nő elvarázsolására nem kell hangzatos duma stb., elég normálisan hozzá szólni.

Egyébként rólam is így vélekednek de engem nem zavar, hasznomra tud válni.

2019. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló nálam is. De vannak emberek, akik - mivel magamba forduló vagyok és nagyon udvariasnak kedvesnek is látszódom- a kötekedni, bántani valót látják bennem. Na ezek miatt, meg az általad felsorolt okok miatt sem szeretek nyitni mások felé. Régen vonatoztam sokat, ne tudd meg MINDIG volt aki beült a fülkébe és beszélgetni akart. Valaki mondta, hogy jó hallgatóság vagyok.

Most új helyre költöztünk, szomszédokhoz át sem mentem, ha hallom, hogy kint vannak inkább várok és lekésem a buszt, csak ne kelljen beszélgetni. :D


Az elsőnek igaza van, ha ennyire jó vagy már ebben, akár öntudatlanul is, a saját hasznodra is fordíthatod.

Én ehhez lusta vagyok, bár párszor kihasználtam a dolgot.


A vicc az, hogy közben meg mizantróp vagyok és ha lehet kerülöm én is az embereket.

2019. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt hívják karizmának. Ha nem kérsz belőle, akkor beszélgetés közben ejts el egy-egy bunkó beszólást és egyből nem leszel szimpatikus. Márpedig ha neked ekkora teher ez, mint ahogy az írásodból átjön, akkor nem értem, hogy miért nem teszed meg ezt.
2019. szept. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok esetben ezt táplálják bele a másikba ("remek ember"), mert nem mernek vele szembemenni, így egy oltári nagy katyvasz alakul ki a közösségen belül.
2019. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!