Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből fakad sok magyar ember...

Miből fakad sok magyar ember önbizalma?

Figyelt kérdés

Ezt főleg a kötekedőkre, meg okoskodó emberekre értem, legyen az interneten vagy kint az utcán.


Külföldön sokkal kevesebb ilyen emberbe botlok, illetve ha vannak is ilyen emberek, általában azért értenek a témához.


Pár napja bicikliztem, a főútról szabályosan lekanyarodtam a kerékpárútra, ahol egy nő tolta a biciklijét, türelmesen megvártam, míg eltűnik előlem, erre a 60+ barátnője beszólt, hogy "egyébként nem ott kell lekanyarodni", ami nyilvánvalóan hülyeség.


Gyakorlatilag minden héten van hasonló eset, mert rengeteg járok biciklivel, és elég gyakran megtalálnak ilyenek, akikről...hogy is mondjam..lerí, hogy nem vmi értelmes emberek, mégis nagyon magabiztosan okoskodnak.


Itt a gyk-n is azt látom, hogy az okoskodik a legagresszívebben, akinek csak felszínes ismeretei vannak.

Érdemi válaszokat várok, mert többen azt mondták már nekem, hogy ez egyszerűen az önbizalomhiányukból fakad, viszont nem értem, hogy aki önbizalomhiányos, az miért okoskodok folyton.



2019. szept. 18. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Kompenzáció.
2019. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez pont az önbizalom ellentéte. :) Komplexusos sok ember.

Emellett van ez a jelenség, hogy a khm, alacsonyabb értelmi képességekkel bíró emberek sokszor magabiztosabbak és könnyebben adnak hangot a véleményüknek, ezt kicsit hosszú lenne leírni, de nagyon ajánlom Dean Burnett "Az idióta agy" című könyvét, az úriember egy neurobiológus, a könyv pedig az agyban lejátszódó folyamatokról szól, de abszolút közérthető formában, nagyon olvasmányos és humoros módon mesél tök érdekes dolgokról, érdemes elolvasni végig, de amit szeretnék ebből a kitérőből kihozni, hogy van benne egy külön fejezet erről, hogy miért magabiztosabbak a hülyék, szépen levezeti, ajánlom!

2019. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
2019. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

#4

Ez se rossz, a könyv is kb. ezeket veti fel, plusz azt az egyszerű alapgondolatot, hogy az emberi agy egoista. Ez nem azt jelenti, hogy az ember maga beképzelt és önimádó és kamuzik, csak az agya igyekszik szépíteni a dolgokat - akár az emlékeket is megváltoztatja ennek érdekében, elég messzire elmegy, hogy ügyinek hihesse magát.

Jesszusom, a citromlés tolvaj a könyvben is szerepelt példaként, könnyesre röhögtem magam a vonaton azon a sztorin. :DDDDDD

2019. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonymousreview60 ***** válasza:
#3, #4:+1
2019. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Tudatlanság, arrogancia.
2019. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bunkóságból ered.
2019. szept. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

"Érdemi válaszokat várok, mert többen azt mondták már nekem, hogy ez egyszerűen az önbizalomhiányukból fakad, viszont nem értem, hogy aki önbizalomhiányos, az miért okoskodok folyton."


Éppen azért okoskodik, mert önbizalomhiányos. Kompenzál. Nemhogy önbizalma nincsen, ha éppen ellekezőleg. Akinek stabil az önbizalma, az nem okoskodik, hanem tud. Az nem kötekszik, maximum szól, ha látja a hibákat. Nem agresszívkodik, de agresszív, ha úgy hozza a helyzet, vagy ha kihozzák belőle, ám az agresszióját tudja kezelni.


Külföldön nem olyan anyák vannak, mint nálunk. Nem arra "nevelnek", hogy ne merj leválni rólik, hogy ne merj önálló lenni (az önbizalom alapjai: megbízom benned, tehát megbízol magadban), hanem arra, hogy meg tudod csinálni - és ezt már egy félévesnek is visszatükrözik. Az apák sem töketlen, önbizalomhiányos, felfújt hólyagok, akiket kb. tenyészkannak és pénzesszáknak tekintenek a nők (tiszt. a kiv-nek), hanem férfiak. Társnak. Apának.


Persze, külfölön sem minden tökéletes, csak más a helyzet. Mert a neveltetés és a társadalom mély alapjai mások, mint nálunk.

2019. szept. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
MLM-ezés, önismereti tréningek, és egyéb, igen hasznos tevékenységek során megtanult "Nagy Arc" felvételére való képesség megtanulása során gyakori jelenség ez. na meg ha 1-2 fusi dolgot sikerült megcsinálni, utána már könnyen megy...
2019. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek az embereknek nem az önbizalmuk sok. Más a problémájuk.

Rengeteg olyan ember él itthon, akinek nyomorult az élete. Monoton, egészségre ártalmas, keveset fizető rabszolgamunkát végez, csicskáztatja a bunkó kisfőnöke, egészségügyi bajai vannak, visszabeszél a gyereke, nincs pénze semmire, ott lóg a feje felett a lakáshitel, széthullik a családja - rengeteg indok lehet, hogy miért örömtelen az életük. Egy idő után pedig mindenre és mindenkire haragszanak, mer' nekik nem jó.

Sok örömforrásuk nincs, de egy azért mégis akad: ha igazuk van. Ha el tudják hitetni magukkal, hogy valakinél jobban tudnak valamit, ha valaki még náluk is ügyetlenebb, az azért ad nekik pár jó pillanatot, mer' mijen hüje mán az a kölök, há' asse tuggya, hun köll kanyarodni a biciglivel, bezzeg nekem még mögtanították a' iskolába!

Ettől pár másodpercig jobb lesz neki. Igaz, utána ugyanúgy nyomoroghat tovább a nem túl örömteli életében, de legalább bizonyította magának, hogy ő is tud valamit. Ez a fajta önigazolás pedig számukra nagyon jó dolog. Rengeteg alkalmad van rá, hogy megtedd, naponta többször köthetsz bele másokba, hogy nem úgy köll aztat. Nem is kerül pénzbe, csak kinyitod a szádat, oszt' mán okosabb is vótál. Idő se nagyon kell hozzá, pár másodperc alatt megvan. Különösebb képzettséget sem igényel, hiszen ha megnézed, az ilyen okostojások általában nem bonyolult szakmai vagy tudományos dolgokban adnak tanácsot, hanem abban, hová kell állni vagy ülni a buszon, miért kell kártyával sz*rakodni a pénztárnál, mikó' akkora sor van mögötted, hová kell állni autóval az amúgy tök üres parkolóban, meddig kell melegíteni a tökfőzeléket a munkahelyi étkezde mikrójában: csupa olyan dologról van szó, amibe felesleges beleokoskodni, de számottevő tudás nélkül is előadhatod, hogy te jobban tudod.

2019. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!