Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire helyes / téves a...

Mennyire helyes / téves a megítélésem: szerintem egy kis gyerek intelligensebb sokszor, mint egy huszonéves egyetemista?

Figyelt kérdés

25 éves egyetemista vagyok. Úgy emlékszem, hogy gyerekkoromban nagy érdeklődés volt a korosztályomban a világ iránt: lelkesedéssel mentünk planetáriumba, Országházba, múzeumokba, fővészkertbe, nagyjaink temetőjébe. Érdekeltek minket a vonatok, traktorok, egyéb gépek. Jól volt hallani az idősek meséit a történelemről, felfedezni a régi épületeket. Kisiskolásként (1-3. osztály) gyakori beszédtémák voltak a korosztályomban a dinoszauruszok, a politika, az ásványok. Büszke volt valaki, ha egy kotta alapján le tudott zongorázni valamilyen egyszerű zenedarabot. Fiúk-lányok szinte versenyben rajzoltak, később számítógépes játékokban terveztek. Sokan űrhajósok szerettek volna lenni, hogy eljuthassanak a Marsra vagy egy másik galaxisba. Büszkék voltunk a magyar nyelvre, a fiúk is szerettek verset mondani.


Később valahogy ez megváltozott. Mintha az iskolai kötelezettségek növekedésével fordítottan arányos módon elkezdtek volna a tanulók visszafejlődni. Egyetemistaként sokaknak csak a diploma papír kell. Szórakozás: bulizás és/vagy részegeskedés. Unatkozásból kötekedés, nőkre kétértelmű megjegyzések tevése. Beszédstílus: érthetetlenség / lecsapott szóvégek / trágárkodás / babás kifejezések (köszi, bocsi, hali, suli, gimi, föci, töri stb.) Mintha értelmesebbek lettek volna a kisgyerekek. Mennyire helyes / téves az általánosítás?



2019. szept. 18. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom.

Az én osztálytársaim sajnos már kicsi korukban is érdektelenek voltak. :( Tény, hogy oviban még lehetett az emberekkel beszélgetni. :D


Gondolom, közege válogatja.

Én közgazdásznak tanulok, és szomorú, amikor egy szakmunkással jobban el tudok beszélgetni a tanulmányaimról, mint valamelyik szaktársammal, aki persze nagyra van magával.

2019. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Téves.
2019. szept. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Téves.


Értelemszerűen nem lehet egy kigyerek intelligensebb egy 25 évesnél, 40 évesnél.

2019. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Szóval aki nem büszke a nagy magyarságára, meg nem volt pénzük a szüleinek hangszereken taníttatni, ezért egy darabot se tud semmin eljatszani, az szerinted nem értelmes. Az igen.
2019. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Szóval aki nem büszke a nagy magyarságára, meg nem volt pénzük a szüleinek hangszereken taníttatni, ezért egy darabot se tud semmin eljatszani, az szerinted nem értelmes. Az igen."


S e m m i k é p p e n sem gondolom ezt. Csak próbáltam különböző típusú emlékeket felidézni, amelyek több más mellett a hazaszeretet és a művészi foglakozást is belevettem (mint fentebb látható).

2019. szept. 18. 13:27
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Téves
2019. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Tévedsz. Az általad említett emberek csak alkalmazkodnak. A mai fogyasztói társadalomban sokkal könnyebb enni, inni és üríteni az embereknek, mint EMBER lenni.
2019. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem intelligensebb,hanem más.Még nem darálta be az oktatási rendszer(senkit nem érdekel mit GONDOLSZ,csak mondd vissza az anyagot.)Azt hiszem,ezt keresed: [link]
2019. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8 évesnél mikor volt olyan, hogy egy új ismeret elsajátításához 8-10 órát kellett tanulnia, esetenként akár 1 nap alatt? Soha.

A kisgyerekeknél az új ismeret elsajátítása még kalandozással társul, még lebutított, egyszerűbb képekkel tanítják őket, hogy érdekes legyen. ÉS ha érdekes, akkor lelkesedni is fognak.

Egy egyetemistának, akkor is meg kell tanulnia a tárgyat, ha az nem érdekli, ha tudja, hogy nem fog vele foglalkozni az egyetem után sem. És ezek a kényszer dolgok, elég jól lefárasztják az embert.


Amúgy ezzel a bulizós iránnyal elég durván a szélső eseteket vizsgáltad. Pl. te sem tartozol ebbe a kategóriába és én is sok embert ismerek, aki nem. Ahogy a gyerek közt is meg van, akit nem úgy érdekelnek a dolgok, mint ahogy leírtad.

2019. szept. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8-as válaszhoz: köszönöm, érdekes a tanulmány! És igen, az oktatási rendszer nem nevel önállóságra, hanem a leadott anyag betű szerinti (gépi) visszaadására. Az élet pedig nem mindig ezt várja egy 18 éves érettségizettől.


9-es válaszhoz: igen, köszönöm a választ. A szabadság, ami elveszik 12 évre (iskolától függő mértékben). De: "Egy egyetemistának, akkor is meg kell tanulnia a tárgyat, ha az nem érdekli, ha tudja, hogy nem fog vele foglalkozni az egyetem után sem. És ezek a kényszer dolgok, elég jól lefárasztják az embert." - azért ez a csak elméletben van így. A gyakorlatban sokan (olykor egy évfolyam komplett 50%-a) a 2-eshez (néhol a 3-ashoz) a félév végén egy délutánra összeszedik magukat, esetleg a tanár jóindulata is segít, aztán a diplomában nem szokták egyesével vizsgálni az érdemjegyeket, HANEM vagy megvan a diploma VAGY nincs.


"Amúgy ezzel a bulizós iránnyal elég durván a szélső eseteket vizsgáltad." - azért ez sem teljesen a szélsőség. A szabad idő értékes, alkotó munkára / művészetre / tartalmas kirándulásra / színvonalas beszélgetésre (stb.) való felhasználásra nem mindig átlagos. Még ha valaki a Facebook-on (vagy bocsánat, itt) hülyéskedik, az talán nem annyira zavarja a környezetét, de a közösségi vandálkodás már inkább. )Nem mindig a szakmát tanulók, fizikai munkát végzők a legközönségesebbek, hanem néha (?) az értelmiséginek tanulók.) De köszönöm a megjegyzést.

2019. szept. 19. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!